2021 m. spalio 25 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų namuose

*print*

Archyvas :: Žurnalistų namuose - Žurnalistų teisių gynimo ir stebėsenos komiteto posėdis

2020-01-13
 

 

Praėjusiais metais Lietuvos žurnalistų sąjungos Taryba įkūrė Žurnalistų teisių gynimo ir stebėsenos komitetą. Jo paskirtis - rinkti informaciją apie kolegų teisių pažeidimus, kuomet nepagrįstai ribojama teisė rinkti ir skleisti informaciją, nepagrįstai persekiojama už kritiką, spaudžiama atskleisti informacijos šaltinius ir panašiai. Visus narius komitetą pasiūlė pernai LŽS skyriai. LŽS Žurnalistų teisių gynimo ir stebėsenos komitetui pasiūlyti nariai - Teodoras Biliūnas, Birutė Davidonytė, Daiva Grikšienė, Žydrūnė Jankauskienė, Darius Lukoševičius, Morta Mikutytė, Rita Miliūtė, Regina Montvilienė, Tautvydas Vencevičius.

Posėdžiui temų yra tikrai daug - nuo akreditavimo tvarkų ir taisyklių, VRK bei Registrų centro duomenų iki naujų įstatymų projektų aptarimo bei konkrečių situacijų redakcijose.

Žurnalistų teisių pažeidimų atvejai jau fiksuojami ir todėl komiteto nariai kviečiami į posėdį Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, III aukštas) š. m. sausio 14 dieną 10 valandą.

Kaip žinia, aktyvios žurnalistų konsultacijos ir gerokai išaugęs poreikis teisinėmis priemonėmis ginti savo teises paskatino LŽS ieškoti nuolatinės partnerystės su patirtį žiniasklaidoje turinčia advokatų kontora. Triniti advokatas dr. Nerijus Kasiliauskas pagal nuolatinę bendradarbiavimo sutartį atstovauja LŽS nariams ir talkins komitetui. Tačiau akivaizdu, kad mūsų darbas galėtų būti efektyvesnis, jei galėtume realiai koordinuoti savo veiklą, dalintis informacija ir diskutuoti dėl sprendimų.

Posėdžiui siūloma tokia darbotvarkė:

LŽS Žurnalistų teisių gynimo ir stebėsenos komiteto pirmininko ir pavaduotojo(ų) rinkimas (kandidatus siūlo ir sprendžia nariai)

Komiteto reglamento aptarimas ir tvirtinimas (projektas pridedamas, siūlo ir sprendžia komiteto nariai)

Aktualių probleminių klausimų pristatymas (LŽS pirmininkas ir komiteto nariai)

Komiteto veiklos aptarimas, diskusijos ir pasiūlymai

Kiti klausimai 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-01-13 13:42
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media