2023 m. vasario 4 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų namuose

*print*

Archyvas :: Žurnalistų namuose naujos Povilo Sigito Krivicko knygos sutiktuvės

2017-05-11
 
Nauja Povilo Sigito Krivicko knyga

Nauja Povilo Sigito Krivicko knyga

 

 

     Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kas savaitę leidžiamas elektroninis bibliografinės informacijos leidinys apie gaunamus Lietuvoje išleistus spaudinius praneša: „Povilas Sigitas Krivickas. TRYS ĮŽAMBINĖS. Poezija, fotografija, publicistika. 208 psl. Leidykla „Kriventa". 2017." Ši patogaus nedidelio formato (A6) knyga, kaip skelbiama anotacijoje,  sudaryta iš humoristinės poezijos, linksmos fotografijos ir neliūdnos publicistikos.

     Autorius yra įsitikinęs, kad didžiausia mums tekusi dovana - tai gyvenimas, kurį dera praleisti kuo mažiau susiraukus. Jis rašo, jog visada po ranka turi nedidelį fotoaparatą. Juo daromi kadrai tampa savitu fotodienoraščiu, kuris praverčia rašant straipsnius, reportažus, net ir eilėraščius. Tačiau nusibodo vaizdus fiksuoti vien tradiciškai. Prieš dešimtį metų kilo sumanymas daryti „įžambius kadrus". Jie kuriami pagal kompozicijos klasikinę auksinę įstrižainę. Tai paskatino kūrėją į įprastus dalykus pažvelgti naujaip - įstrižai arba įžambiai. Taip atsirado knygos skyriai „Įžambūs posmai", „Įžambiu žvilgsniu",„Įžambi publicistika". Todėl ir visas spaudinys pavadintas „Trys įžambinės".

    Didžiausia knygoje - poetinė dalis. Autorius prisipažįsta „nesąs poetas iš Dievo meilės", tačiau kai kada eiliuojant talpiau kondensuojasi mintis, iškyla taiklesni žodžiai. Savo aštrokus eiliavimus jis labiau linkęs vadinti ne poezija, bet poetine publicistika. Ją nuo prozinės, o podraug ir linksmos memuarinės publicistikos atskiria „įžambaus žvilgsnio" kadrų pluoštas iš serijų „Gyvenimas įstrižai", "Neoficialios akimirkos". Po jo turėtų būti nenuobodu skaityti  „Kaip gavau į šonkaulius už Jugoslavijos prezidentą"; „Kaip Leninas nusivertė... per žurnalistų suvažiavimą"; „Kai televizija dar buvo be spalvų"; „Mobiliakas" žemaičių vyskupui ir „du popiežiai už dolerį"; „Su Kovo 11-ąja, Nobelio Taikos premijos laureatai"; „Ar reikia užrakinti meilę?" ir kitus memuarinius rašinius.

    Knygos sėkmė nemaža dalimi priklauso ir nuo jos pavidalo, kurį suteikia maketuojas bei spaustuvininkai. Neretai jie tiesiog pamirštami paminėti. Todėl verta priminti, kad knygą „Trys įžambinės" skoningai sumaketavo leidyklos „Kriventa" dizainerė Ilona Chmieliauskaitė, o spausdino  UAB „Petro ofsetas" spaustuvė. Beje, ši leidykla (direktorius Kazimieras Matačiūnas) nebe pirmą kartą gražiai išleidžia Lietuvos žurnalistų sąjungos almanachą „Žurnalistika".

    Vinco Kudirkos premijos laureato Povilo Sigito Krivicko knygos „Trys įžambinės" pristatymas įvyks Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, III a.) birželio 7 d., trečiadienį, 11 val. Maloniai kviečiame susitikti su autoriumi ir susipažinti su jo nauja knyga.

 

     LŽS informacija

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-05-11 17:53
 
 

Komentarai (5)

Jūsų el. paštas

Juozas

2017-06-02 18:43

Gerbiamieji, be reikalo rimtą dalyką "pavertėte" vyneliu. Rimtas dalykas nerimtai atrodo Tautos blaivinimo fone. Sėkmės.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Jurgis

2017-05-23 11:25

Žiūrint, kas kam svarbiau - vynelis ar protelis?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Klausimėlis

2017-05-23 10:10

Kolega Jurgis, aišku, protingas, bet klausimas buvo skirtas ne jam. Taigi klausimą kartojų: O vynelio ar bus?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Jurgis

2017-05-15 16:35

Dėl vynelio... Gal atneš pats Karbauskis už parankės su Veryga...

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

klausimėlis

2017-05-15 16:04

O vynelio ar bus?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media