2022 m. liepos 4 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų namuose

*print*

Archyvas :: Žurnalistų namuose - Arūno Sartanavičiaus fotografijos paroda

2016-10-12
 
Iš kairės Azerbaidžano ambasadorius Hasanas Mammadzada, fotografas Arūnas Sartanavičius, LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius.  Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotrauka

Iš kairės Azerbaidžano ambasadorius Hasanas Mammadzada, fotografas Arūnas Sartanavičius, LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius. Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotrauka

Gintaras Visockas,

www.alkas.lt

 

Vilniuje, Žurnalistų namuose atidaryta dėmesio verta internetinio dienraščio Alkas.lt fotografo Arūno Sartanavičiaus nuotraukų paroda „Dinamiškasis Azerbaidžanas".

Fotografo A. Sartanavičiaus archyve - tūkstančiai įdomių, sensacingų, išliekamąją vertę turinčių nuotraukų. Tačiau dauguma jo darbų iki šiol buvo vien lietuviškos tematikos. Nūnai jo archyve - šimtai nepaprastų vaizdų, pasakojančių apie Azerbaidžaną bei Azerbaidžanui priklausantį, tačiau Armėnijos bei Rusijos karinių pajėgų užgrobtą Kalnų Karabachą.

Kalnų Karabacho tema - užtektinai intriguojanti. Kalnų Karabachą fotografas aplankė atvykdamas iš Armėnijos sostinės Jerevano pusės. O tai reiškia, kad į Kalnų Karabachą (Azerbaidžano teritoriją) jis pateko nelegaliai, neturėdamas Azerbaidžano vizos. Apie vizitą į okupuotą Kalnų Karabachą jis nebuvo informavęs ir oficialiojo Baku.

Nepaisant šių subtilių aplinkybių fotografui A. Sartanavičiui pavyko savo akimis išvysti armėnų separatistų užgrobtą Kalnų Karabacho (Juodojo Sodo) žemę bei visa tai užfiksuoti nuotraukose.

Tačiau Kalnų Karabachas - ne vienintelė autorinėje parodoje demonstruojamų nuotraukų tema. A. Sartanavičius taip pat keliavo po Lygumų Karabacho kaimus, daugumą kurių šiandien apšaudo Kalnų Karabachą okupavusios jėgos. Jis svečiavosi ir armėnų separatistų iš gimtųjų namų išvytų azerbaidžaniečių pabėgėlių stovyklose, vaikštinėjo ir po jaukų Baku senamiestį, matė ir Kaspijos jūrą.

Taigi Žurnalistų namuose surengta paroda „Dinamiškasis Azerbaidžanas" - ypatinga.

Parodą atidarė Alkas.lt redaktorius Audrys Antanaitis, pabrėžęs, jog Azerbaidžanas - šalis, apie kurią Lietuva vis dar turi per mažai informacijos. Todėl paroda „Dinamiškasis Azerbaidžanas" - vienas iš bandymų užpildyti šią spragą. Beje, sprendžiant iš gausiai susirinkusių svečių - sėkmingas bandymas.

Sėkmės ieškant unikalių temų fotografui A. Sartanavičiui linkėjo Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. LŽS pirmininkas pastebėjo, jog Azerbaidžanas yra ne tik ekonominis, bet ir dvasinis Lietuvos partneris. LŽS manymu, Azerbaidžanas turįs daugiau draugų Lietuvoje nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Už galimybę išvysti Azerbaidžaną neiškeliant kojos iš Lietuvos dėkojo Vilniaus esperantininkų draugijos pirmininkas Algimantas Piliponis, beje, kalbėjęs neįprasta, bet gražia esperantininkų kalba. Už sumanymą papasakoti apie Azerbaidžano šiokiadienius dėkojo LŽS Vilniaus skyriaus pirmininkė Aldona Armalė. Įsimintinomis, unikaliomis fotografo A.Sartanavičiaus nuotraukas pavadino ir režisierius, menininkas Raimondas Polis.

Parodos atidaryme dalyvavo Azerbaidžano nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Hasanas Mammadzada. Azerbaidžano diplomatas džiaugėsi, kad Azerbaidžano draugų ir bičiulių būrys Lietuvoje nuolat gausėja, kad Lietuvos žurnalistai vis intensyviau domisi jo gimtąja šalimi.

Diplomatas trumpai papasakojo, kodėl Azerbaidžaną drąsiai galima vadinti unikalia šalimi. Azerbaidžane tikrai gausu dalykų, kuriuos verta bent kartą išvysti. O azerbaidžaniečiai - draugiška, svetinga tauta. Todėl nusprendę po Azerbaidžaną keliauti užsieniečiai niekad nenusivils.

Azerbaidžano ambasadorius Hasanas Mammadzada linkėjo fotografui A. Sartanavičiui surengti dar daug parodų, kuriose būtų gvildenamos bei analizuojamos pačios įvairiausios Azerbaidžano temos.

„Dinamiškojo Azerbaidžano" parodos autorius fotografas A. Sartanavičius dėkodamas svečiams tvirtino, kad savo nuotraukose siekė parodyti tikrą Azerbaidžaną - neišgalvotą, nesušukuotą. Būtent tokį, kokio neįmanoma išvysti reklaminiuose - turistiniuose leidiniuose. O ar jam pavyko tai padaryti, tegul sprendžia parodos svečiai.

Beje, unikali paroda „Dinamiškasis Azerbaidžanas" buvo atidaryta būtent spalio 18-ąją, šiai valstybei švenčiant Nepriklausomybės dieną.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2016-10-21 11:42
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

J. K.

2016-10-21 11:44

Atidaryme vyno pakako.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Vau

2016-10-14 09:31

O koks vynas bus - baltas ar raudonas?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media