2023 m. gruodžio 11 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų namuose

*print*

Archyvas :: Žurnalistų namuose - filmo “Džinsai kvepiantys laisve” pristatymas

2022-04-25
 
Žurnalistų namuose (Jogailos 11, Vilnius, 3 aukštas) balandžio 28 d. 17 val. įvyks pažintinio dokumentinio filmo pagal to paties pavadinimo knygą "Džinsai kvepiantys laisve" pristatymas.
PROGRAMOJE:
1. Saksofonu groja renginio vedėjas maestro Eimantas Anskaitis.
2. Knygų serialo "Pikselio kelionės" iliustracijų ir trumpų tekstų parodos apžiūra.
3. Filmo peržiūra (20 min.)
4. Mieli ir trumpi prisistatymai (po 5 min.):

 

1. LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius.
2. Rūta Krasauskienė, Nacionalinės Švietimo agentūros direktorė.
3. LŽS Kelionių žurnalistų klubo pirmininkas Gerimantas Statinis.
4. Keliautojų Klubo prezidentas Gintautas Babravičius.
5. Giedrius Klimkevičius, "2000 km istorijos" žygio raitelių vadas.
6. Susitikimas su kūrybine grupe: dramaturgas Gintaras Kaltenis ir dailininkė Rita Anskaitienė.
Veiks nedidelis knygynėlis.
*
Galima bus apžiūrėti ir Ritos Anskaitienės iliustracijų paroda Gintaro Kaltenio knygai „Rainiuko Pikselio ir pradinuko Petriuko nuotykiai Londone" (2020 m., FotoSąjūdis).
...Sakoma, kad knyga pirmiausia „perskaitoma" piešiniais. Knyga vaikams - ypatingas žanras, kuriame dalyvauja ir persipina dvi termosferos - tekstas ir iliustracijos. Dailininkė Rita Anskaitienė knygoms suteikia dar ir sparnus...
Profesionali animatorė (Rita Anskaitienė dirba su garsiausiomis pasaulio animacijos studijomis) savitomis, fantastinėmis iliustracijomis prideda knygos herojams dar daugiau žavesio, gilumos, plastikos, realios gyvasties ir vitališkumo - Ritos iliustracijų detalumas, kruoštumas ir išraiška tiesiog stebina. Meilė detalėms, judesio pajauta, linijos plastika - tai profesiniai įgūdžiai, atėję iš didžiosios animacijos. Didžiausia knygos sėkmė yra tada, kai iliustracijos papildo autoriaus tekstą, koreliuoja su juo, o ne gyvena atskirą gyvenimą, kaip dažnai mėgsta Lt iliustratoriai. „Pikselio kelionių" piešiniai priverčia neatsitraukiant sekti knygos herojų pėdomis, puslapis po puslapio žavėtis su begaliniu dėmesiu atrinktomis spalvingomis scenomis - net ir pažintiniuose, edukaciniuose puslapiuose. Nepriekaištingas iliustracijų išpildymas keleriopai daugina knygos teksto suvokimo pojūtį, o pačią knygą verčia beveik animaciniu projektu.
2018 metais išėjo pirmoji kelioninių nuotykių serialo „Pikselio kelionės" knyga „Rainiuko Pikselio kelionės po Lietuvos miestus". Šis serialas skirtas žingeidiems ir smalsiems vaikams, jaunimui, tačiau mielai skaitomas ir suaugusių. Nuotykiai, netikėti susitikimai, spalvingas įvykių sukūrys knygoje pilasi kaip iš gausybės rago. Rašytojas Gintaras Kaltenis kruopščiai supynė išmonę su tikrove, tad sekant herojų pėdomis, lengva įsidėmėti įdomiai atrinktus geografinius, istorinius, kultūrinius faktus apie Lietuvą ir jos miestus. Knyga buvo įvertinta ir išgirta kritikų, mielai perkama ir skaitoma, apdovanota Lietuvos Rašytojų Sąjungos prizu.
Netrukus, jau 2020-ais metais knygynų lentynas pasiekė antroji serialo knyga „Rainiuko Pikselio ir pradinuko Petriuko nuotykiai Londone". Kodėl Londone? Autorius taip pristato knygos geografinę ir politinę kryptį: „Londonas yra antras pasaulyje pagal lietuvių skaičių miestas.Po Vilniaus". Knygoje kalbama ir be galo svarbia ir skaudžia tema - emigracija - kuri yra palietusi beveik kiekvieną Lietuvos šeimą. Tačiau lengvai banguojantis tekstas apie tai primena ne prikišamai, regis, sudėtinga tema lengvai plevena kažkur ore, netrukdydama herojų nuotykiams ir juokingiems atsitikimams: rainiukas Pikselis ir pradinukas Petriukas vyksta į Londoną rasti ir kviesti grįžti namo į Lietuvą augintinius, paskui kuriuos, neabejotinai grįžtų ir augintojai. Knygos puslapiuose tiršta nuo detektyvinių nuotykių - kaip kitaip reiklų skaitytoją prikaustysi prie knygos?
Knygoje nemažai edukacinių elementų: schemos, žemėlapiai, Londono objektų aprašymai ir detalūs jų piešiniai. Autorius lengvai, su jam būdinga nedidele ironijos doze aprašo istorinius, turistinius, geografinius socialinius ir kitus Londono objektus, todėl tekstas lengvai įsimenamas ir suvokiamas.
Knyga pristatyta Kultūros ministerijos Knygos meno konkursui.
Leiskime sau pacituoti rašytoją ir literatūros kritikę Gintarę Adomaitytę: „Džiugu, kad ši knyga - vėl vaikams, nors mąstydama apie skaitytojų auditoriją tariu beveik tuos pačius žodžius, kuriuos skyriau J. Londonui: nuo vaikų iki senelių. Man regis, dėmesį į šią knygą galėtų ar net privalėtų atkreipti mokyklų ir gimnazijų bibliotekos: tiek žinių, tiek krypčių ir gairių įdomiems projektams - juk pasakojama ne tik apie nuotykius".

 

 


Daugiau informacijos:
Gintaras Kaltenis
VŠĮ FotoSąjūdis
Tel. 868796803
Gintaras.kaltenis@gmail.com

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-04-25 11:17
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Birutė Balynienė

2022-04-29 11:02

Koks įdomus renginys!!! Ir kiek daug pažįstamų vardų...

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media