2024 m. gegužes 25 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas :: P.Normantas visuomenei pristato naują fotografijų albumą

2009-11-25
 
Nežinomo autoriaus nuotraukoje: keliautojas, poetas ir fotomenininkas Paulius Normantas vadinamas pasaulio piliečiu

Nežinomo autoriaus nuotraukoje: keliautojas, poetas ir fotomenininkas Paulius Normantas vadinamas pasaulio piliečiu

Kornelija Ežerskytė

 

Šių metų rugpjūtį sukako 20 metų, kai savo kūrybinę veiklą Himalajuose pradėjo vienas žinomiausių LŽS narių, pasaulio piliečiu vadinamas keliautojas, poetas ir fotomenininkas Paulius Normantas. 

 

Lapkričio 25 d. 18 val. Vilniaus rotušėje įvyks P. Normanto fotografijų albumo “Auksinis Budos vėjas” pristatymas.

 

Renginyje dalyvaus ambasadorius Peter Noszko-Horvath, medijų analitikas Skirmantas Valiulis, profesorius Audrius Beinorius, menotyrininkas Saulius Pilinkus ir pats autorius, garsus fotografas ir keliautojas, LŽS narys Paulius Normantas.

 

1989-ųjų rugpjūčio 8 d. Paulius Normantas eksperimentiniu reisu pakilo į dangų, turėdamas vienintelę svajonę – žūt būt pasiekti tuomet dar negirdėtą kelionės tikslą. Tąkart sutiktas kelionės draugas, mokėjęs bene dvylika kalbų (tarp jų ir kiniečių), begalinis užsispyrimas ir galbūt palanki lemtis padėjo Pauliui pasiekti Tibetą.

 

Po dviejų mėnesių klajonių po šią neregėtą oazę pasaulin iškeliavo pirmoji fotomenininko knyga – “Nenugalėti Andų tibetiečiai”. Tai buvo pirmoji knyga apie Tibetą (ir antroji Pauliaus kūrybinėje biografijoje), išgarsinusi lietuvio vardą daugelyje šalių.

 

Dabar Vilniaus dailės akademijos leidykloje parengta naujausia šio autoriaus knyga bus 11-oji jo kūrybinėje biografijoje. Tai bus fotoalbumas “Auksinis Budos vėjas” apie 4 valstybes – Kambodžą, Tailandą, Laosą ir Birmą. Pasak Pauliaus, alternatyvus knygos pavadinimas galėtų būti “Auksinis Budos kvadratas”, mat būtent taip dar vadinamas šių šalių ketvertukas. Autorius džiaugiasi, jog parako būsimai knygai pridėjo tikrai puikūs Orientalistikos centro vadovo prof. Audriaus Beinoriaus straipsniai.

 

Fotoalbumo sutiktuvės – jau šiandien. O kas po to? “Po to iškeliausiu. Gruodžio mėnesį Delyje bus atidaryta mano ketvirtoji personalinė paroda, o iš viso įvairiose sostinėse jų esu surengęs apie 190. Po to keliausiu į Kambodžą… Pavasariop grįšiu į Himalajus, reiks užlipti į kokį kalną,”- savo pusmečio planais su Lzs.lt dalijosi Paulius Normantas.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-12-02 23:31
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media