Archyvas :: Ar galime pasitikėti žiniasklaidoje rodomais vaizdais?
Erikos Straigytės nuotraukoje: Žinių radijo laidoje "Žiniasklaidos anatomija" - kritiškas Skirmanto Valiulio žvilgsnis į kolegas
Šį antradienį (lapkričio 24 d.) 10.10 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ vyks diskusija apie viešoje erdvėje naudojamus vaizdus ir jų tikruosius tikslus – profesionaliai informuoti, dirbtinai provokuoti visuomenę ar kompromituoti vaizduojamus asmenis.
Fotografija ar filmuoti vaizdai šiandien tampa viena pagrindinių priemonių siekiant informuoti visuomenę apie nelaimes, apie intriguojančius įvykius. Taip demaskuojami įtartini politikų santykiai su nusikalstamo pasaulio veikėjais. Taip visuomenė supažindinama su šokiruojančiais nelaimių vaizdais. Neretai montažo pagalba sukurta ar tiesiog pagauta tinkama akimirka spaudoje tampa puikia iliustracija sensacingam straipsniui. Tačiau dažnai tokios fotografijos ar iliustracijos tiesiogiai niekaip nesusiję su publikacija – akimirka užfiksuota visai kitu metu, kitoje vietoje. Todėl sukeliama asociacija ir tikrovė iš esmės neturi nieko bendro.
Todėl „Žiniasklaidos anatomija“ klausia fotografijos ekspertų apie tai, koks gi vaidmuo tenka šiuolaikinei fotografijai šiuolaikinėje žiniasklaidoje? Pokalbis apie tai - laidoje „Žiniasklaidos anatomija“, kurią bendrai rengia Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Žinių radijas.
Diskusijoje dalyvauja Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas, Spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis, Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto dėstytojas, fotografijos ir kino kritikas Skirmantas Valiulis.
Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Laidą veda Dainius Radzevičius.
Komentarai (0)