2024 m. lapkricio 2 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Būkit pasveikinti žaliųjų plotų artojai!

2013-09-19
 
 

Juozas Stasinas

 

Tokiu pasveikinimu "Žaliajame puslapyje" išėjo eilinis "Tėviškės gamtos" numeris. Ir neatsitiktinai redakcija paskyrė daugiau dėmesio žaliųjų plotų artojams.

Lietuvos miškininkai rugsėjo 20 dieną Kauno valstybiniame muzikiniame teatre pažymi Miškininko dieną. Artėjantis spalis kasmet miškininkams atneša ir džiaugsmų, ir rūpesčių.   Laikraštyje svečiuojasi  Švenčionėlių miškų urėdijos kolektyvas, kuriam daug metų vadovauja  energingas ir sumanus vadovas Nauris Jotautas. "Ūkininkaujame itin atsakingai, laikomės įstatymų ir taisyklių reikalavimų bei apribojimų, nes 70 proc. urėdijos valstybinės reikšmės miškų persipina su saugomomis teritorijomis".- sako Nauris Jotautas.- Nežiūrint į iškeltus aukštus miškininkavimo reikalavimus, per pastaruosius 10 metų miškingumas mūsų urėdijos teritorijoje padidėjo 3,7 proc. ir šiuo metu miškai užima 57,9 proc.Urėdijoje  dirba šaunus ir darnus kolektyvas. Urėdija ir girininkijos - lyg maži žmonių traukos centrai miškuose. Į miškininkus  visokiausiais reikalais kreipiasi  ne tik vietos gyventojai, bet ir miškų lankytojai, dažnai  užsuka ir privačių miškų savininkai: vieniems reikia malkų, kitiems "padoresnio" baslio ar rąsto stogui paremti bei tvorai įsirengti, dar kitiems - kvalifikuoto patarimo, kaip tvarkyti nuosavą mišką,"- pasakoja urėdas. - Kai  žmonėms nugaros neatsuki, tai ir jie lieka neabejingi mūsų darbams. Prasidės miško sodinimo darbai ir mes sulauksime jų paramos, visuomet žmonės ateis  miškininkams į pagalbą pačiu sunkiausiu metu,- sako urėdas."

Savo profesinę šventę atliktais darbais gali pasidžiaugti ne tik Švenčionėlių miškų urėdijos žmonės.  Jeigu šiandien žalieji plotai užima 2 mln 170 tūkst. ha , arba 33,2 proc. mūsų Šalies teritorijos, tai ilgo ir sunkaus miškininkų  darbo rezultatas. Per pastarąjį dešimtmetį miškų urėdijos įveisė beveik 12 tūkst. ha naujų miškų. Daugiausiai naujų miškų įveisė Tytuvėnų, Marijampolės, Radviliškio, Telšių urėdijos ir kt. Dideli darbai atlikti ir  atkuriant miškus. Čia labiausiai padirbėjo Panevėžio, Šiaulių, Ukmergės, Biržų,  Švenčionėlių urėdijos.

Laikraštyje  šalia miškininkystės temos, kaip visuomet, daug vietos  skiriama Aplinkos ministerijos oficialiai informacijai, saugomoms teritorijoms, žuvininkystei. Skaitytojai vėl susitiks su populiariu rašytoju gamtininku Selemonu Paltanavičiumi, su žinomu lietuvių etnokultūros puoselėtoju  prof. Libertu Klimka, pasaulio gamtą pristatančiu prof. Algirdu Stanaičiu. Apie grožio salas pasakoja dr. Laimutis Januškevičius.

Aktualią temą "Transportas ir aplinka" gvildena žurnalistas Tomas Labžentis. Į klausimą, kokius degalus artimiausioje perspektyvoje naudos transportas, ir kokiais automobiliais važinėsime, straipsnio autorius atsakymo ieško Vokietijos federalinės vyriausybės naujai parengtoje mobilumo ir degalų strategijoje.

Apie visa tai sužinosite perskaitę eilinį "Tėviškės gamtos" numerį. 

Rubrika "Žiniasklaida Lietuvoje" yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projekto dalis.

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013-09-27 15:13
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Vilkas

2013-09-20 18:12

Miškininkus reikėtų su jų švente gražiai pasveikinti.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media