Archyvas :: Šiauliuose pagerbtas V. Kudirkos premijos laureatas S. Sabaliauskas-Geladuonis
Svajūnas Sabaliauskas-Geladuonis. Artūro Staponkaus nuotr
Ieva Liubšytė
Šiaulių miesto savivaldybėje pagerbtas žurnalistas, rašytojas, meno vadybininkas Svajūnas Sabaliauskas-Geladuonis, kurio kūryba Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos įvertinta Vinco Kudirkos premija.
Iš Radviliškio kilusiam S. Sabaliauskui-Geladuoniui V. Kudirkos premija įteikta už naujausią jo knygą - „Atviri pokalbiai su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais". Pats knygos autorius neslėpė, kad gauti šios premijos nesitikėjo, ir jos svarbą prilygino aukso medaliui. „V. Kudirkos premija žurnalistui tokia pat svarbi, kaip sportininkui olimpiadoje iškovotas aukso medalis", - teigė S. Sabaliauskas-Geladuonis.
Dvi premijos iš eilės
Praėjusiais metais S. Sabaliauską-Geladuonį LŽS ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacija apdovanojo Vytauto Gedgaudo premija, todėl tuo, kad šiemet jam atiteks dar vienas garbingas apdovanojimas, jis tikina tikrai netikėjęs: „Negalėjau patikėti tokia sėkme, kad du kartus iš eilės būsiu apdovanotas dviem garbingiausiomis premijomis, kurios gali atitekti žurnalistui. Labai dažnai žmonės, kurie sako, jog netiki, meluoja. Tačiau šį kartą aš tikrai esu atviras ir sakau tiesą. Tiesiog ėjau Šiaulių bulvaru, kai man paskambino iš LŽS ir paklausė, ar galiu kitą dieną atvažiuoti, nes bus teikiama premija. Iš tiesų pagalvoju, kad gal esu šiek tiek per jaunas V. Kudirkos premijai, bet jei komisija taip nusprendė, žinoma, kad labai džiaugiuosi. Be to, kiek žinau Šiauliuose dar niekas nėra gavęs šios premijos. Galbūt ir Šiaulių apskrityje ji dar niekam nebuvo įteikta, bet šis apdovanojimas toks „šviežias", kad dar nepasitikrinau", - džiaugsmo dėl garbingo įvertinimo neslėpė S. Sabaliauskas-Geladuonis.
Rašė Airijoje
Įdomu tai, kad V. Kudirkos premija apdovanotą knygą S. Sabaliauskas-Geladuonis kūrė gyvendamas Airijoje: „Aš tiesiog turėjau tokį sumanymą ir norėjau įrodyti, kad nepaisant atstumo ir kitų dalykų galima parašyti knygą. Iš pradžių buvo sugalvoti 23 pokalbiai, nes tiesiog man tas skaičius pasirodė gražus. Tad parskrisdavau į Lietuvą, kur Vilniuje arba Kaune pabūdavau 2-3 mėnesius, pasikalbindavau žymius žmones ir parskrisdavau atgal į Airiją. Airijoje išsišifruodavau tekstą ir tuomet, jei dar ko trūkdavo, vėl parskrisdavau į Lietuvą. Taip per metus buvo kokie 6-7 skrydžiai, kurių metu susirinkau medžiagą", - apie tai kaip vyko knygos kūrybinis procesas pasakojo autorius.
Paklausus S. Sabaliausko-Geladuonio, su kokiais iššūkiais rašant šią knygą jam teko susidurti, jis atsakė, kad ypatingų sunkumų nebuvo, nes jeigu kažką nori padaryti tą ir padarysi: „Labai dažnai galima pasakyti, kad nori pakeisti pasaulį, bet jei savęs nepakeisi, tai niekas nepasikeis. Lygiai taip pat ir su knyga. Galima sakyti, kad norėčiau parašyti knygą, bet iškyla kažkokių sunkumų. O jeigu tie sunkumai iškyla jau darbo pradžioje, tai nieko nebus. O aš tiesiog žinojau, kad ta knyga bus", - teigė V. Kudirkos premija apdovanotas S. Sabaliauskas-Geladuonis.
Komentarai (0)