2024 m. gruodžio 23 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: „Nanook“ komandai – tarptautinis žurnalistikos apdovanojimas

2019-01-17
 
„The New Media Writing Prize" (NMWP) apdovanojimai - tai vieta kur atrandami ir įvertinami svarbūs bei inovatyvūs pasakojimai, pateikiami įvairiausiais formatais ir skirtingose platformose. Tai jau devintas kartas kai šie tarptautiniai apdovanojimai yra teikiami žurnalistams ir naujųjų medijų kūrėjams Bournemouth universitete, Jungtinėje Karalystėje. Šiemet čia išskirtiniai darbai apdovanoti keturiose kategorijose. „Nanook" dokumentinis multimedijų projektas „Žymės: Pereiti praeitį" ir jo kūrėjai Berta Tilmantaitė, Mindaugas Drigotas, Karolis Pilypas Liutkevičius ir Sofija Korf laimėjo pirmą vietą „What's New in Journalism" kategorijoje.
Dokumentiniame pasakojime „Žymės: Pereiti praeitį" persipina istoriniai faktai, archyvinė medžiaga, keturių epizodų internetinis serialas apie ekspediciją „Lapteviečių pėdomis", tremtinių pasakojimai bei interaktyvus žemėlapis. Projektą tyrinėti ir patirti galite apsilankę tinklalapyje www.zymes.lt.
Apdovanojimų ceremonijos metu konkurso organizatorius dr. James Pope labai džiaugėsi, kad pagaliau sustiprėjo multimedijų žurnalistikos pasiūla Europoje. Ankstesniais metais visuomet daugiau dalyvių būdavo iš JAV, tačiau šiemet visi nominuotieji „What's New in Journalism" kategorijoje - europiečiai. Jis taip pat pažymėjo, kad projektų kokybė bei poveikis irgi žymiai stiprėja.
Paskelbęs nugalėtojus dr. J. Pope video skambučiu susisiekė su „Nanook" komandos nariais K.P. Liutkevičiumi ir M. Drigotu. Komisija juos ne tik pasveikino, bet ir uždavė keletą klausimų. Pavyzdžiui, kaip pavyko rasti tokį gerą balansą tarp istorijos, jos gylio ir interaktyvių sprendimų? „Labai svarbu yra atidžiai kurti ir redaguoti pasakojimą, nebijoti ieškoti naujų sprendimų jei nepasiteisina anksčiau sumanyti. Tai padeda istorijai vystytis sava vaga ir neįspraudžia jos į rėmus", - sakė K. P. Liutkevičius.
Teisėjams didelį įspūdį paliko projekto apimtis, apjungianti kelių kartų istorijas. Jiems taip pat buvo įdomu išgirsti apie „Nanook" darbo specifiką ir komandinį darbą - kaip pavyko tokio dydžio ir sudėtingumo projektą įgyvendinti sklandžiai ir pateikti įtraukiančiai? „Mums svarbu išlaikyti mažą komandos branduolį, kad tai būtų keli žmonės, kurie jau puikiai vieni kitus pažįsta, moka komunikuoti tarpusavyje ir greitai priimti geriausius sprendimus, taip nuolat progresuojant. Taip pat svarbi specializacijų įvairovė - tie keli žmonės turi turėti skirtingus gebėjimus, kuriuos sujungus į krūvą, nieko netrūktų", - dalinosi K. P. Liutkevičius. „Ne mažiau svarbus bendras sugebėjimas tinkamai planuoti laiką, susidėlioti darbotvarkę ir nepervertinti savo galimybių", - pridūrė M. Drigotas.
Anksčiau „Nanook" komanda jau yra gavusi NMWP apdovanojimą už dokumentinį pasakojimą apie Lietuvos parolimpiečius „Galia nugalėti". O „Žymės: Pereiti praeitį" pernai „Prix Europa" festivalyje buvo įvertintas kaip vienas iš 23-ijų geriausių internetinių projektų Europoje ir taip pat laimėjo pirmą vietą Lietuvos spaudos fotografijos konkurse. Projekto video pasakojimų serija oficialiai atrinkta į „2019 The Sheffield Adventure Film Festival" Jungtinėje Karalystėje ir bus rodoma festivalyje kovo 22-24 dienomis su daugiau nei 100 kitų nuotykių, kelionių ir ekstremalaus sporto filmų iš viso pasaulio.

----

 


Daugiau informacijos:
Berta Tilmantaitė: berta@nanook.lt
Karolis Pilypas Liutkevičius: +37060094779
Mindaugas Drigotas: +37067411595

 

Pagarbiai,

 

NANOOK komanda
www.nanook.lt
wwww.nyla.lt
www.zymes.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-01-17 11:46
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media