2024 m. liepos 25 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Priekaištai pažeidus žurnalisto etiką – „Lietuvos žinių“ redaktoriui V.Vasiliauskui

2009-08-14
 

Taip teigiama Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos išplatintoje informacijoje.

 

Šių metų liepos 27 d. Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija svarstė Virginijaus Savukyno prašymą įvertinti 2009 m. gegužės 12 d. dienraštyje „Lietuvos žinios“  išspausdintą Valdo Vasiliausko publikaciją „Pasakėlės iš skydinės“. V. Savukyno teigimu, publikacijoje buvo paskelbtos tikrovės neatitinkančios ir jo šeimos narių atminimą žeminančios žinios. Dėl tos pačios publikacijos kreipėsi ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Skundą pasirašęs generalinis direktorius A. Siaurusevičius teigia, kad apie jų darbuotoją V. Savukyną buvo paskelbtos netikslios ir neteisingos žinios, informacija paskelbta neetišku būdu.

 

Susipažinusi su publikacija Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija mano, kad akivaizdu, jog publikacijos autorius V. Vasiliauskas apie kolegą V. Savukyną užsimena su neslepiama pagieža ir noru įgelti. Be to, kad apie V. Savukyną pateikiama netiksli informacija, dar ir pasišaipoma iš jo sveikatos būklės, pašiepiamai atsiliepiama apie jo artimuosius. Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija mano, kad tai – neetiška, nekolegiška ir neprofesionalu. Iš to, kokia informacija pateikta, komisija daro išvadą, kad tai yra asmeninių sąskaitų suvedinėjimas.

 

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija nusprendė, kad:

 

2009-05-12 dienraščio „Lietuvos žinios“ publikacijoje „Pasakėlės iš skydinės“ buvo pažeista Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 3 straipsnio 1 dalis: Gerbdami žmogaus teisę gauti teisingą informaciją, žurnalistai ir viešosios informacijos rengėjai turi skelbti tikslias, teisingas žinias ir įvairias nuomones./.../“, 59 straipsnis: „Žurnalistas ir viešosios informacijos rengėjas neturi skelbti kritinių kūrinių tam, kad suvestų asmenines sąskaitas.“

 

Vadovaujantis Visuomenės informavimo įstatymo 46 str. 7 p., Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija sprendimas turi būti paskelbtas artimiausiame dienraščio „Lietuvos žinios“ numeryje.

 

 

Parengta pagal Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos informaciją
Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-09-04 00:00
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media