2023 m. birželio 6 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Užsienio naujienos

*print*

Archyvas :: Eldoradas Butrimas. Reportažai iš Ukrainos. Keturių protestantų bažnyčios narių nužudymo Pasaulis iki šiol tinkamai nepasmerkė

2023-03-28
 
E. Butrimo nuotraukoje: paskutinė diakono Volodimyro Veličkos nuotrauka su šeima prieš tai, kai jį rusų "sukilėliai" nužudė

E. Butrimo nuotraukoje: paskutinė diakono Volodimyro Veličkos nuotrauka su šeima prieš tai, kai jį rusų "sukilėliai" nužudė

Eldoradas Butrimas,
Specialiai LŽS iš Ukrainos
"Okupantai visą mėnesį melavo, kad mano vyrą, diakoną Volodimyrą bei tris jo kolegas nusiuntė į miesto pakraštį kasti apkasų, nors jau pirmą arešto dieną juos sušaudė ir sudegino" - pasakė 46 metų Lena Veličko.
Aštuonis vaikus auginusi moteris per laidotuves šiems negalėjo parodyti tėvo, mat iš sudegusio kūno buvo nedaug kas likę. Žvėriškas keturių protestantų bažnyčios "Dievo apsireiškimas" narių nužudymas 2014 metais Slovjanske nesulaukė tinkamo Pasaulio pasmerkimo, nors tai reiktų priskirti prie 2022m. Bučos žudynių priešistorės.
Nuo sadistų rankų L.Veličkos vyras su kolegomis žuvo neužilgo po to, kai Kremlius 2014 metais inicijavo rusakalbių "sukilimą" Donecko bei Lugansko srityse. "Sukilimas" prasidėjo Slovjanske, o jam vadovavo Rusijos FSB pulkininkas Igoris Girkinas-Strelkovas.
Politiškai ir ideologiškai maištininkus vienijo du mėnesius prieš "sukilimą" Donecke įkurta organizacija "Rusijos pravoslavų armija" (RPA). Ši aukštino Rusijos imperiją bei pravoslavų tikėjimą, o jos vėliava buvo perdirbta iš valstybinės Rusijos vėliavos ją papuošiant skydu su pravoslavų kryžiumi ir Georgijaus juostele. "Sukilėlių" lyderis save titulavo vyriausiuoju RPA vadu.
Užėmę miestą "sukilėliai" netrukus apsilankė čia esančiose protestantų bažnyčiose. Bažnyčioje "Geroji žinia" okupantai padarė kratą, suėmė pastorių Genadijų Lysenko, ir pareiškė, kad dabar tai bus rusiška cerkvė. Kartu su automatu ant peties atėjęs pravoslavų šventikas pareiškė: "amerikiečių sugalvotos ir įkurtos bažnyčios yra Rusijos priešas, kaip kad JAV yra Rusijos priešas".
Į kitą penkiasdešimtininkų bažnyčią "Dievo apsireiškimas" per mišias atvykę "sukilėliai" ieškojo pastoriaus Oleksandro Pavenkos , o neradę suėmė jo sūnus Albertą (34 metų) ir Rustamą (30m.) bei pastoriaus padėjėjus diakonus V.Veličko (40m.) bei Viktorą Bradarskį (40m.).
Nuvežę į kalėjimą pusdienį tardė ir kankino, o naktį išvežė į nuošalų kelią, susodino į vieną mašiną ir šovė į ją iš granatsvaidžio, kad Maskva galėtų meluoti, jog protestantai žuvo apšaudyti ukrainiečių karių. V.Veličko sukniubo prie vairo ir sudegė, o kiti trys sugebėjo iššokti iš mašinos degančiais rūbais, bet buvo suvarpyti automato kulkų.
Nužudytieji buvo slapta palaidoti dykynėje bendrame kape su dešimčia kitų nukankintų asmenų. Viešai buvo meluojama, kad yra išvežti kasti apkasų. Tiesa paaiškėjo tik po mėnesio miestą išvadavus ukrainiečiams.
"Man nebuvo lengva vienai auginti aštuonis vaikus, tačiau padedant geriems žmonėms bei bažnyčiai nebadavom, visos dukros jau išsikėlė iš namų, dvi ištekėjo; dėl vyro netekties niekam nejaučiu pykčio, reiškia tokia buvo Dievo valia, bet tikiu, kad kiekvienam žmogui teks prieš Dievą atsakyti už savo darbus; mano vyras darė gerus darbus, o jo žudikai blogus, labai blogus" - taip pokalbį užbaigė L.Veličko.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-03-28 11:35
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

Henrika Dumpienė

2023-03-28 12:05

Gaila, labai gaila.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Janina Šeduikienė

2023-03-28 12:03

Tegul ilsisi ramybėje. Graži buvo šeima, šitiek vaikučių neteko tėčio.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media