2023 m. vasario 7 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Tylos minutė

*print*

Archyvas :: Mirė žurnalistas, žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius Aurelijus Katkevičius

2020-08-12
 
 Aurelijus Katkevičius

Aurelijus Katkevičius


Vilniuje, rugpjūčio 12 dieną, eidamas 58-uosius metus, po sunkios ligos mirė žurnalistas, Lietuvos verslo dienraščio „Verslo žinios" leidžiamo žurnalo „Verslo klasė" redaktorius Aurelijus Katkevičius.
Paskutinėje „Verslo klasės" pratarmėje Aurelijus rašė: „Sveikatos jums. Ir, meldžiu, tik jau išsaugokite humoro jausmą".

A. Katkevičius taip pat buvo tinklaraštininkas, poliglotas, vienas pirmųjų ryšių su visuomene Lietuvoje specialistų. 1970-1981 m. mokėsi Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje, 1981-1986 m. studijavo Vilniaus universiteto Filologijos fakultete. 1990-1992 m. LR Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio patarėjas. 1992-1993 m. Danijos konsultacijų įmonės „Fyns erhvervsrad" konsultantas, 1993-1995 m. Lietuvos ir Danijos bendros įmonės „Linea artis" viceprezidentas. „Literatūros ir meno" kritikos skyriaus žurnalistas, savaitraščio „Veidas" vyr. redaktorius. 

Kartu su buvusiais kolegomis žurnalistais iš leidinio „Veidas" įsteigė ryšių su visuomene agentūrą UAB „DDB&Co. ir Katkevičius". LR Prezidento rinkimų metu kūrė Rolando Pakso įvaizdį, vienas svarbiausių įvaizdžio patarėjų R. Pakso prezidentavimo metu, visuomeninis prezidento konsultantas informacijos valdymo klausimais, konsultavęs R. Paksą.
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl žurnalisto, redaktoriaus Aurelijaus Katkevičiaus mirties.

Pasak šalies vadovo, Lietuva neteko ryškios asmenybės, intelektualo ir šviesuolio. „Reiškiu pagarbą šios šviesios asmenybės atminimui, palikimui ir kūrybinei veiklai. Aurelijus Katkevičius nepailstamai tikėjo tautos sąmoningumo puoselėjimu, buvo aktyvus visuomenininkas ir įžvalgus mąstytojas. Lietuva neteko tikro nuoširdaus intelektualo", - teigė Prezidentas. urelijaus Katkevičiaus nuopelnai Lietuvai įvertini Sausio 13-osios atminimo medaliu. Šalies vadovas pareiškė užuojautą A. Katkevičiaus šeimai, draugams ir visai žiniasklaidos bendruomenei.

 „Sunku įsivaizduoti, kad viešojoje erdvėje nebeturėsime tokio kalibro ne tik žurnalisto, bet ir intelektualo, ir net nėra, kas galėtų užpildyti atsiradusią spragą. Bet vienas iš pozityvių dalykų - lieka jo darbai, lieka prisiminimai, ir aš manau, kad svarbiausias dalykas yra tai, kad per ilgą žurnalisto karjerą jis užsiaugino ir jaunąją kartą, kuri tęs gilesnio pasaulio matymo darbus, - sakė „Verslo žinių" vyriausiasis redaktorius Rolandas Barysas.
„Aurelijus Katkevičius, atėjęs dirbti su žurnalistikos studentais ir keletą metų mokęs tekstų redagavimo, buvo pavadintas „žinių centru". Prisimenu kolegą kaip labai skvarbų, šmaikščiai kritišką pašnekovą. Visad būsiu dėkingas žmonėms, kurie savo realiu darbu prisidėdavo prie tų studijų programos gyvenimo, ir šiai asmenybei - taip pat. Ilsėkitės ramybėje, Aurelijau", - Prisiminimais apie buvusį kolegą pasidalino Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesorius Andrius Vaišnys. 
„Parašęs pirmąją savo knygą, labai apsidžiaugiau, kai jos pristatyme diskutantu sutiko būti Aurelijus Katkevičius. Buvo ir taiklių pastebėjimų, ir padrąsinimo. Net ir be artimos pažinties, iš susitikimų probėgšmiais bei tekstų nekilo abejonių - tai žmogus, gebantis elegantiškai sieti šimtuose perskaitytų knygų sukauptą išmintį su šiandienos globaliomis realijomis. Nedažnai pasitaikantis derinys", -prisimena politologas L. Kojala.
Užuojautą dėl A. Katkevičiaus mirties reiškia „Laisvės TV" kūrybinė grupė: „Gerbiamą kolegą palydime pačiomis šviesiausiomis mintimis, prisimindami jo visada taktišką humoro jausmą, šviesų protą ir draugišką žmogiškumą. Siunčiame didžią užuojautą Aurelijaus šeimai - mes čia, kad ir ko prireiktų."
Apžvalgininko Andriaus Užkalnio teigimu, A. Katkevičius buvo „vienas nedaugelio žmonių, kurie Lietuvoje vertino ir suprato gerą rašymą ir kalbėjimą". „Jis buvo tikras redaktorius, kuris visą gyvenimą ieško autorių. Jis vertino talentą ir dažnai užsimerkdavo į tas negražias savybes, kurias talentas dažnai atsineša su savimi", - prisimena A. Užkalnis.
Atsisveikinimas su Aurelijumi Katkevičiumi vyks rugpjūčio 14 d. nuo 9 iki 16 valandos Olandų gatvėje 22, Vilniaus laidojimo rūmuose, pirmojoje šarvojimo salėje. Urna išnešama 16 val., laidotuvės vyks Liepynės kapinėse.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-09-16 14:53
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Jurgis

2020-08-13 08:11

Gabūs sudega anksčiau. Užuojauta artimiesiems.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media