2024 m. birželio 23 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: Per Lietuvą nusiris „Laisvės banga“: LRT dovanos atviras istorijos pamokas visiems moksleiviams

2021-10-01
 
 Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje. Kadras iš TV laidos

Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje. Kadras iš TV laidos

Spalio 1 d. LRT TELEVIZIJOS eteryje prasidės naujas atvirų istorijos pamokų ciklas „Laisvės banga", kuris rengiamas bendradarbiaujant su projektu „Lietuvos tūkstantmečio vaikai". Projekto komanda keliaus į mokyklas įvairiuose Lietuvos regionuose, iš kurių transliuos ypatingas istorijos pamokas. Jas stebėti ir prie jų prisijungti bus kviečiami moksleiviai visoje Lietuvoje.
„Laisvės bangos" istorijos pamokos sutelks dėmesį į vieną ypatingiausių ir naujausių Lietuvos istorijos laikotarpių atkūrus nepriklausomybę. „Laisvės bangos" pamokose mokytojus atstos istorikas Robertas Petrauskas ir muzikos atlikėja bei kompozitorė Raminta Naujanytė-Bjelle, jau žinomi vaikų auditorijai iš projektų „Įdomiosios pamokos" ir „Įdomiosios atostogos". Jie taip pat į pamokas kvies ir kalbins žinomiausius lektorius ir svečius, dalyvavusius ar savo akimis mačiusius aptariamus istorinius įvykius. Istorijos pamokose bus kalbama apie laisvei įkvėpusį sportą, apie laisvos žiniasklaidos kūrimąsi, Lietuvos įgytus sąjungininkus, kultūros ir kitų sričių augimą atgimimą atkurtoje Lietuvoje.
Pirmoji atviros istorijos pamokos transliacija vyks iš Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos. Jos tema - žiniasklaidos laisvė ir jos svarba demokratinei visuomenei. Vaikai turės galimybę išgirsti pamoką iš Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus, kuris atskleis, kuo svarbus Pasaulinis spaudos laisvės indeksas ir kuo skiriasi gyvenimas šalyse, kur žiniasklaidos laisvė - vertybė, ir tose - kur ji ribojama.
Antroji vaikų laukianti mokytoja - žurnalistė Rasa Tapinienė. Jos pamokos tema apims mūsų šalies istoriją - įvykius, kuriuose laisva žiniasklaida atliko esminį vaidmenį valstybei svarbiuose įvykiuose. Taip pat vaikai susipažins su žurnalisto profesija ir mokysis atskirti melagienas nuo naujienų.
Visos iniciatyvos „Laisvės banga" metu moksleiviai taip pat bus kviečiami atgaivinti istorinius įvykius iš senų nuotraukų - atkurti ir perfotografuoti senose nuotraukose užfiksuotas situacijas ir žmones šiais laikais. Vaikai gali virsti herojais įamžintoje „Roko maršų" akimirkoje, tapti Kauno „Žalgirio" žaidėjais, besiruošiančiais mūšiui prieš CSKA komandą, Nepriklausomybės akto signatarais ar žmonėmis, 1989 metų rugpjūtį stovėjusiais Baltijos kelyje. Atkurtas nuotraukas kartu su „originalais" moksleiviai kviečiami kelti į socialinius tinklus su grotažyme #laisvėsbanga ir atsiųsti elektroniniu paštu info@tukstantmeciovaikai.lt. Geriausios nuotraukos bus skelbiamos LRT portale ir projekto „Tūkstantmečio vaikai" Facebook paskyroje.
Pirmosios dvi „Laisvosios bangos" pamokų transliacijos vyks iš mokyklų Šalčininkuose ir Pabradėje. Pamokas tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA, o visi Lietuvos moksleiviai kviečiami penktadieniais 13 val. stebėti tiesiogines pamokų transliacijas per televiziją, portale LRT.lt arba LRT Facebook paskyroje. Į atviras istorijos pamokas LRT ir „Lietuvos tūkstantmečio vaikai" kvies net šešis penktadienius nuo spalio 1 d.
Naujas „Laisvės bangos" pamokų ciklas - jau antras toks istorijos pamokų ciklas, kurį rengiamas LRT pagal bendrai su JAV Ambasada Lietuvoje įgyvendinamą projektą „Laisvės banga".
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-10-02 15:54
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media