2024 m. gegužes 29 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Sukaktys, jubiliejai

*print*

Archyvas :: LDK Valdovų rūmuose: 100-mečio poezija ir dainos kitataučių lūpomis

2018-05-11
 
Balturkos kultūros akademija vykdo projektą „Po Lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu" ir gegužės 17 d. 18 val. LDK Valdovų rūmuose pristatys programą, kurioje 40 kitataučių deklamuos įdomiausią lietuvišką poezija ir dainuos lietuviškas dainas. 
Dalyviai, iš 25 skirtingų šalių, kelis mėnesius turėjo mokytojus, su kuriais išsirinko kūrinius ir laužė liežuvius mokydamiesi taisyklingai juos atlikti. Nors dauguma jų gyvena Lietuvoje, tačiau dar ne visi moka lietuviškai ir bendrauja anglų ar rusų kalbomis. Minint Lietuvos respublikos šimtmetį, jie išdrįso priimti iššūkį ir paruoštį kūrinį, sukurtą 1918-2018 metais. 
Dalyviai iš Vakarų Europos valstybių galbūt net nežinojo, kad jų protėviai prieš du-tris šimtus metų Vilniuje savomis kalbomis sakė panegirikas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovams. Daugiakalbystė ir tautinė tolerancija senojoje Lietuvos valstybėje buvo natūralus reiškinys, prasidėjęs dar nuo Gedimino laikų ir Gedimino laiškų. Šis renginys yra kultūrinio vyksmo tęsinys. Gegužės 17 d. kitataučiai prabils lietuviškai, deklamuojama poezija ir atliekamos dainos bus puiki galimybė susipažinti su mūsų šalies kultūra.
LDK Valdovų rūmai yra adresu Katedros aikštė 4, Vilnius. Įėjimas iš vidino kiemo aikštės, pro pagrindines duris. Renginys vyks Didžiojoje Renesansinėje menėje nuo 18:00 val. iki 20:15 val. Renginio dalyvius sveikins lietuvių kalbos komisija. 
Jau ketvirtus metus iš eilės vykstantis renginys yra tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris" dalis.

 

Renginys yra nemokamas.
Registracija: http://registracija.valdovurumai.lt/y7esdl60

 

 

 

Pranešimą parengė Andrius Ūdra 
projekto koordinatorius
+37062902385 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-05-11 19:38
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media