Rita Aleknaitė-Bieliauskienė
Mokslininkų rūmai - tai vieta, kurioje susitinka ne tik mokslininkai, bet ir su specialiomis programomis pasirodo menininkai, juose naujas knygas visuomenei pristato žurnalistai. Reikšmingiausia figūra šioje veiksmų grandinėje - Mokslininkų rūmų vadovė Aldona Daučiūnienė, didelę patirtį sukaupusi vadovaudama Menininkų ir Verkių rūmams.
Erdvės Verkių rūmuose, jai vadovaujant, atgijo paveikslų parodomis, buvo įgyvendinti kūrybingi menininkų ir mokslininkų bendrų renginių sumanymai, projektas „Debesų arka". Buvo jaučiamas didelis proveržis vykdant aktyvią kultūros ir mokslo populiarinimo veiklą.
Pastaraisiais metais veikla tęsiama Gedimino prospekte - Aldona Daučiūnienė Mokslų akademijos Mažojoje ir Didžiojoje salėse suburia intelektualus, mezga jų ryšius su visuomene. Mokslininkų rūmai tapo Lietuvos mokslų akademijos langu į visuomenę. Aldona Daučiūnienė inicijavo ir sėkmingai realizavo renginių ciklus „Mokslas visuomenei", „Įžymių žmonių portretai", „Profesorius ir jo mokykla", „Nobelio premijų laureatai", mokslo populiarinimo knygų pristatymus. Vis daugiau žmonių užmeta akį į pasirodančius Mokslų akademijos rūmų skelbimus. Respublikos gimnazistams skirtos „Mokslo žinių dienos" skatina jaunimą domėtis mokslu, naujais išradimais, susipažinti su mokslininko profesija.
Mokslininkų rūmuose ne kartą organizuoti įdomūs disputai apie politiką, kultūrą, meną. Prie pranešėjų tribūnos kalbėjo skirtingų profesijų akademikai, profesoriai Leonas Valkūnas, Viktorija Daujotytė, Giedrius Kuprevičius, kunigas Algirdas Toliatas ir daugelis kitų. Gyvybingas buvo ir renginių ciklas „Knygų serija „Mokslas visiems" bei susitikimai su akademinės sferos atstovais.
Aldonos Daučiūnienės rengiamuose vakaruose skamba ne tik muzika, bet ir poezijos posmai, kuriuos neretai skaito ir pati renginių organizatorė.
Rugsėjo 28 d. popietė buvo skirta Aldonos Daučiūnienės kūrybinės veiklos 45-mečiui, Renginys „Į pačią gilimą iriuosi" prasidėjo muzika. Profesorius Antanas Kiveris jai įteikė Medardo Čoboto universiteto surinktas rožes ir padainavo Fiesko romansą iš G. Verdi operos „Simonas Bokanegra". Skambėjo daug gerų žodžių ir muzikinė bei dailės kompozicija pagal Lacrimos eiles, Čiurlionio paveikslus ir muziką. Dvasingoje popietėje dalyvavo arfininkė Miglė Skavičiūtė ir pianistas Andrius Vasiliauskas.
„Prisimenu Aldoną dar nuo studijų Vilnius universitete. Ji buvo aktyvi studentų profsąjungoje, organizavo įvairius kultūros renginius, aktyviai juose dalyvaudavo, - prisimena žurnalistas Vytautas Žeimantas. - Meninis žodis Aldoną patraukė dar besimokant vidurinėje mokykloje. Jau būdama vienuoliktokė, ji tapo respublikinio moksleivių dailiojo skaitymo konkurso laureate. Universitete pasirinko lietuvių kalbą ir literatūrą. Studijuodama mokėsi ir režisieriaus Vlado Limanto teatro studijoje, vaidino Universiteto teatre, kuriam ir aš talkinau kaip apšvietėjas".
„Žavimės Jūsų darbštumu, optimizmu, jaunatviška energija, moterišku žavesiu, subtiliu bendravimu su įvairaus lygio mokslo bei meno darbuotojais, - sakė sveikindamas sukaktuvininkę Mokslų akademijos prezidentas akademikas Jūras Banys. - Džiaugiamės jūsų organizuojamais meno projektais - prasmingais iškiliausių kultūros, visuomenės veikėjų sukakčių, valstybei svarbių datų minėjimais, mokslo ir kultūros paveldui skirtais renginiais, iškilių Lietuvos meninių kolektyvų, muzikantų, garsiausių vokalistų, meninio žodžio meistrų - tarp jų ir Jūsų pačios - pasirodymais. Dėkojame už beveik dvidešimtmetį trunkantį sėkmingą Jūsų vadovavimą „Mokslininkų rūmams". Linkime sveikatos, dvasios stiprybės, polėkio, naujų originalių sumanymų ir toliau aktyviai darbuojantis mokslą artinant su menais, telkiant mokslo bendruomenę mokslo ir kultūros populiarinimo veiklai, organizuojant bei įgyvendinant aukščiausio lygio kultūrines programas".
Palinkėkime ir mes Aldonai Daučiūnienei ir toliau sėkmingai darbuotis mūsų bendros kultūros labui.
Rubrika "Sukaktys, jubiliejai" yra SRTRF projekto dalis.
Komentarai (2)