2024 m. balandžio 27 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas :: „LRT radijo akademija“ kviečia į naują mokymų ir mentorystės programą

2024-03-17
 
„LRT radijo akademija" - nauja mokymų ir mentorystės programa, skirta Lietuvos kultūros lauko profesionalams, dirbantiems su istorijų pasakojimu - istorikams, kino ir teatro režisieriams, dramaturgams, scenaristams, rašytojams, antropologams, humanitarinių mokslų atstovams, turinio kūrėjams ir kuratoriams, tinklalaidžių kūrėjams, medijų atstovams ir kt., kuriuos domina galimybė praktiškai išbandyti save garso pasakojimo žanre.
„LRT radijo akademija" siekia ne tik suteikti teorinių ir praktinių žinių, auginti naujus talentus, bet ir telkti juos bendroms kūrybinėms idėjoms.
Kilus klausimams, susisiekite el. p. dokumentika@lrt.lt
KO TIKĖTIS DALYVIAMS?
2024 m. „LRT radijo akademijos" programą sudaro intensyvūs mokymai su profesionalais iš Lietuvos ir užsienio bei trijų mėnesių mentorystės programa mažose grupėse su LRT „Radijo dokumentikos" profesionalų komanda.
Per mokymus dalyviai bus supažindinami su garso dokumentikos žanro ištakomis, mokysis dirbti su įvairiais informacijos šaltiniais, pritaikyti dramaturgijos principus, imti interviu, pasakoti istorijas garsu, apgalvotai savo kūriniams pasitelkti garsus ir muziką bei naudotis profesionalia įrašymo įranga.
Dalyviai taip pat galės dalyvauti viešose garso kūrinių perklausose su autoriais, mokytis dirbti su savo balsu, rašyti radijui ir įgyti garso montažo pagrindus.
Programos pabaigoje vyksiančioje dalyvių kūrinių perklausoje lektorių komisija išrinks geriausią garso darbą. Jo autorė (-ius) bus apdovanota (-as) prizu, gaus galimybę stažuotis LRT radijuje ir už atlygį sukurti autorinį dokumentinį ilgametražį pasakojimą, kurį galėtų transliuoti bei viešinti LRT RADIJAS.
NORINTIEMS DALYVAUTI
2024 m. „LRT radijo akademijoje" galės dalyvauti 10 dalyvių, kurie bus atrinkti viešo konkurso būdu, atsižvelgiant į kandidatų motyvaciją bei pateiktą kūrybinę idėją. Norintys dalyvauti iki kovo 24 d. turi užpildyti registracijos anketą.
Teikiant paraišką kviečiame peržiūrėti mokymų programos datas ir įsivertinti, ar tikrai galėsite dalyvauti numatytose veiklose. Mokymai gyvai vyks LRT, S. Konarskio g. 49, Vilniuje. Atrinkti dalyviai bus informuoti balandžio 2 d. Dalis mokymų vyks anglų kalba be vertimo.
Mokymai ir mentorystės programa yra nemokami. Atrinkti dalyviai su LRT sudarys praktikos sutartį ir, sėkmingai užbaigę programą, gaus dalyvavimą patvirtinantį sertifikatą.
PROGRAMA
BALANDŽIO 12 D. (PENKTADIENIS)
Kūrybinės dirbtuvės I dalis (LRT patalpose).
12.00-17.30
Temos: Garso dokumentika Lietuvoje ir pasaulyje (Vaida Pilibaitytė); Kaip prakalbinti vaizdo, garso ir rašytinius archyvus? (Tomas Vaitelė); Kaip idėją paversti įtraukiančia istorija? (Rimantas Kmita).
Vieša nemokama perklausa ir susitikimas su autore kino teatre „Skalvija"
19.00-20.00
Radijo dokumentika „Sielos vis mažiau" (lenk. „Duszy coraz mniej"), Agnieszka Czyżewska Jacquemet, Polskie Radio Lublin , Lenkija, 2021, liet. subt., 29 min.
BALANDŽIO 13 D. (ŠEŠTADIENIS)
Kūrybinės dirbtuvės II dalis (LRT patalpose).
10.00-17.15
Temos: Kaip sudėlioti paveikų pasakojimą? (Sigita Vegytė); Kaip prakalbinti žmogų? Interviu technikos garso dokumentikai (Till Ottlitz); Balsai, garsai ir scenos garso pasakojimuose (Agnieszka Czyżewska Jacquemet).
Vieša nemokama perklausa ir susitikimas su autoriumi kino teatre „Skalvija"
19.00-20.00
Dokumentinis audio serialas „Keturios dienos baimės" (vok. „Vier Tage Angst"), Till Ottlitz, BR, Vokietija, 2021, liet. subt., 1 ep., 23 min.
BALANDŽIO 14 d. (SEKMADIENIS)
Kūrybinės dirbtuvės III dalis (LRT patalpose).
10.00-16.45
Temos: Muzikos ir garso dramaturgija (Agnė Matulevičiūtė); Garso įrašymo pagrindai ir darbas su įranga (LRT RADIJO „Radijo dokumentikos" komanda).
BALANDIS-LIEPA
Individualus darbas su mentorėmis 2 val. trukmės konsultacijose per savaitę (nuotoliniu būdu arba gyvai).
BIRŽELIO 14 d. (PENKTADIENIS)
Darbų aptarimas, papildomi mokymai (LRT patalpose).
11.00-17.30
Temos: Kaip įdarbinti savo balsą? (Aldona Vilutytė); Kaip rašyti garso pasakojimui? (Rūta Dambravaitė).
LIEPOS 12 D. (PENKTADIENIS)
Baigiamoji sesija
10.00-17.30
Kūrinių perklausos ir prizininkų apdovanojimai.
RUGSĖJIS-GRUODIS
Nugalėtojo (-os) stažuotė LRT RADIJUJE.
UŽSIENIO LEKTORIAI
Agnieszka Czyżewska Jacquemet
(Lenkų radijo dokumentikos prodiuserė, redaktorė ir autorė. Nuo 1996 m. dirba Lenkijos radijo regioninėje stotyje Liubline. Pasaulis ją vis dar žavi, o kiekvieno žmogaus istoriją Agnieszka pasitinka su smalsumu ir nuolankumu. Kūrėja mano, kad svarbu ne tik mokėti klausytis, bet ir išgirsti. Agnieszkos darbai įvertinti konkursuose „URTI 2022", „Prix Europa 2019", „Prix Bohemia 2017", „Grand Press Radio 2015", „Reporter of the Year 2014".)
Till Ottlitz
(Bavarijos radijo (Vokietijos visuomeninio transliuotojo) „StoryTeam" vadovas, novatoriškų dokumentinių tinklalaidžių vystytojas ir redaktorius. 2018 m. Vokietijoje Tillas buvo vienas pirmųjų radijo redaktorių, dirbusių prie audio serialo „Transformeris". Nuo to laiko, daugelis jo prodiusuotų darbų pelnė apdovanojimus ir pateko į klausomiausių tinklalaidžių sąrašus Vokietijoje. Tillas dėsto garso dokumentiką Vokietijos žurnalistikos mokykloje (vok. Deutsche Journalistenschule). Asmeniškiausias jo projektas - šešių dalių pasakojimas „Keturios baimės dienos" (vok. Vier Tage Angst) apie jo mamos bandymą pabėgti iš komunistinės Rytų Vokietijos.)
LEKTORIAI IŠ LIETUVOS
Rimantas Kmita
(Literatūros tyrinėtojas, humanitarinių mokslų daktaras. Yra išleidęs tris poezijos rinkinius, romanus „Pietinia kronikas" (2016), „Remyga" (2020), komiksą „Keliuonė. Įmink Šiaulius" (dailininkas - Povilas Jankūnas, 2023), dvi monografijas apie sovietmečio literatūrą, bendradarbiauja su teatrais ir radiju. Nuo 2021 m. yra Vilniaus universiteto partnerystės docentas, kur dėsto kūrybinį rašymą.)
Agnė Matulevičiūtė
(Kompozitorė ir garso menininkė, daugiausia kurianti teatrui ir kinui. Ji yra parašiusi muziką daugiau nei 30 spektaklių Lietuvos teatruose, kompozitorės darbai nominuoti nacionaliniams apdovanojimams, o muzika kinui įvertinta „Sidabrine gerve". 2020 m. jos režisuota dokumentinė radijo drama „Lino kančia" pelnė apdovanojimą konkurse „Pragiedruliai". Šiuo metu kompozitorė studijuoja doktorantūroje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur tyrinėja ir plėtoja „užgarsio" sąvoką šiuolaikinėje muzikoje.)
Tomas Vaitelė
(Istorikas, praeitį nagrinėjantis nuo 2012 m. Šiuo metu rašo disertaciją, dėsto VU Komunikacijos fakultete ir dirba LRT archyvų redaktoriumi. Informacijos paieškos - viena kertinių darbo dalių, kuri sujungia visas jo veiklos sritis. Tomui tenka dirbti tiek su dokumentine, tiek su vaizdine, tiek su garsine medžiaga iš praeities.)
Aldona Vilutytė
(Teatro ir kino aktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, filmų ir garsinių knygų garsintoja, poezijos ir literatūros skaitovė. Aldona dėsto scenos kalbą ir vaidybą LMTA, daug metų veda viešus seminarus, paskaitas, individualias pamokas, skaito pranešimus konferencijose apie viešą kalbėjimą, kvėpavimo, balso, tarties taisymą bei valdymą, kalbėjimo įtaigą, streso ir scenos baimės problemas bei aktorinį meistriškumą.)
RADIJO AKADEMIJOS MENTORĖS
Rūta Dambravaitė
(LRT RADIJO žurnalistė, garso pasakojimus kurianti jau beveik dešimtmetį. Rūta rengia laidą „Radijo dokumentika" ir pasaulio kultūros įvykių apžvalgas. Jos kuriami pasakojimai kalba socialinėmis, istorinėmis bei kultūrinėmis temomis. Šiuo metu Miunsterio universitete (Vokietija) Rūta studijuoja vizualiąją antropologiją ir dokumentines praktikas. Ji nuolat ieško būdų pasakoti istorijas jautriai ir atsakingai, dėdama pastangas pažinti bei suprasti savo pašnekovą ir aplinką, iš kurios jis kilęs.)
Vita Ličytė
(Radijo žurnalistė, beveik dešimtmetį kūrusi garso dokumentiką LRT RADIJUJE. 2018 m. Vita tapo tarptautinio perspektyvių jaunųjų radijo prodiuserių konkurso „Åke Blomström" laureate, jos darbai pelnė ne vieną apdovanojimą, nominuoti tarptautiniame festivalyje „Prix Europa". Vita kuria įvairiomis temomis - socialinėmis, kultūrinėmis, istorinėmis, - ieško paslėptų istorijų kasdienybėje, skirdama dėmesį ilgam pokalbiui su pašnekovais ir garsinės atmosferos kūrimui.)
Vaida Pilibaitytė
(Radijo žurnalistė ir viena iš garso dokumentikos žanro pradininkių Lietuvoje. Ji kuria ir veda LRT RADIJO laidas „Vienkartinė planeta" ir „Radijo dokumentika", dėsto radijo dokumentikos pagrindus Lietuvos žurnalistikos centre ir mentoriauja pradedantiems kūrėjams. Vaidos darbai yra pelnę ne vieną apdovanojimą ir pristatyti tarptautiniuose festivaliuose. Ji taip pat yra EBU „Audio Storytelling" ekspertų grupės narė ir pirmojo Lietuvoje audiofestivalio BANGUOJA programos sudarytoja.)
Inga Janiulytė-Temporin
(LRT RADIJO žurnalistė, viena iš laidų „Vienkartinė planeta" ir „Radijo dokumentika" autorių. Inga savo dokumentikose pasakoja įvairias istorijas: apie moterį, atkūrusią krepšinio aikštelę, kuri pamažu virto automobilių stovėjimo aikštele judriame rajone, apie hidrotechnikos inžinieriaus, sovietmečiu sausinusio pelkes, o neseniai vieną iš jų atkūrusio, virsmą ir daugelį kitų.)
Sigita Vegytė
(LRT žurnalistė, radijo dokumentikos prodiuserė ir audiofestivalio BANGUOJA mentorė. Savo darbuose ji gilinasi į sociopolitines problemas, tarptautinius santykius, saugumą bei gynybą. Daugiausia dėmesio šiose temose skiria žmonių saugumui ir asmeninėms istorijoms - jai įdomu, ką žmonės patiria tokiose ribinėse situacijose kaip karas. Sigitos darbai pristatyti tarptautiniuose festivaliuose, o dokumentika „Atsimenu jo žvilgsnį. Istorija apie karį ir migrantą" 2023 m. laimėjo auksą prestižiniame JAV garso dokumentikų festivalyje „Third Coast".)
ORGANIZATORIAI
LRT radijas
Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-03-17 12:33
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media