2024 m. birželio 13 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas :: Euroradijo eteryje - M.K. Oginskiui dedikuotas koncertas iš Vilniaus

2015-09-23
 

 

Rugsėjo 26-osios vakarą iš Lietuvos Nacionalinės filharmonijos LRT KLASIKA sveikinsis su milijonine Euroradijo auditorija, kviesdama klausytis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncerto. Šis įvykis - neeilinis. Pirma, koncertas dedikuotas kompozitoriaus ir Lietuvos politikos veikėjo Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms, kurias globoja UNESCO.  Antra, šiuo koncertu Lietuvos nacionalinė filharmonija pradeda jubiliejinį 75-ąjį sezoną. Ir trečia, dirigentas Modestas Pitrėnas pirmą kartą prieš Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą stoja kaip naujasis jo meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, pakeitęs savo mokytoją Juozą Domarką, ėjusį šias pareigas 50 metų ir dabar tapusį garbės dirigentu.

 

Kompozitorius, kultūros ir politikos veikėjas, kunigaikštis Mykolas Kleopas Oginskis šiandien Vakaruose daugiausia žinomas kaip garsiojo polonezo „Atsisveikinimas su tėvyne" autorius. Jis - ir populiarumo neprarandančių mazurkų, valsų, maršų, taip pat knygos „Laiškai apie muziką" autorius. Iki šiol didelio istorikų susidomėjimo sulaukia ir Paryžiuje 1827 metais išleisti keturi Oginskio „Atsiminimų"  tomai, aprėpiantys XVIII-XIX amžių sandūros įvykius Europoje, ypač Lietuvoje, Lenkijoje ir Rusijoje.  Gražiausi kunigaikščio Oginskio polonezų puslapiai atgis koncerte skambėsiančioje Siuitoje, kurią sudarė ir aranžavo XX amžiaus lenkų kompozitorius Romanas Palesteris. Ir Lietuvoje, ir Euroradijo eteryje šis kūrinys skambės pirmą kartą.

 

Koncerte taip pat skambės Felixo Mendelssohno Koncertas smuikui ir orkestrui e-moll, Op. 64. Solo smuiku grieš viena ryškiausių jaunosios kartos lietuvių smuikininkių, kelių tarptautinių konkursų laureatė Dalia Kuznecovaitė. Praėjusiais metais ji su pagyrimu baigė Paryžiaus nacionalinę konservatoriją. Klausytojams taip pat bus pristatyta Ottorino Respighi baleto „Stebuklinga krautuvėlė", sukurto naudojant Gioachino Rossini melodijas, siuita bei Maurice‘o Ravelio Valsas.

 

Euroradijo transliacija iš Nacionalinės filharmonijos - rugsėjo 26 d.  19 val. tiesiogiai per radijo programą LRT KLASIKA.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2015-09-23 18:58
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media