2024 m. liepos 25 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas :: LRT RADIJO laida „Gimtoji žemė“ mini 60-metį – robotai kaime jau kasdienybė, o ūkininkai stebina entuziazmu

2022-10-22
 
Laidos Gimtoji žemė vedėjai_Evelinos Burštein nuotr.

Laidos Gimtoji žemė vedėjai_Evelinos Burštein nuotr.

Miglė Savickaitė
Lygiai prieš 60 metų - 1962 m. spalio 21 d., - tuometiniame „Lietuvos radijo" eteryje nuskambėjo pirmoji laida, skirta žemės ūkio bei kaimo aktualijoms, dabar žinoma „Gimtosios žemės" pavadinimu. Per šį laikotarpį keitėsi ne tik laidos pavadinimas, kūrybinė komanda, bet ir aktualijos. Vis dėlto išliko tai, kas svarbiausia - dėmesys visoje šalyje žemės ūkį plėtojantys žmonės.
Lietuvos kaimo ir žemės ūkio aktualijas bei ūkininkų sėkmės istorijas nagrinėjanti „Gimtoji žemė" su LRT RADIJO klausytojais sveikinasi kiekvieną darbo dieną, tad skirtingų ūkininkų istorijų bei aktualijų komanda ieško visoje Lietuvoje.
„Mūsų prioritetas - aplankyti vietoje dirbančius ir kuriančius. Esu suskaičiavęs, kad pernai nuvažiavau 6200 km, panašius atstumus nukeliauja ir kolegės", - sako jau 38-erius metus „Gimtosios žemės" laidas kuriantis Arvydas Urba.
Jis pabrėžia - šalies ūkiuose matyti akivaizdus technologijų progresas ir jau nebestebina karves melžiantys robotai, o netrukus jie laukuose pakeis ir traktorius. Kūrybinės komandos senbuvį kur kas dažniau nustebina šiuolaikiški, plataus mąstymo ūkininkai.
„Labiausia man patinka jaunų žmonių entuziazmas, su kuriuo jie kimba į sunkius darbus, ūkininkų išsilavinimas ir ne tik ūkinių darbų žinojimas, bet ir pasaulinių rinkų sekimas, apgalvotas technologijų diegimas. Tai nelengvas darbas, reikalaujantis įvairių sričių - agronominių, inžinerinių, IT - žinių, sumanumo, sveikatos, kantrybės. Labai gražu, kai šimtus hektarų dirbantis ūkininkas dar ir sportui randa laiko, saviveikloje dalyvauja ir vietos bendruomenes remia", - pasakoja A. Urba.
Viena ilgiausiai transliuojamų LRT RADIJO laidų tampa vis dinamiškesnė - šalia kaimo ir miesto gyventojams aktualijų, pasakojama ir apie sodiečių gyvenimą, jaunimo kūrimąsi kaime, technologijų diegimą ūkiuose. Laidoje skamba ir specialios rubrikos: „Verta žinoti", „Gamta", „Verslas kaime", „Užsienis".
„Džiaugiamės, kad laida ne tik turi savo ištikimų klausytojų būrį ir atliepia aktualijas, pateikia įdomių temų, randa netikėtų istorijų. Žemės ūkio temos šiuolaikinėje visuomenėje dažnai nukeliauja į antrą planą, tačiau šios laidos turinys yra svarbus nemažai daliai šalies gyventojų ir patvirtina, kiek įdomaus gyvenimo, veiklų vyksta už miestų ribų", - pabrėžia LRT RADIJO vadovė Guoda Litvaitienė.
Laida „Gimtoji žemė" transliuojama kiekvieną darbo dieną po 6 val. žinių per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt, o jos įrašus galima rasti LRT radiotekoje. Laidą rengia Arvydas Urba, Regina Montvilienė, Rūta Katkevičienė, Kristina Toleikienė ir Arneta Matuzevičiūtė.

 

Daugiau informacijos:
Miglė Savickaitė
ATSTOVĖ RYŠIAMS SU VISUOMENE

 S. Konarskio g. 49,

LT-03123 Vilnius
migle.savickaite@lrt.lt
+370 687 43201

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-11-22 10:18
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media