2024 m. birželio 24 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA pirmininkas

*print*

Archyvas :: Kas įkvepia A. Kosčiuškienę kurti dokumentiką apie istorines asmenybes?

 

Pas mus svečiuojasi žurnalistė, dokumentinio kino kūrėja Audronė Kosčiuškienė. Jos dokumentiniai filmai ir kūryba apie išskirtines asmenybes jau buvo įvertinti prestižinėmis vardinėmis V. Kudirkos ir V. Gedgaudo premijomis.

 

Su laidos viešnia diskutuojame apie šių laikų ir praeities asmenybes, kurias galime vadinti mūsų visuomenės įkvėpėjais ir herojais. Sovietmečio veikėjų paminklai viešose erdvėse vis labiau nyksta, o jų vietą turėtų užimti kiti herojai ir simboliai. Pilietinio ir patriotinio ugdymo programos jauniems žmonėms mokyklose turėtų padėti sukurti stiprų lietuvių identitetą ir valią priešintis bet kokioms išorės grėsmėms. Ieškodami įkvėpimo savo vertybinėms nuostatoms palaikyti, daugybė žmonių ieško savo didvyrių, tačiau ir šios asmenybės dažnai vertinamos prieštaringai.

 

Kokių šiuolaikinių herojų mums reikia - asmenybių žmogišku veidu ar nepalaužiamų herojų? Aptarėme įvairias asmenybes -no A. Smetonos iki V. Zelenskio. Buvo įdomu. Tikimės poklabis patiks ir mūsų klausytojams bei žiūrovams.

 

Visą pokalbį galima paklausyti arba pažiūrėti paspaudus štai šią nuorodą.

 

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-04-03 08:58
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media