2024 m. gegužes 25 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas :: Žurnalistų išvyka į žirgyną: pasaga neša laimę tik darbštiesiems

2014-11-10
 
Žurnalistai su žirgyno šeimininkais. Gedimino Zemnicko nuotrauka

Žurnalistai su žirgyno šeimininkais. Gedimino Zemnicko nuotrauka

 

Rasa Liškauskaitė

 

Žemės ūkio ministerijos kvietimas aplankyti vos porą metų gyvuojantį jojimo centrą „Žirgas", esantį Vilniaus rajone, Dūkštų seniūnijoje, Pūstelninkų kaime, suintrigavo Lietuvos žurnalistų sąjungos narius.

Kelionės tikslas  - ne tik pasigrožėti žirgais, pasidžiaugti jų šeimininkų sporto pasiekimais, tačiau ir susipažinti su Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos priemonių gerosios praktikos pavyzdžiais.

Vienas jų ir yra Jojimo centras „Žirgas". Jo direktorė Viktorija Navickaitė -  Lietuvos konkūrų vicečempionė, įvairių varžybų Lietuvoje ir užsienyje laimėtoja, Lietuvos žirginio sporto asociacijos bei Lietuvos arklių augintojų asociacijos narė.  Jos vyras Stasys Jasas - treneris, daugkartinis Lietuvos konkūrų čempionas ir daugelio tarptautinių varžybų nugalėtojas bei prizininkas. 

Mintis turėti savo žirgyną daug metų kirbėjo  Viktorijos mamos, taip pat  vadinamos Viktorijos vardu,  Navickienės galvoje. Navickų pavardę šalies žirgų sporto mylėtojai gerai žino - tai ištisa dinastija - auga jau ketvirtoji šios giminės raitelių karta.

Jos pirmtakas - Lietuvos dailiojo jojimo pradininkas Liudas Navickas (1908-2002) iki karo tarnavo ulonu Lietuvos kariuomenėje, po karo, grįžęs iš tremties Sibire, treniravo raitelius, pats aktyviai sportavo - buvo Lietuvos trikovės, konkūrų, dailiojo jojimo čempionu. Jo sūnus Aleksas Navickas (1936-1994), Lietuvos konkūrų ir trikovės čempionas, nusipelnęs jojimo treneris. Vitorija Navickienė nuo jaunystės žavėjosi žirgais, tad ji ir paskatino dukrą su žentu parduoti namus Vilniuje ir įkurti žirgyną. Sužinoję, kad žirgyno statybai galima gauti Europos Sąjungos paramą, jie pasinaudojo KPP 2007-2013 m. programa pagal priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai (ne žemės ūkio veikla, paslaugų žemės ūkiui teikimas, amatai, skaitant amatų centro kūrimą) ir parašė projektą „Modernaus žirgyno kūrimas". Projekto vertė - 1 mln. 726 tūkst. litų. Žirgyno statybos prasidėjo 2011metų lapkritį, baigėsi - 2013-ųjų gegužę.

Pagrindinė žirgyno veikla - gardų nuoma, sportinių žirgų ir raitelių treniravimas. Žirgyne vyksta ekskursijos, vairūs renginiai, vaikų gimtadieniai. Viso žirgyno teritorija - 12 hektarų, jame dirba 4 žmonės: direktorė Viktorija Navickaitė, jos vyras - treneris Stasys Jasas ir du arklininkai, kaimynystėje gyvenantys žmonės. Arklidėse - 29 vietos žirgams, dušas, balninė, maniežas, šalia - vaikštynė, treniruočių aikštė. Žirgyne laikomi Lietuvos bei užsienio savininkų žirgai. Šeima džiaugiasi ir jaunųjų Navickų vienuolikmečio Zigmanto ir aštuonmečio Stasiuko begaline meile žirgams.

Žurnalistai ne tik apžiūrėjo žirgyną, stebėjo treniruojamus žirgus, bet ir domėjosi  žirgų mylėtojų gyvenimu. Žurnalistui Vytautui Žeimantui itin parūpo jaunėlio Stasiuko santykiai su žirgais. Jaunesnysis Jasas nė nemirktelėdamas paaiškino, kad jis ne tik mokosi Musninkų Alfonso Petrulio mokykloje, puikiai žino Lietuvos istoriją, bet žada sekti bendravardžio tėčio Stasio Jaso pėdomis. Daiva Červokienė ir Gediminas Zemnickas stebėjosi prieš gerus metus žirgais susidomėjusios chemikės Rūtos Jurgelytės, čia laikančios atsigavusį, puikiai prižiūrimą žemaitukų veislės žirgą, įsigytą iš išgelbėtos badu marintos A. Kaušakio bandos, šeimininkės atkalumu, meile ristūnams, nauju pomėgiu ir pasiekimais. Viktorija Liauškaitė, Laimutė Rožukienė ir Vytautas Petras Vaitkus žavėjosi Viktorijos Navickaitės Baltijos hanoverių veislės žirgu prizininku Sanremo.

Jojimo centro „Žirgas" internetinėje svetainėje, kiekvieną, atsivertusį šį puslapį, pasitinka paprastas sakinys: „Pasaga tik tada neša laimę, kai dirbi kaip arklys". Apsilankiusieji žirgyne įsitikins patys, kad šis šeimos credo tvirtas - darbščiųjų dinastija apdovanota laime.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-11-10 14:59
 
 

Komentarai (4)

Jūsų el. paštas

Valio

2014-11-30 11:46

Valio Raselei, užlipusiai nat arklio

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Aurimas

2014-11-12 06:35

Lietuvis be žirgo, kaip girtuoklis be taurelės.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Mano

2014-11-11 10:08

Nejaugi ir Vytautas Vaitkus paglostė kumelę?!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media