2024 m. balandžio 23 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas :: Jaunieji Lentvario žurnalistai „Žinių radijuje“

2017-11-28
 
Jaunieji Lentvario  žurnalistai „Žinių radijuje“

Jaunieji Lentvario žurnalistai „Žinių radijuje“

 

Alfonsas Kairys,

LŽS narys

 

Geltonas autobusiukas sustojo Smetonos g. Vilniuje, prie namo, pažymėto 6-uoju numeriu. Čia beveik prieš du dešimtmečius įkurta (2000 m. kovo 7 d.) sėkmingai veikia radijo stotis ,,Žinių radijas".

 Į šią radijo stotį pagal anksčiau numatytą programą, siekdami įtvirtinti teorines žinias, atvyko Lentvario pradinės mokyklos Jaunųjų žurnalistų būrelio nariai, lydimi mokytojo Gintauto Valainio ir šių eilučių autoriaus, minimo būrelio vadovo.

       Šilta šypsena pasitikęs jau antrą dešimtmetį dirbantis ,,Žinių radijuje" radijo žurnalistas Aurimas Perednis pasakojo stoties įkūrimo  istoriją, minėjo jos direktorius: Stanislovą Kairį, Eduardą Eigirdą, Vaidotą Žuką, Danuką Arlauską, Laimą Abromaitytę,  čia plušančius žurnalistus.  Stoties darbo pradžia - operatyviai rengiamos  ir atnaujinamos žinios, dabar - tai viena pagrindinių žiniasklaidos priemonių, per savaitę parengiančių 120 laidų. Studijoje kalbėjo ir kalba aukščiausi šalies vadovai, politikai, verslo, visuomenės  atstovai, 

Dienos aktualijų, tiesioginių laidų laukiama ir jų noriai klausomasi.

Jauniesiems žurnalistams buvo sudarytos galimybės pabuvoti Centrinėje studijoje, tarti keletą žodžių į mikrofoną,  pasiklausyti, kaip skamba vieno ar kito balsas eteryje.

Bendraujant paliesta ir žurnalisto asmenybė, jo savybės.

Sakyta, kad žurnalistas turi daug skaityti, nuolat domėtis politiniu, visuomeniniu gyvenimu. Jis turi būti visiems vienodai teisingas, jo bazinės savybės - tarnavimas visuomenei ir tiesai.  Visa tai girdėta ir per Jaunųjų žurnalistų būrelio užsiėmimus, bet girdėti iš tikro žurnalisto lūpų, pasirodo, daug įdomiau.

Paminėta  ir kas dvi savaitės transliuojama labai populiari Aurimo Perednio vedama   laida „Sarginiai šunys": joje atsispindi politiniai procesai, tautos išrinktųjų darbas. Laidoje „Pinigų kartos", kartą per mėnesį pasiekiančioje eterį, kalbama apie viešuosius pirkimus, tarnybinės padėties naudojimą  giminėms proteguoti ir pan.  

       Susidomėję vaikai apžiūrinėjo „Žinių radijo" stoties smegenų banką: čia saugoma visa informacija, kuria naudojasi žurnalistai.

Atsisveikinant  su maloniai priėmusiais „Žinių radijo" žurnalistais,   Jaunųjų žurnalistų būrelio narių vardu seniūnas Otas Urvelis įteikė Lentvario pradinėje mokykloje leidžiamą laikraštį  „Smalsutis".

       Atsidėkodami „Žinių radijo" bendradarbiai padovanojo lipdukų - stoties „Žinių radijas" logotipų, saldumynų, šūsnį gerų  linkėjimų bei priminimą: „Svarbiausia žurnalistui - nesudeginti tilto su pašnekovu: juk jis yra tavo informacijos šaltinis" bei „Kiekvieną dieną gilinkis į savo gimtosios kalbos lobius. Radijo žurnalistas (o ir kiekvienas pilietis!) privalo kalbėti tik taisyklingai." 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-11-28 14:42
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Ipolitas

2017-12-01 14:38

Alfonsas-b0simų žurnalistų profesionalų augintojas-kalvis Šaunu.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media