2019 m. rugsejo 17 d., Antradienis

Fotografija

*print*

Archyvas :: Stanislovo Žvirgždo paskaitos apie fotografiją

2019-01-02
 

Sausio mėnesį baigsiame populiarųjį paskaitų apie fotografiją ciklą, kurį Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos lankytojams pristatė Stanislovas Žvirgždas. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, fotografijos istorijos tyrinėtojas, fotografas perskaitė dvylikos paskaitų apie įvairius Lietuvos fotografijos istorijos aspektus ciklą. Susitikimuose buvo pasakojama ir rodomos fotografijos įvairiomis temomis: Lietuvos fotografija Pirmojo pasaulinio karo metais, mūsų miestelių fotografai, fotografija nelaisvėje (okupacijos, tremtys, pasipriešinimas), partizanų karo fotografijos, Lietuvos moterys fotografės, Lietuvos fotografai keliautojai, fotografija Lietuvos dvaruose, Lietuvos turgų fotografijos nuo J. Čechavičiaus iki A. Macijausko, fotografijos manipuliacijos, montažai, falsifikatai ir kt. Fotografas ir fotografijos istorijos tyrinėtojas S. Žvirgždas pristatė ir didžiuosius Lietuvos fotografus, jų kūrybą. Renginiuose parodyta per 1600 fotografijų ir kitų vaizdų. Sausio mėnesį kviečiame į dvi likusias šio ciklo paskaitas.

 

Sausio 9 d. 17.30 val. Konferencijų salė, V aukštas- Lietuvos peizažai.

 

Paskaitoje pasakojama apie įvairius peizažo fotografus nuo pirmųjų iki mūsų dienų: A. Korzoną, J. Čechavičių, J. Bulhaką, V. Augustiną, A. Kunčių, A. Aleksandravičių ir kt. Paskaita iliustruojama 164 fotografijomis.

 

Sausio 16 d. 17. 30 val. Konferencijų salė, V aukštas - Kuršių nerija fotografijose ir atvirukuose.

 

Apžvelgiama ypatingo Lietuvos kampelio - Kuršių nerijos - fotografijos ir atvirukų raida, pateikiamas pluoštas Lietuvos fotografijos meistrų darbų nuo J. Kalvelio iki A. Aleksandravičiaus. Paskaitoje demonstruojama apie 160 fotografijų.

**

S. Žvirgždas - vienas geriausių Lietuvos fotografijos žinovų, žymiausių peizažo fotografijos meistrų. Ryškų pėdsaką palieka ir jo, kaip fotografijos kritiko ir istoriko, veikla. S. Žvirgždas yra daugelio fotografijos leidinių sudarytojas, knygų vertėjas, straipsnių ir jų rinkinių apie Lietuvos fotografijos istoriją autorius ar bendraautoris. Beje, fotografas žadėjo į Nacionalinę biblioteką grįžti su nauju paskaitų apie fotografiją ciklu. Tad dar tikrai bus progų susitikti S. Žvirgždo paskaitose.

Laukiame visų fotografijos entuziastų.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-01-02 12:46
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media