2023 m. vasario 7 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Plungės ir Rietavo krašto fotoklubo „Žybt“ darbų paroda „Žemaičio kodas“, skirta Tautodailės metams

2020-10-01
 
Plungės ir Rietavo krašto fotoklubo „Žybt“ nariai

Plungės ir Rietavo krašto fotoklubo „Žybt“ nariai

Spalio 1 d., ketvirtadienį, 13 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II r.) bus pristatyta Plungės ir Rietavo krašto fotoklubo „Žybt" kūrybinių darbų paroda „Žemaičio kodas", skirta Tautodailės metams. Paroda eksponuojama Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje spalio 1-16 dienomis Seimo nario Andriejaus Stančiko iniciatyva.
Fotoklubas „Žybt" įkurtas tik 2011 m. pabaigoje. Plungės ir Rietavo kraštą nuo seno garsino Lietuvos fotomenininkų sąjungos Plungės skyrius, Plateliuose vykdavusios tarptautinės fotoparodos „Žmogus ir žemė". Jau laisvoje Lietuvoje fotografų darbai eksponuoti 4-ojoje ir 5-ojoje Pasaulio žemaičių dailės parodose, kurias rengia Plungės kunigaikščio M. Oginskio rūmuose įkurtas Žemaičių dailės muziejus. Nuo 2007 m. Plungės viešoji biblioteka miesto šventės metu rengia jau tradicine tapusią parodą „Fotoalėja", 2010 m. pradėta rengti didžiulės apimties tarptautinė paroda „Plungės fotobienalė". Tad buvo tik laiko klausimas, kada bus oficialiai įkurtas fotografų klubas. Ir tas laikas atėjo...
Šiuo metu fotoklube oficialių narių yra 20. Nuo pat įsikūrimo fotoklubo nariai ieškojo naujų pažinčių ir bendraminčių. Dalyvavo socialiniuose projektuose „Help portrait" - fotografavo senelių globos namuose. Fotoklubas aktyviai bendradarbiauja su Žemaitijos nacionaliniu parku, Ventos regioniniu parku. Klubas savo gretose turi ir patyrusių profesionalių fotografų, ir daug aktyvaus, gabaus bei darbštaus jaunimo. Klubo nariai rengia nemažai didesnių ar mažesnių personalinių fotoparodų savo krašte ir svetur.
Fotoklubas keletą metų iš eilės rengia ir turistines išvykas į užsienį: jau aplankyta Ukraina, Moldavija, Estija, Slovakija, Lenkija, Vengrija, Latvija. Organizuojama daug fotožygių po Žemaitiją ir visą Lietuvą.
Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė
Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. asta.markeviciene@lrs.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-10-01 09:57
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media