2024 m. liepos 25 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Christinos Stohn fotografijų paroda „За Свабоду / Už laisvę / For Freedom“

2022-09-16
 
Plakato dizainą kūrė Distaff Studio © Goethe-Institut

Plakato dizainą kūrė Distaff Studio © Goethe-Institut

Parodoje „За Свабоду / Už laisvę / For Freedom" Vilniaus Goethe‘s institutas pristato jautrią fotografės Christinos Stohn įžvalgą į baltarusių diasporos gyvenimą Vilniuje. Vokietijos fotografė Christina Stohn intriguojančius portretus sukūrė bendradarbiaudama su daugiau nei trisdešimčia Vilniuje gyvenančių baltarusių. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus eksponuojama dvylika atrinktų didelio formato nuotraukų.
„Jaučiuosi itin dėkinga, kad tiek daug Baltarusijos piliečių pasitikėjo manimi ir pakvietė apsilankyti jų išsinuomuotuose laikino prieglobsčio butuose. Kiekvienas jų dalijosi labai asmeniškais pasakojimais apie buvusį gyvenimą Baltarusijoje ir dabartinę padėtį Lietuvoje," - teigia Christina Stohn, kuri Goethe‘s instituto kvietimu praėjusiais metais atliko kitą fotografinį tyrimą šiaurės Lietuvoje.Tuomet pirmą kartą užmezgė ryšį ir su Lietuvos baltarusių bendruomene.
Parodoje išryškėja ir Vilnius, tapęs naujais namais daugiau nei 40 tūkstančių baltarusių, atvykusių į Lietuvą po suklastotų Baltarusijos prezidento rinkimų 2020 m. „Savo paroda „За Свабоду" Christina Stohn leidžia mums žvilgtelėti į didelės ir aktyvios diasporos narius," - teigia Vilniaus Goethe‘s instituto direktorė Anna Maria Strauß. „Goethe‘s institutui svarbu akcentuoti Vilnių kaip daugiatautį, daugiakalbį ir daugiakultūrį miestą, o taip pat palaikyti ryšį su egzilyje gyvenančiais baltarusiais, kad ir kur jie būtų apsistoję - Vilniuje, Varšuvoje ar Tbilisyje".
Kol Vilniaus Goethe‘s institutas rengė parodą, Berlyne duris atvėrė Goethe‘s institutas egzilyje. Ateinančius dvejus metus šis padalinys atstovaus visus uždarytus Goethe‘s institutus ir veiks kaip susitikimų erdvė, prieglobstis bei scena kultūros profesionalams, kurie buvo priversti palikti savo gimtines. Pagrindinis dėmesys skiriamas šioms šalims: Ukrainai, Baltarusijai, Sirijai ir Afganistanui.
Christina Stohn užaugo Švarcvalde, ten mokėsi ir dirbo komercinės fotografijos studijoje „Studio Gieske", specializuodamasi interjero ir natiurmortų fotografijoje. Aštuonerius metus gyveno Londone. 2014 m. Vestminsterio universitete baigė fotografijos bakalauro studijas. 2018 m. baigė integruoto dizaino magistro studijas, apimančias fotografiją ir grafinį dizainą Brėmeno aukštojoje meno mokykloje (HfK Bremen).
Šiuo metu Christina gyvena Breisgau Freiburge, Vokietijoje. Kaip laisvai samdoma fotografė atlieka redakcijų ir komercinius užsakymus. Jos kūrybiniai darbai skirti kolektyvinės tapatybės temoms ir knygų dizainui.
Parodos atidarymas - rugsėjo 20 d., 18 val. nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51) V a. atrijuje.
Fotografijų paroda „За Свабоду / Už laisvę / For Freedom" veiks iki lapkričio 27 d. Įėjimas atviras visiems.
Parodą rengia Goethe‘s institutas bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.
Fotografė Christina Stohn dalyvaus parodos atidaryme. Dėl interviu - tiek parodos atidarymo metu, tiek nuotoliniu būdu arba dėl aukštesnės raiškos nuotraukų - kreipkitės:
Akvilė Eglinskaitė,
Projektų koordinatorė
Tel. +370 5 2314434 / Mob. +370 612 12171
akvile.eglinskaite@goethe.de
Informacija apie parodą: https://bit.ly/paroda_for_freedom
Daugiau apie Goethe‘s institutą egzilyje: https://www.goethe.de/en/kul/gix.html
Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-09-16 12:52
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media