2024 m. birželio 24 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Dialogai apie žiniasklaidą

*print*

Archyvas :: Lietuvių kalbos draugija paskelbė tradicinių žurnalisto – kalbos bičiulio – rinkimų nugalėtojus. Sveikinam kolegas!

2024-05-07
 
,Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Lietuvių kalbos draugija (LKD) paskelbė tradicinių žurnalisto - kalbos bičiulio - rinkimų nugalėtojus.
Regioninės žiniasklaidos žurnalistų grupėje kalbos bičiuliais išrinkti žurnalo „Šiaurietiški atsivėrimai" vyriausioji redaktorė Agnė Grinevičiūtė bei kultūros svetainės „Meno bangos" redaktorius Marius Kraptavičius ir projektų vadovė Gintarė Adomaitytė.
Agnė Grinevičiūtė jau 11 metų yra kultūros žurnalo „Šiaurietiški atsivėrimai" vyriausioji redaktorė. Ji ne tik rūpinasi, kad leidinio publikacijų kalba būtų nepriekaištinga, bet ir siekia, kad kiekviename numeryje būtų skirta vietos kalbos tematikai - straipsniams apie Pasvalio krašto tarmę, pokalbiams su kalbininkais, krašto kultūros paveldo tyrėjais, taip pat kraštiečių autorių literatūrinei kūrybai ir jos analizei.
„Meno bangų" redaktorius Marius Kraptavičius ir projektų vadovė Gintarė Adomaitytė kuria informatyvią, vizualiai patrauklią, turiningą internetinę kultūros erdvę. Svetainėje daug vietos skiriama literatūrai, o ypač vaikų ir jaunimo literatūrai, jaunųjų kūrėjų saviraiškai, joje taip pat yra rubrika „Apie lietuvių kalbą". Svetainė „Meno bangos" vis ryškiau pastebima Lietuvos kultūrai skirtų medijų kontekste, o jos dėmesys lietuvių kalbai ir jaunimo kūrybinei saviraiškai lietuvių kalba neabejotinai prisideda prie lietuvių kalbos prestižo stiprinimo.
Šalies žiniasklaidos žurnalistų grupėje kalbos bičiuliu išrinktas LRT žurnalistas Virginijus Savukynas, laidose „Istorijos detektyvai" skiriantis daug dėmesio kalbai ir jos istorijai, randantis įdomių ir profesionalių pašnekovų, asmeniškai besidomintis kalbos dalykais, ypač etimologijos klausimais.
Žurnalisto - kalbos bičiulio - rinkimai rengiami nuo 2020 m. LKD Kalbos tvarkytojų skyriaus iniciatyva. Rinkimų tikslas - skatinti Lietuvos žurnalistus domėtis lietuvių kalbos raida, padėtimi, problemomis ir prisidėti prie kalbos klausimų sklaidos vietinėje ir šalies žiniasklaidoje. Pretendentus siūlo savivaldybių kalbos tvarkytojai ir visi LKD nariai. Žurnalisto - kalbos bičiulio - rinkimų nugalėtojams įteikiami diplomai ir LKD įsteigti prizai.
Sveikiname žurnalistus - kalbos bičiulius!

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-05-28 11:00
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media