2023 m. rugsejo 27 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Kultūros taryba: pirmajame konkurso etape kultūros projektų autoriams planuojama paskirstyti apie 35 mln. litų

2014-02-19
 
 

2013 m. lapkričio mėnesį Lietuvos kultūros tarybai (LKT) paskelbus pirmąjį projektų konkurso etapą, gautos 3446 paraiškos. 60 proc. visų projektų sulaukta iš didžiųjų miestų  - Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių. Daugiausia gauta muzikos (15 proc.) ir literatūros (12 proc.) sričių projektų. Visas pateiktų projektų biudžetas didesnis nei 269 mln. litų, iš LKT prašoma suma - beveik 155 mln. litų.

Pirmajame konkurso etape kultūros projektų autoriams planuojama paskirstyti apie 35 mln. litų iš planuojamo bendro metinio 50 mln. litų Lietuvos kultūros tarybos biudžeto kultūros ir meno projektams. Kultūros ministro Šarūno Biručio nustatytas šių metų kultūros politikos prioritetas - kultūros edukacija bei kultūros sklaida regionuose.

Siekdama, kad paraiškos būtų įvertintos kuo objektyviau ir visapusiškiau, Lietuvos kultūros taryba 2014 metais skelbė viešą konkursą ir iš jo dalyvių atrinko apie 200 ekspertų - kultūros, meno vadybos ir politikos, kūrybinių industrijų, edukologijos, sociologijos bei kitų sričių specialistų, taip pat meno kūrėjų. „Mūsų pagrindinė užduotis - profesionaliai atstovauti kultūros politikos prioritetams, sudaryti sąlygas įvairiapusei kultūros ir meno plėtrai bei sklaidai, užtikrinti racionalų ir pagrįstą skiriamų lėšų naudojimą", - sako Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė.

Pirmojo projektų konkurso rezultatai bus paskelbti kovo viduryje. Antrasis paraiškų teikimo etapas buvo paskelbtas vasario 17 d.

Išsamiau su konkursų sąlygomis ir kultūros finansavimo gairėmis galima susipažinti LKT internetinėje svetainėje www.ltkt.lt

2012 m. rugsėjį Seimas priėmė įstatymą, kuriuo įsteigta Lietuvos kultūros taryba (LKT), atsakinga už kultūros ir meno programų, projektų ir kitų priemonių finansavimą ir jų įgyvendinimo priežiūrą. Jai taip pat pavesta administruoti Kultūros rėmimo fondo lėšas, skirti kultūros ir meno kūrėjams stipendijas ir kitokią finansinę paramą, organizuoti kultūros ir meno tyrimus, koordinuoti jų įgyvendinimą.

LKT sudaro kompozitorius Vidmantas Bartulis, poetas, vertėjas Vladas Braziūnas, menotyrininkė, dailės istorikė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidotas Jauniškis, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, kultūros vadybininkas, muzikos edukologas Remigijus Vilys, tautinių mažumų atstovas Stanislavas Vidtmannas ir fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas, tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė.

 

Lietuvos kultūros tarybos informacija

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-02-19 09:09
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media