2024 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Žiniasklaidos atstovai kviečiami dalyvauti Tautinių mažumų departamento konkurse „Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą“

2023-10-12
 
Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, siekdamas paskatinti įvairių tautybių Lietuvos gyventojų tarpkultūrinį dialogą, pasikeitimą gerąja patirtimi bei kultūriniu paveldu, tęsia tradiciją apdovanoti asmenis, labiausiai prisidėjusius prie tautinės tolerancijos, tarpkultūrinio dialogo skatinimo visuomenės informavimo priemonėse.
Į premiją „Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą" gali pretenduoti straipsnio, radijo arba televizijos laidos, skatinančios tarpkultūrinį dialogą autorius arba autorių kolektyvas, savo darbą publikavęs spaudoje arba elektroninėje žiniasklaidoje, skelbęs per radiją arba televiziją nuo praėjusių metų spalio 15 d. iki einamųjų metų spalio 14 d. imtinai.
Konkursiniai darbai nuo š.m. rugsėjo 25 d. iki spalio 20 d. teikiami per Departamento elektroninę paraiškų teikimo sistemą adresu https://paraiskos.pantera.dev.
Per penkiolika metų premijas ar nominacijas už savo reportažus, laidas ir publikacijas apie tautines mažumas yra gavę: žurnalistai Virginijus Savukynas, Olegas Kurdiukovas, Inga Liutkevičienė, Dainius Radzevičius, Natalija Zverko, Mindaugas Jackevičius, Indrė Valantinaitė, Justina Lasauskaitė, Goda Ambrazas, Vitalijus Karakorskis ir kt.
2022 m. premiją už tarpkultūrinio dialogo skatinimą buvo skirta LRT žurnalistei Natalijai Zverko už straipsnių ciklą „Lietuva ir karas Ukrainoje". Papildomą specialiąją premiją pasidalino Rasa Jakubauskienė už dėmesį tautinių mažumų integracijos klausimams regionuose bei Zitos Anužienės ir Jono Skupeikos autorių kolektyvas už įvairiatautės Lietuvos puoselėjimą. Žurnalistai Daiva Červokienė bei Tomašo Božerockio, Joannos Božerodskajos, Romano Nedveckij, Joannos Warecha autorių kolektyvas buvo apdovanoti atminimo dovanomis.
Iš viso konkursui pernai buvo pateikta 12 paraiškų, kurias sudarė straipsniai, televizijos ir radijo laidos, multimedijos projektai.
Pastebėti kitas kultūras, geruosius pavyzdžius, mūsų bendro sugyvenimo teikiamas galimybes ir sugebėti tai įdomiai, naudingai pateikti skaitytojui, žiūrovui ar klausytojai yra nelengva ir dažnai būna užgožiama noro greitai pasiekti kuo didesnę auditoriją, siūlant jiems populiarią, bet ne visuomet turiningą informaciją. Todėl džiaugsimės galėdami pagerbti žurnalistus, dėmesį savo publikacijose skiriantiems įdomiai, bet drauge ir labai jautriai temai - tolerancijai, daugiakultūriškumui - mūsų šalies tautinėms bendruomenėms.
Susipažinti su premijos nuostatais galite Tautinių mažumų departamento interneto puslapyje http://tmde.lrv.lt/lt/veikla/premija-uz-tarpkulturinio-dialogo-skatinima.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-10-12 11:43
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media