2024 m. gruodžio 21 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Popiežius susitiko su Italijos viešojo transliuotojo RAI darbuotojais

2024-03-24
 
Italijos viešasis transliuotojas RAI šiemet mini 100 metų nuo radijo ir 70 metų nuo televizijos transliacijų pradžios. Nuo pat įsikūrimo Italijos radijas ir televizija daug dėmesio skiria popiežiams ir Šventajam Sostui. Dvigubos sukakties proga šeštadienio, kovo 23 d., rytą popiežius priėmė RAI vadovybę, darbuotojus ir jų šeimas.
Septyniasdešimt televizijos metų, šimtas radijo metų - šis dvigubas gimtadienis ragina atsigręžti atgal, į savo istoriją, labai glaudžiai susipynusią su Italijos istorija, kita vertus, jis kviečia žvelgti į ateitį, į vaidmenį, kurį teks atlikti šiandien dar tik kuriamoje naujoje epochoje. Iš tiesų žiniasklaida daro didelę įtaką šiuolaikinio žmogaus tapatybei. Ir čia slypi viešosios tarnybos prasmė, sakė popiežius ir toliau savo kalboje atkreipė dėmesį į du šio termino aspektus - tarnauti ir būti visai visuomenei skirta tarnyba.
Informacijos srityje tarnauti iš esmės reiškia ieškoti tiesos ir ją skelbti, pavyzdžiui, kovojant su melagienų sklaida ir klastingais kėslais tų, kurie siekia ideologiškai paveikti viešąją nuomonę, meluoja ir ardo socialinį audinį. Tarnauti - tai užtikrinti piliečių teisę į teisingą informaciją, perduodamą be išankstinių nuostatų, nedarant skubotų išvadų. Galiausiai tarnauti reiškia užtikrinti pliuralizmą, gerbti skirtingas nuomones ir nešališkai naudoti informacijos šaltinius. Popiežius pridūrė, kad į viešojo transliuotojo tarnavimo visuomenei sferą įeina ne tik informacija, bet ir kinas, televizijos serialai, kultūrinės ir pramoginės laidos, sporto transliacijos, laidos vaikams. Į taip suvokiamo tarnavimo sferą įeina ir pareiga apmąstyti klausimus, kuriuos kelia naujųjų technologijų, ypač dirbtinio intelekto, naudojimas. Reikia būti budriems, kad jis nemažintų pliuralizmo, neskatintų vienodo mąstymo.
Antrasis svarbus viešosios tarnybos aspektas yra tai, kad ji yra skirta visai visuomenei, kad jos darbas yra susijęs su bendru visų, o ne tik kai kurių gėriu. Jis taip pat reiškia pašaukimą būti pažinimo augimo priemone, atverti naujus požiūrius į tikrovę, mokyti jaunus žmones svajoti apie didelius dalykus. Negalima siekti aukštų reitingų turinio sąskaita. Galiausiai popiežius pridūrė, kad komunikacija, suvokiama kaip dialogas visų labui, gali padėti gaivinti tokias visuomenei gyvybiškai svarbias vertybes kaip pilietiškumas ir dalyvavimas kuriant bendrąjį gėrį.
(jm / Vatican News)
Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-03-24 11:16
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media