2023 m. rugsejo 27 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Pagal priežiūros įstaigų Švieslentę - LRTK yra tarp pažangiausių

2021-04-17
 
Ekonomikos ir inovacijų ministerija pristatė 2020 m. priežiūros institucijų veiklos pažangumo tyrimo (Švieslentės) rezultatus.
Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau - LRTK) buvo įvertinta kaip viena iš didžiausią pažangą padariusių institucija. Lyginant padarytą pažangą su 2018 m. rodikliais, ji pakilo į pirmą vietą, o pagal 2020 m. rodiklius - iš 47 vertintų institucijų LRTK užėmė trečią vietą, užsitikrindama aukštą A pažangumo indekso reikšmę.
Atsižvelgiant į tai, kiek verslo reguliavimas yra palankus veiklos vykdymui, 2020 m. Švieslente buvo siekiama nustatyti, kaip priežiūrą atliekančios institucijos įgyvendina pažangias verslo priežiūros priemones ir kaip diegia kitas moderniąsias veiklos praktikas, susijusias su verslo priežiūra. Švieslentėje buvo vertinamos 9 kategorijos: veiklos rodikliai, rizikos vertinimas ir valdymas, kontroliniai klausimynai, tikrinimų vykdymas, konsultavimas, poveikio priemonių taikymas, „verslo naujoko" statuso taikymas, mažareikšmiškumas, grįžtamasis ryšys.
Tikėtina, kad ūkio subjektų veiklos priežiūrą vykdančių institucijų pažangumo vertinime kaip tik ir atsispindėjo LRTK nuolat tobulinamos, diegiamos ir vykdomos verslo veiklos priežiūros priemonės.
2020 m. Švieslentės rezultatai rodo, kad vienas iš prioritetinių LRTK, kaip reguliuojančios institucijos, veiklos tikslų - vienodų reguliavimo sąlygų visiems analogišką veiklą vykdantiems LRTK prižiūrimiems ūkio subjektams užtikrinimas, patogių ir operatyvių konsultavimo ir bendradarbiavimo priemonių bei metodinės pagalbos ūkio subjektams diegimas bei grįžtamojo ryšio su jais užtikrinimas, yra tinkamai įgyvendinamas. LRTK ir toliau sieks gerinti priežiūros funkcijos įgyvendinimą.

 

Birutė Keršienė
Visuomenės informavimo skyriaus vedėja
El. paštas birute.kersiene@rtk.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-04-24 13:55
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media