2022 m. rugpjucio 12 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Europos Parlamentas paskelbė kvietimą teikti paraiškas Dafnės Karuanos Galicijos žurnalistikos premijai

2021-06-23
 
Europos Parlamentas paskelbė kvietimą teikti paraiškas Dafnės Karuanos Galicijos žurnalistikos premijai. Jas galima teikti iki šių metų rugsėjo 1 d. svetainėje www.daphnejournalismprize.eu
Ši premija kasmet bus skiriama už geriausius žurnalistikos darbus, kuriais puoselėjami ir ginami pagrindiniai Europos Sąjungos principai ir vertybės, tokios kaip žmogaus orumas, laisvė, demokratija, lygybė, teisinė valstybė ir žmogaus teisės. Skirdamas šią premiją Europos Parlamentas išreiškia tvirtą paramą tiriamajai žurnalistikai ir pabrėžia žiniasklaidos laisvės svarbą.
Kandidatais gauti šią premiją gali būti bet kokios tautybės profesionalūs žurnalistai ar jų komandos. Jie turi pateikti išsamius rašto, vaizdo ar garso darbus, kuriuos paskelbė ar transliavo kurioje nors ES valstybėje įsteigta žiniasklaidos įmonė. Išsamesnės sąlygos surašytos nurodytame tinklalapyje.
Laimėtoją išrinks nepriklausoma komisija, kurią sudarys žiniasklaidos ir pilietinės visuomenės atstovai iš 27 ES valstybių, taip pat pagrindinių Europos žurnalistikos asociacijų atstovai. Piniginės premijos dydis - 20 000 eurų.
Kasmetinės premijos teikimo ceremonijos data siejama su spalio 16 d. - Maltos žurnalistės Dafnės Karuanos Galicijos nužudymo diena. Šių metų apdovanojimo ceremonija Europos Parlamente vyks spalio 14 d.
Dafnė Karuana Galicija (Daphne Caruana Galizia) buvo Maltos žurnalistė ir tinklaraštininkė, daug rašiusi apie korupciją, pinigų plovimą, organizuotą nusikalstamumą, pilietybės pardavimą ir Maltos vyriausybės ryšius su Panamos dokumentais. Žurnalistė patyrė priekabiavimą ir grasinimus, o galiausiai 2017 m. spalio 16 d. buvo nužudyta susprogdinus automobilį. Europos Parlamentas kritiškai įvertino šio nusikaltimo tyrimo spragas ir paragino Europos Komisiją imtis veiksmų.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-06-23 12:11
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media