2024 m. birželio 22 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Baltarusių žurnalistas Jehoras Martinovičius apdovanotas „Laisvės vilties“ premija

2023-12-08
 
„Laisvės  vilties“ premiją baltarusių žurnalistui Jehorui Martinovičiui įteikė premijos iniciatorius ir mecenatas, Seimo narys Kazys Starkevičius, Lietuvos žurnalistų draugijos pirmininkė Skirmantė Javaitytė ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininka

„Laisvės vilties“ premiją baltarusių žurnalistui Jehorui Martinovičiui įteikė premijos iniciatorius ir mecenatas, Seimo narys Kazys Starkevičius, Lietuvos žurnalistų draugijos pirmininkė Skirmantė Javaitytė ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininka

Vytautas Vytaras
Vakar Seimo Konstitucijos salėje šurmuliavo Baltijos šalių bei Baltarusijos žurnalistai. Čia vyko Baltijos šalių ir persekiojamų žurnalistų forumas „Tarptautiniai konfliktai ir žurnalistika: tikslas - išlaikyti aukščiausius žurnalistikos standartus“.

Forumo metu buvo paskelbtas naujas „Laisvės  vilties“ premijos laureatas. Šiemet juo tapo baltarusių žurnalistas Jehoras Martinovičius.

Kazio Lozoraičio „Vilties Laisvės“ premija įkurta siekiant solidarizuotis su Baltarusijos žurnalistais. Jos iniciatorius ir mecenatas ūkininkas, parlamentaras Kazys Starkevičius bei jo šeima ir Lietuvos žurnalistų sąjunga bei Lietuvos žurnalistų draugija. Šis apdovanojimas įteikiamas nepriklausomiems Baltarusijos žurnalistams kaip paramos žodžio laisvei ženklas.

„Laisvės  vilties“ premiją baltarusių žurnalistui Jehorui Martinovičiui įteikė premijos iniciatorius ir mecenatas, Seimo narys Kazys Starkevičius, Lietuvos žurnalistų draugijos pirmininkė Skirmantė Javaitytė ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Per 2020 metų įvykių Jegoras Martynovičius, kuris tuo metu buvo „Nasha Niva“ vyriausiasis redaktorius, buvo ne kartą sulaikytas, bet vėliau paleistas. Tačiau 2021 metų liepą po kratų nepriklausomų žurnalistų redakcijoje ir butuose jis vėl buvo sulaikytas, sumuštas, o vėliau nuteistas kalėti 2,5 metų. Jis buvo paleistas į laisvę tik 2023 metų vasarą.

– Lygiai prieš metus šią dieną Bobruisko kalėjime iš keptuvės valiau gabalėlį košės ir negalvojau apie demokratijos ir laisvės pasaulį, kuriame netrukus atsidūriau, – sakė Jahoras Martynovičius. – Man pasisekė labiau nei daugeliui mano kolegų, kurie lieka tokiomis pat ar dar prastesnėmis sąlygomis. Jie lieka įkaitais, nes buvo pasirengę iki galo siekti žodžio laisvės. Absurdiška, kad jų intelektualinis potencialas panaudojamas vergų darbui, o dar baisiau, kad šimtai kitų žurnalistų buvo priversti palikti savo šalį ir susirasti laikinus namus, kad galėtų toliau bent kokiu nors būdu teikti skaitytojams tikrą informaciją.

Žurnalistas padėkojo šalims, priėmusioms Baltarusijos nepriklausomos žiniasklaidos darbuotojus, ir išsakė nuomonę, kad jei atsiras palanki proga, jie tuoj pat grįš namo.

 „Lietuvos žurnalistų bendruomenė su nerimu stebi, kaip represijomis bandoma paskandinti laisvąją žiniasklaidą Baltarusijoje. Žurnalistai grūdami į kalėjimus, ir Lietuvos žurnalistai jaučia jų skausmą. Todėl solidarizuodamasi su Baltarusijos kalėjimuose užrakintais žurnalistais Lietuvos žurnalistų bendruomenė nutarė jiems skirti „Vilties Laisvės“ premiją“, – sakė LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius

Lietuvos apdovanojimas „Laisvės viltis“ nepriklausomiems Baltarusijos žurnalistams įteikiamas ketvirtus metus iš eilės. Pernai premiją gavo Alegas Gruzdilovičius, 2021 metais – Andrejus Aleksandrovas, 2020 metais – Kaciaryna Barysevič, Alena Taukačiova, Taciana Karavenkava, Kaciaryna Andreeva ir Daria Čulycova.


Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-12-08 13:28
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media