2022 m. rugsejo 25 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Renginiai

*print*

Archyvas

 

2010-09-22Vilniečiai kviečiami pasigrožėti kilimais iš gyvų gėlių

Rugsėjo 24 d., penktadienį, 14.30 val. Vilniaus Rotušės aikštėje (Didžioji g. 31) bus atidaryta gėlių kiliminių kompozicijų paroda „Rudeninis Vilnius 2010“. Tris rudens dienas, rugsėjo 24–26 dienomis, sostinės gyventojai ir svečiai Rotušės aikštėje galės grožėtis įvairių dydžių kilimais, sukurtais iš gyvų gėlių bei vaisių. Kompozicijas iš augalų pristatys gėlių salonai, individualūs floristai, gėlininkai bei mokymo įstaigos. Komponuoti kilimus floristai pradės rugsėjo 24 d. 10 val.

2010-09-20Verkiuose – rudens lygiadienio šventė

Rugsėjo 22 d., trečiadienį, 20 val. Verkių regioniniame parke vyks rudens lygiadienio bei Baltų vienybės dienos paminėjimo šventė. Ant Verkių kalno prie Lizdeikos aukuro bus uždegta vienybės ugnis. Bus prisiminti didžiausi viduramžių Europos – Žalgirio, Durbės –mūšiai, iš užmaršties prikeltas Didysis prūsų sukilimas bei ilgus šimtmečius trukusi baltų tautų kova dėl išlikimo. Be to, bus atliekamos senovinės apeigos, dainuojamos karinės, istorinės, patriotinės dainos. Renginyje dalyvaus folkloriniai ansambliai, etnokultūros puoselėtojai.

2010-09-20Europos paveldo dienos Vilniuje minimos nemokamais renginiais

Lietuvoje vyksta kasmetiniai Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ renginiai. Šiemet paskelbta tema - „Šeima ir kultūros paveldas“. Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra Europos Paveldo dienomis kviečia apsilankyti nemokamuose renginiuose. Trečiadienį, rugsėjo 22 d., 17.15 val. įvyks ekskursija po Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią ir vienuolyną. Ekskursiją ves ir vienuolyno atstovai – dominikonų vienuoliai, kurie papasakos apie bažnyčios ir vienuolyno atsikūrimą, supažindins su Dominikonų ordino vienuolių Vilniuje rūpesčiais ir siekiais.

2010-09-09Sekmadienį vilniečiai kviečiami į sveikatingumo žygį su „Vilkatlakais“

Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras rugsėjo 12 d. 11 val. kviečia vilniečius, norinčius aktyviai praleisti laiką į sveikatingumo žygį. Žygio dalyviai, lydimi autentiška apranga vilkinčių senovės baltų kovos brolijos „Vilkatlakai“ narių, vaizdingais Verkių apylinkių takais eis link Balsių piliakalnio. „Žygio metu susipažinsime su šiaurietišku ėjimu, kuris ypač populiarėja visame pasaulyje kaip aktyvaus laisvalaikio leidimo, kūno ir sielos sveikatingumo būdas, tinkantis įvairaus amžiaus ir kompleksijos žmonėms,“- sako orientacininkė Virginija Rutkauskienė.

2010-09-07Pažintinis žygis po Pavilnių regioninį parką

Rugsėjo 12 d., sekmadienį, 16 val. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kviečia pasigrožėti rudenėjančia gamta parkuose. Susirinkusieji į pažintinį žygį nenusivils. Jų laukia pažintis su Pavilnių regioninio parko gamtinio bei kultūrinio kraštovaizdžio vertybėmis. Žygio dalyviai keliaus išvaizdžiais Tuputiškių geomorfologinio draustinio takeliais, daug naujo išgirs apie Jaunųjų gamtininkų centrą, Aukštutinio bei Žemutinio Pavilnio gyvenvietes. Nuo aukštų kairiakrančių Vilnios šlaitų bus galima pasigėrėti miškų apsuptyje boluojančia Pūčkorių geologine atodanga ir banguota Medininkų aukštuma.

2010-09-07Studentams rengiami miesto pažinimo žaidimai Vilniaus gatvėse

Rugsėjo 14–19 dienomis „Vilniaus turizmo informacijos centras“ jau ketvirtąjį kartą organizuoja renginius studentams „Studente, pažink ir pamilk miestą, kuriame studijuoji!“. Tradicine jau tapusi ir kiekvieną rugsėjį vykstanti akcija skirta studentams, norintiems geriau pažinti miestą. Paįvairindami renginių programą, organizatoriai į ją šiemet įtraukė įdomių miesto pažinimo žaidimų. Dalyviai, keliaudami po lankytinas Vilniaus vietas, spręs užduotis, ieškos atsakymų į klausimus, fotografuos. Laimėtojų laukia puikūs prizai.

2010-09-07Pradinukams – saugaus kelio į mokyklą mokymai

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Vilniaus apskrities penktuoju policijos komisariatu, vykdo mokymus „Saugus kelias į mokyklą“. Nuo rugsėjo 3 d. iki rugsėjo 8 d. 1–4 klasės dalyvauja aktyviose pamokose. Pamokų tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams plėtoti savo, kaip eismo dalyvio (pėsčiojo, keleivio, vairuotojo), saugaus eismo kompetenciją.

2010-08-30„Sostinės dienose“ – unikalus žmonių su negalia renginys

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga pristato unikalų renginį – Menų terapijos forumą "Tinklas", vyksiantį rugsėjo 3–4 dienomis Vilniuje, "Sostinės dienų" metu. Muzikinėmis, teatrinėmis, tapybos veiksmo interakcijomis miesto gyventojai bus įtraukiami į gyvą meninį – socialinį "Tinklą". Rugsėjo 3 d., penktadienį, 17-19 val., Gedimino prospekte vyks teatrinė interakcija „Angelų judėjimai. Socialiniai mobilumai". Ar dažnai eidami Gedimino prospektu susimąstote, ar jis pritaikytas visiems? Rugsėjo 4 d., šeštadienį, 13-15 val., Odminių skvere vyks veiksmo tapybos ir gyvo garso interakcija „Portretai".

2010-08-25Paskutinį vasaros savaitgalį – rožinių dviračių ekskursija

Paskutinį vasaros savaitgalį Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kviečia praleisti regioniniuose parkuose besimėgaujant rudenėjančia gamta. Šį šeštadienį 11 val. tradiciškai kviečiame į rožinių dviračių ekskursiją po Verkių regioninį parką. O sekmadienį, rugpjūčio 29 d., 16 val. kviečiame į pėsčiųjų ekskursiją, kurios metu aplankysite Pavilnių regioninį parką bei pamatysite ir išgirsite pasakojimus apie Pūčkorių piliakalnį, Pūčkorių palivarką, Pūčkorių atodangą, fortifikacijos bunkerius, prieškarinę šaudyklą, Barsukynės piliakalnį. Ekskursiją ves istorijos mokslų dr. Kęstutis Katalynas.

2010-08-23Vilniaus Rotušės aikštėje – Baltramiejaus mugė

Rugpjūčio 27–28 dienomis nuo 11 iki 21 val. Vilniaus Rotušės (Didžioji g. 31) aikštėje šurmuliuos Baltramiejaus mugė. Mugės metu, remiantis senosiomis technologijomis, bus pristatomi vėlyvųjų viduramžių ir renesanso epochos amatai, menai ir cechų tradicijos. Baltramiejaus mugės programa

2010-08-11Iškyloje – pažintis su kerpėmis

Šį ketvirtadienį, rugpjūčio 12 d., 18 val., Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kviečia į gamtinę iškylą, kurios metu botanikė dr. Jurga Motiejūnaitė papasakos apie kerpes – organizmus, su kuriais tiesiogiai ar netiesiogiai susiduriame labai dažnai, tačiau žinome apie jas gan nedaug. Iškyloje bus galimybė susipažinti su Verkių regioninio parko kerpių rūšių įvairove, sužinoti apie jas įdomių ir naudingų dalykų. Ši iškyla – dalis Pavilnių ir Verkių regioninio parko direkcijos organizuojamų renginių ciklo, skirto paminėti Tarptautiniams biologinės įvairovės metams.

2010-08-03Apvalaus stalo diskusija: „Ar bus suvaldyta taksistų savivalė Tarptautiniame Vilniaus oro uoste?“

LR trišalės tarybos Vartotojų teisių stebėsenos komitetas ir Vilniaus miesto savivaldybė kviečia į diskusiją dėl taksistų savivalės Tarptautiniame Vilniaus oro uoste. Šią diskusiją paskatino pradėti vis dažniau gaunami vartotojų, o ypač užsienio turistų skundai dėl pernelyg aukštų taksi tarifų vykstant iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto į miesto centrą. Užsienio šalių svečiai už taksi paslaugas dažniausiai sumoka kelis kartus daugiau nei yra įprasta. Diskusija vyks rugpjūčio 4 d. 10 val. Trišalės tarybos sekretoriato patalpose (A. Vivulskio g. 5, Vilnius, III a.).

2010-08-03Verkių regioniniame parke – paskaita po atviru dangumi

Šį ketvirtadienį, rugpjūčio 5 d. 18 val., Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kviečia į gamtinę iškylą po Ežerėlių geomorfologinį draustinį ir jo apylinkes. Jos metu lektorius Ričardas Skorupskas papasakos apie Ežerėlių formavimo procesus, ežerų gimimą, gyvenimą ir mirtį, susipažinsite su ežerų augalija. Šiame draustinyje saugomas įdomus geomorfologinis kompleksas - gausybė mažų, uždarų, tarpusavyje nesusisiekiančių ežerėlių arba pelkėtų, jau užakusių ežerų duburių. Iškylos trukmė 1,5-2 val., dalyvių skaičius ribotas, todėl prašome norinčius dalyvauti registruotis.

2010-07-30Šeštadienį Gedimino prospekte – senovinių automobilių paradas

Šį šeštadienį, liepos 31 dieną, Gedimino prospekte vilniečiai ir miesto svečiai galės pasigrožėti senoviniais automobiliais. Tarp 10 ir 13 val. centrinės miesto gatvės atkarpoje nuo Arkikatedros iki Vilniaus centrinio pašto (K. Sirvydo g.) stovės išsirikiavę įspūdingos išvaizdos automobiliai iš Lenkijos, Čekijos, Vokietijos ir Prancūzijos. Smalsuoliai galės pasigrožėti 1924-ųjų Willys, 1927-ųjų Austro-Daimler, 1933-ųjų Ford A, o taip pat Tatra, Fiat, Opel, BMW, MG, Pugeot markių automobiliais. Seniausias dalyvių sąraše 1917-ųjų metų gamybos Oakland markės automobilis, jauniausias – 1967-ųjų Healey.

2010-07-29Neįprastas renginys Pūčkorių patrankų liejykloje

Pavilnių regioniniame parke esanti Pūčkorių patrankų liejykla vėl sulaukia entuziastų dėmesio. Prieš metus šią teritoriją tvarkė patys Pavilnių ir Verkių parkų direkcijos darbuotojai, o pačioje liejykloje vyko keletas renginių, kurie skatino žmones pažinti parko kultūrines erdves, pasigrožėti menininkų darbais ar pasiklausyti muzikos gamtos apsuptyje. Šį kartą erdves tvarko dviračių entuziastai ir dviračių servisas „Veloklinika“, kurie šiose erdvėse pasiryžę šį šeštadienį, liepos 31 d., 17 val. surengti renginį „Judesy“.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media