2022 m. birželio 25 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Renginiai

*print*

Archyvas

 

2011-04-13Susitikimas-diskusija „Žurnalistų pusryčiai nr. 17. Ar naujasis Vengrijos žiniasklaidos įstatymas reiškia žiniasklaidos laisvės suvaržymų pradžią Rytų Europoje?“

Balandžio 14 dieną „Transparency International" Lietuvos skyrius kviečia dalyvauti susitikime-diskusijoje „Žurnalistų pusryčiai nr. 17. Ar naujasis Vengrijos žiniasklaidos įstatymas reiškia žiniasklaidos laisvės suvaržymų pradžią Rytų Europoje?" Šį kartą renginio svečias - vienas žymiausių Vengrijos tiriamosios žurnalistikos atstovų, Pulitzerio apdovanojimo laureatas Attila Mong.

2011-03-23Vakaras su ekspedicijos "Filipinai'2011 M.Šalčiui atminti" dalyviais - M.ir J.Šlapelių muziejuje

Kovo 25 d. (penktadienį) 17 val. M. ir J.Šlapelių muziejuje visuomenei bus pristatyta ekspedicijos "Filipinai'2011 M.Šalčiui atminti" dalyvių įspūdžiai ir vizuali medžiaga. Tai jau antroji ekspedicija, skirta garsaus tarpukario Lietuvos keliautojo, žurnalisto ir rašytojo Mato Šalčiaus atminimui. "Šioje ekspedicijoje buvo viskas kartu - ir "šalčiški" tikslai, ir sportas, ir poilsis bei pramogos,"- sako prof. J.Antanavičius, vienas iš ekspedicijos dalyvių. "Pasijutau kaip seriale "Dingę"...- mintimis dalijasi bendrakeleivė režisierė M.Greičiuvienė. O žurnalistė D.Juočerytė priduria, jog Filipinų šalis "raiba kaip džipnis ir mūsų kelionė".

2011-03-22Maloniai kviečiame į konkurso "Darni miesto plėtra" pristatymą

Maloniai kviečiame Jus į konkurso "Darni miesto plėtra" pristatymą kovo 28 d. 16 val. Verslo centre „Eika" A.Goštauto g. 40 a (2 a.). Konkursą inicijuoja ir organizuoja Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA), Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) ir Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA).

2011-03-17Diskusija "Visuotinai privalomas istorinių įvykių vertinimas: žodžio laisvė ir cenzūra"

Diskusija vyks kovo 21 d., pirmadienį, 17:30 h, Viešbučio „Artis" Konferencijų salėje (Liejyklos g. 11/23).

2010-12-07Apskrito stalo diskusija „Teismų atvirumas visuomenei ir žiniasklaidai“

Š. m. gruodžio 10 d. (pentkadienį) 13 val. Trakų rajono apylinkės teisme (Vytauto g. 47/49, Trakai) vyks aukščiausiųjų teismų ir žiniasklaidos atstovų apskrito stalo diskusija „Teismų atvirumas visuomenei ir žiniasklaidai".

2010-11-11Sekmadienį – pėsčiųjų žygis Sapieginės pažintiniu taku

Vis populiaresni tampa pažintiniai žygiai pėsčiomis, kurių dalyviai ne tik pasisemia gerų emocijų, bet ir gauna žinių apie Vilnių bei jo apylinkes. Šį sekmadienį, lapkričio 14 d., 15 val. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija vėl kviečia keliauti Sapieginės pažintiniu taku. „Žygio metu kopsime stačiais Šveicarijos erozinio atragio šlaitais, nuo kurių keterų atsiveria netikėti miesto toliai, sudėtingos žemės reljefo formos. Be to, susipažinsite su Iškartų kraštovaizdžio draustinio vertybėmis, sužinosite, kaip ir kada susiformavo erozinė vėduoklė arba aukštas stačiašlaitis cirkas,“- kviečia geografė N.Balčiūnienė.

2010-11-11Filharmonija kviečia į nemokamas ekskursijas

Nacionalinė filharmonija savo 70-ojo jubiliejaus proga visus kviečia į nemokamas pažintines ekskursijas ir atviras orkestro repeticijas. Apie pastato praeitį ir šiandieną, šimtametę architektūrą ir jos virsmus bėgant amžiams, čia vykusius žymių pasaulio muzikų pasirodymus ir Lietuvos nacionalinės kultūros raidai reikšmingus įvykius ekskursijų dalyviams papasakos ilgametė Filharmonijos koncertų vedėja Janina Pranaitytė. Plačiajai visuomenei lankyti istorinis Filharmonijos pastatas ir jo užkulisiai pirmą kartą atveriami lapkričio 12 ir 26 dienomis, šias ekskursijas žadama rengti visą jubiliejinį Filharmonijos sezoną.

2010-11-10Rotušės aikštėje - Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos šventė

Lapkričio 14 d., sekmadienį, 12 val., Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija visus miestelėnus ir miesto svečius kviečia į Vilniaus Rotušės aikštę paminėti draugijos įkūrimo 90-ąsias metines bei šv. Huberto, medžiotojų globėjo, dieną. Renginyje bus pristatyta gamtosauginė-švietėjiška programa „Tausojančioji medžioklė Lietuvoje 1920-2010 m.“.

2010-10-20Šeštadienį Vilniuje įvyks „2000km istorijos” raitelių sutiktuvės

Šį šeštadienį 12 val. Vilniuje, šalia Gedimino pilies, įvyks „2000km istorijos“ raitelių sutiktuvės. Visi norintys galės gyvai išvysti praėjusį savaitgalį Juodąją jūrą pasiekusius istorinio žygio dalyvius, žemaitukus bei visų numylėtiniu tapusį šunį Alšį. Įveikę neeilinį iššūkį septyni vyrai ir dvi moterys grįžta į Lietuvą su išskirtiniais atsiminimais, Juodosios jūros vandeniu ir pajūrio smėliu. Vytauto Didžiojo keliais joję raiteliai šeštadienį susitiks Gedimino kalno papėdėje. Prajoję kažkada protėviams priklausiusias Baltarusijos ir Ukrainos žemes žygeiviai pasidalins įspūdžiais ir pagerbs istorinius žygius.

2010-10-20Tradicinis sekmadienio žygis - po Riešės draustinio apylinkes

Sekmadienį, spalio 24 d., 16 val. Pavilnių bei Verkių regioninių parkų direkcija kviečia keliauti Verkių regioninio parko Riešės hidrografinio draustinio kalvotomis apylinkėmis. Pažintinio žygio vadovės geografės Nijolės Balčiūnienės teigimu, keliautojai galės pamatyti nepaprastą upelį, kuris teka senuoju, paskutiniojo ledyno suformuotu dubakloniu. Įtekėjęs ir čia pat išsprūdęs iš Gulbino ežero jis dar spėja išsišakoti į du upelius ir staigiai nugarma žemyn, link Neries.

2010-09-30Vilniuje ir Kaune – dvi viešos sociologijos klasiko Z.Baumano paskaitos

Lietuvoje pirmą kartą lankysis neeilinė asmenybė, vienas iškiliausių pasaulio socialinių teoretikų – profesorius Zygmuntas Baumanas. Vizito metu – rugsėjo 30 ir spalio 1 dienomis – jis skaitys dvi viešas paskaitas Vilniuje ir Kaune. Pasiklausyti Z. Baumano minčių bus kviečiami visi norintieji: rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 18 val. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre numatyta jo paskaita "Mes patys kaip vartojimo objektai", o spalio 1 d., penktadienį, 11 val. – paskaita "Natūrali blogio istorija" Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje. Paskaitos bus skaitomos anglų kalba.

2010-09-30Savaitgalį – pėsčiųjų žygis Pavilnių bei Verkių regioninio parko takais

Artimiausią sekmadienį, spalio 3 dieną, Regioninių parkų direkcija kviečia vilniečius bei miesto svečius praleisti gamtoje ir keliauti pėsčiomis rudenėjančiais Pavilnių bei Verkių regioninio parko gamtos takais. Pasak pažintinio žygio vadovės geografės Nijolės Balčiūnienės, žygeivių laukia pažintis su Verkių dvaro sodyba: rūmų architektūrinio ansamblio pastatais, kraštovaizdiniu parku. „Verkės, Turniškės upelių tvenkiniuose stebėsime rudeniniam skrydžiui pasiruošusius paukščius, nuo aukšto Neries slėnio šlaito grožėsimės įvairiaspalviais lapais pasipuošusią gamtą.“

2010-09-22Vilniečiai kviečiami pasigrožėti kilimais iš gyvų gėlių

Rugsėjo 24 d., penktadienį, 14.30 val. Vilniaus Rotušės aikštėje (Didžioji g. 31) bus atidaryta gėlių kiliminių kompozicijų paroda „Rudeninis Vilnius 2010“. Tris rudens dienas, rugsėjo 24–26 dienomis, sostinės gyventojai ir svečiai Rotušės aikštėje galės grožėtis įvairių dydžių kilimais, sukurtais iš gyvų gėlių bei vaisių. Kompozicijas iš augalų pristatys gėlių salonai, individualūs floristai, gėlininkai bei mokymo įstaigos. Komponuoti kilimus floristai pradės rugsėjo 24 d. 10 val.

2010-09-20Verkiuose – rudens lygiadienio šventė

Rugsėjo 22 d., trečiadienį, 20 val. Verkių regioniniame parke vyks rudens lygiadienio bei Baltų vienybės dienos paminėjimo šventė. Ant Verkių kalno prie Lizdeikos aukuro bus uždegta vienybės ugnis. Bus prisiminti didžiausi viduramžių Europos – Žalgirio, Durbės –mūšiai, iš užmaršties prikeltas Didysis prūsų sukilimas bei ilgus šimtmečius trukusi baltų tautų kova dėl išlikimo. Be to, bus atliekamos senovinės apeigos, dainuojamos karinės, istorinės, patriotinės dainos. Renginyje dalyvaus folkloriniai ansambliai, etnokultūros puoselėtojai.

2010-09-20Europos paveldo dienos Vilniuje minimos nemokamais renginiais

Lietuvoje vyksta kasmetiniai Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ renginiai. Šiemet paskelbta tema - „Šeima ir kultūros paveldas“. Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra Europos Paveldo dienomis kviečia apsilankyti nemokamuose renginiuose. Trečiadienį, rugsėjo 22 d., 17.15 val. įvyks ekskursija po Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią ir vienuolyną. Ekskursiją ves ir vienuolyno atstovai – dominikonų vienuoliai, kurie papasakos apie bažnyčios ir vienuolyno atsikūrimą, supažindins su Dominikonų ordino vienuolių Vilniuje rūpesčiais ir siekiais.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media