2025 m. sausio 21 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

KOMENTARAI

*print*

2016-01-14Dėl Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 22 str. 2 d. išaiškinimo

Atsakydama į LŽS pirmininko D. Radzevičiaus 2015-12-07 Komisijai persiųstą E. E. 2015-11-23 prašymą išaiškinti Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 22 str. 2 d. taikymą, Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija pareiškia šią nuomonę.

2015-02-10Iš ko verta priimti paramą žurnalistų organizacijoms

Lietuvos žurnalistų sąjungos etikos komisija, atsakydama į kolegų diskusijose iškeltą klausimą, ar žurnalistų organizacijoms etiška priimti paramą (pinigais, turtu, paslaugomis), primena, kad paramos gavimo ir naudojimo klausimus reglamentuoja Labdaros ir paramos įstatymas bei konkrečių organizacijų (jų skyrių) įstatai.

2015-01-30Dėl dalyvavimo rinkimų komitetuose

Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija, atsakydama į LŽS skyrių paklausimus dėl žurnalistų dalyvavimo visuomeninių rinkimų komitetų veikloje bei kandidatavimo į atstovaujamosios valdžios institucijas šių komitetų rinkimų sąrašuose vertinimo, dar kartą pabrėžia, kad nepriklausoma ir skaidri žurnalistinė veikla įmanoma tik tuo atveju, jeigu žurnalistas neprisiima jokių kitų įsipareigojimų, išskyrus profesinius įsipareigojimus viešosios informacijos rengėjui.

2014-12-12Kolegos, nesivelkime į rinkimų kampanijas

Kaskart prieš rinkimus, ypač savivaldybių tarybų, Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija sulaukia klausimų dėl žurnalistų įtraukimo (įsitraukimo) į rinkimų kampanijas, dalyvavimo partijų sąrašuose, atviro simpatijų ar antipatijų demonstravimo partijoms ir kandidatams.

2014-12-11Užsakomoji žurnalistika diskredituoja profesiją

Mokamų žurnalistų paslaugų reklamavimas (svetainėje zurnalistupaslaugos.lt), kaip ir vadinamoji užsakomoji žurnalistika neturi nieko bendra su profesionaliąja žurnalistika, klaidina visuomenę.

2014-12-09Dėl informacijos šaltinių patikimumo

Galimybė vykdyti savo pagrindinę misiją - teisingai atspindėti įvykius ir reiškinius - prieinama tik tiems žurnalistams, kurie kritiškai vertina informacijos šaltinius. Informacijos šaltinių patikimumo įvertinimas - sudėtingiausia, o kalbant apie pagrindinę pareigą - ir esminė žurnalisto darbo dalis.

2014-11-28Paprastoji žurnalistinė baimė

Darbe žurnalistas kasdien susiduria su pasirinkimo dilema. Paprasčiausias pavyzdys - ką rašyti sakinio gale: tašką, klaustuką, šauktuką? Kiekvieną tokį sprendimą nulemia daugybė veiksnių: pradedant redaktoriais, reikalaujančiais kuo daugiau ir karštesnių naujienų, aplinka, kurioje žurnalistas dirba ir gyvena, ir baigiant sau pačiam keliamais tikslais bei uždaviniais.

2013-10-04Kreipimasis į žurnalistus dėl 10 aktualiausių žurnalistinės etikos dalykų

Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija paskelbė Kreipimąsi į žurnalistus dėl 10 aktualiausių profesinės etikos dalykų. Komisija mano, kad kalbėjimas apie profesinę etiką – tai gera galimybė mokytis bendrai ginti savo teises nuo siekių suvaržyti žurnalistikos laisvę.

2013-04-03Dėl atsakymo teisės užtikrinimo (1)

Informacinių technologijų plėtra sudaro palankią terpę gerinti žiniasklaidos turinio kokybę, stiprinti profesinės veiklos standartus, didinti visuomenės informavimo priemonių veiklos skaidrumą. Kartais šios naujos galimybės naudojamos kitais tikslais - ribojant asmens teises, tarp jų atsakymo teisę.

2013-01-07Dėl laidos „Paskutinė instancija" atitikimo profesinės etikos standartams (1)

Gruodžio 12 d. Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija gavo Rūtos Janutienės prašymą atlikti „Paskutinės instancijos" (R. Janutienė ir kt.) laidos apie Prezidentę Dalią Grybauskaitę vertinimą profesinės etikos požiūriu ir pareikšti nuomonę, ar laidoje nusižengta profesinės etikos principams, susijusiems su informacijos apie valstybės pareigūną (prezidentą) rinkimu ir skleidimu.

2012-09-28Nekaltumo prezumpcija: (ne)geroji patirtis

Remiantis Europos žmogaus teisių teismo praktika, informavimo laisvė gali būti apribota, jei skleidžiant informaciją būtina paisyti nekaltumo prezumpcijos.

2011-12-06Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas kaip pagrindas diskusijoms (1)

Ar efektyvi žiniasklaidos savitvarkos sistema gali funkcionuoti tik esant palankiai ekonominei, socialinei, teisinei aplinkai? Ar įmanomas tikslios, patikimos informacijos perdavimas, jei jos gavimą riboja valdžia? Ar teisinga reikalauti atsakomybės ir aukštų profesionalumo standartų laikymosi iš žurnalistų, kai blogėja jų finansinė padėtis, mažėja žiniasklaidos pajamos iš reklamos? Tai mintys iš V. Trofimišino pranešimo, skaityto 2011 m. gruodžio 2 d. konferencijoje „Etika kaip žurnalistikos kokybės ir išlikimo galimybė".

2011-05-27Žurnalistų nuotaikos, požiūriai, vertinimai

Norint užtikrinti žurnalistų nepriklausomumą, pirmiausia turi būti užtikrinta galimybė jiems uždirbti. Galimybę būti nepriklausomiems dar mažina darbdavių spaudimas ir menka žurnalistų profesinė kompetencija. Tokius rezultatus gavo LŽS Etikos komisija, atlikusi internetinę žurnalistų apklausą.

2011-04-11Ar lietuviškoji žiniasklaidos savitvarka toli nuo pavyzdinės?

Lietuvos žiniasklaidos reglamentavimo ir savitvarkos sistema, sukurta prieš penkiolika metų, dažnai vadinama neefektyvia, buksuojančia, bedante, sergančia. Prieš skirdami jai gydymą ir vaistus, turėtume diagnozuoti ligą, išsiaiškinti priežastis.

2011-03-31Dėl informavimo apie savižudybes

Kai kurios visuomenės informavimo priemonės, skirdamos daug dėmesio žinomo televizijos ir radijo laidų vedėjo pasitraukimui iš gyvenimo, detaliai atpasakodamos savižudybės aplinkybes, piršdamos numanomas bei spėjamas priežastis, motyvus, pavertė šį tragišką įvykį pigiai eksploatuojama sensacija.
archyvas (2)  
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media