2024 m. balandžio 22 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

KOMENTARAI

*print*

2011-01-24Žurnalistas gavo paramą: kur skelbti?

LŽS Etikos komisijos pirmininkas kreipėsi į Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją, prašydamas išaiškinti Etikos kodekso 27 straipsnio kai kurių nuostatų praktinio įgyvendinimo galimybes.

2010-11-27LŽS XV suvažiavimo nutarimas „Už veiksmingesnę savitvarką

LŽS XV suvažiavimas pritarė LŽS Etikos komisijos pirmininko V. Trofimišino parengtam nutarimo projektui, kuriuo raginama inicijuoti viešas diskusijas su kitomis žurnalistus vienijančiomis organizacijomis dėl būtinybės tobulinti galiojantį Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą, taip pat atskirti žurnalistų ir leidėjų etikos normas bei sukurti žurnalistams skirtą etikos normų rinkinį.

2010-11-18Dėl LŽS tikrojo nario statuso įgijimo kriterijų

Lietuvos žurnalistų sąjunga kaip kūrybinė profesinė sąjunga yra nustačiusi sąlygas, kurioms esant tampama LŽS nariu, ir kriterijus, pagal kuriuos asmuo įgyja tikrojo nario ar nario korespondento statusą. LŽS tikrojo nario ar nario korespondento statuso suteikimą žurnalistui nulemia labai skirtingi kriterijai.

2010-11-18Dėl valstybės tarnautojų narystės LŽS

Nemažai aktyvių žurnalistų šiandien dirba valstybės tarnyboje. Šį darbą dirbantys LŽS nariai naudojasi nario korespondento statusu. Ar tai reiškia, kad aktyvūs ir patyrę kolegos stumiami į kasdienybės paraštes?

2010-10-13Kreipimasis į žurnalistus, informuojančius apie rezonansinius įvykius

Rezonansiniai įvykiai apnuogina mūsų žiniasklaidos ir žurnalistikos piktžaizdes. Informacijos paieškų ir sklaidos varžybose paminamos kitos žmogaus teisės ir laisvės, toleruojama negarbinga konkurencija, griaunamas pasitikėjimas visų žurnalistų darbu.

2010-02-24Žurnalistai interesų konflikto zonoje

Interesų konfliktas kyla tada, kai asmuo, dirbdamas vieno intereso labui, tuo pačiu įsipareigoja kitam interesui. Išlikti lojaliu skirtingiems interesams sudėtinga. Tai sukelia moralinį diskomfortą, smukdo pasitikėjimą, trukdo dirbti profesionaliai. Šio konflikto zonoje vis dažniau atsiduria kolegos žurnalistai. Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas neapibrėžia interesų konflikto sąvokos, todėl lieka plati dirva interpretacijoms. Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija gauna prašymų įvertinti vieną ar kitą situaciją interesų konflikto požiūriu. Žurnalistams kyla dilemų, kaip elgtis, kad būtų išvengta interesų konflikto.

2009-07-08Dėl fotografuojamo asmens valios paisymo

Į LŽS Etikos komisiją kreipėsi pil. J. K., prašydama ištirti, ar spaudos fotografas G. L., fotografuodamas jos žuvusio brolio laidotuves kapinėse, pažeidė teisės aktus, nusižengė profesinei etikai.
archyvas (2)  
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media