2024 m. balandžio 22 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

KOMENTARAI

*print*

Dėl Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 22 str. 2 d. išaiškinimo

2016-01-14
 

Atsakydama į LŽS pirmininko D. Radzevičiaus 2015-12-07 Komisijai persiųstą E. E. 2015-11-23 prašymą išaiškinti Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 22 str. 2 d. taikymą, Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija pareiškia šią nuomonę.

Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 22 str. 2 d. nurodo, kad kritikuojamam asmeniui visada turi būti suteikta atsakymo teisė, t. y. galimybė pasiteisinti, paaiškinti, paneigti klaidingą informaciją.

Gerbdamas visuomenės teisę į tiesą, į nešališką ir sąžiningą informaciją, žurnalistas savo veikloje turi vadovautis audiatur et altera pars (tebūnie išklausyta ir antroji pusė) principu. LŽS Etikos komisija laikosi nuomonės, kad Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 22 str. 2 dalyje numatyta galimybė kritikuojamam asmeniui pasiteisinti, paaiškinti turi būti jam suteikiama toje pačioje kritinėje publikacijoje, o ne išskirtinai po publikacijos paskelbimo.

Jei kritikuojamas asmuo atsisako galimybės pateikti paaiškinimą ar neįmanoma su juo susisiekti, ir žurnalistas informuoja apie tai visuomenę toje pačioje publikacijoje, laikoma, jog pareigą informuoti visuomenę žurnalistas atliko sąžiningai.

Viktoras Trofimišinas

LŽS Etikos komisijos pirmininkas                    

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2016-01-14 15:30
 
Share |
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media