2024 m. balandžio 22 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

KOMENTARAI

*print*

Kolegos, nesivelkime į rinkimų kampanijas

2014-12-12
 
Kaskart prieš rinkimus, ypač savivaldybių tarybų, Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija sulaukia klausimų dėl žurnalistų įtraukimo (įsitraukimo) į rinkimų kampanijas, dalyvavimo partijų sąrašuose, atviro simpatijų ar antipatijų demonstravimo partijoms ir kandidatams.

 

Paprastai į politines batalijas įtraukiami labiau žinomi, vardą visuomenėje susikūrę žurnalistai. Jie tarsi masalas pritraukti rinkėjus. Tai iškreiptas demokratijos supratimas, kai ne darbais, o garsesnėmis pavardėmis mosuoja politikai, kai žurnalistai paverčiami rinkėjų apgaulės, pažadų dalijimo įrankiu.

 

LŽS Etikos komisija pabrėžia, jog nepriklausoma ir skaidri žurnalistinė veikla įmanoma tik tuo atveju, jeigu žurnalistas neprisiima jokių kitų įsipareigojimų, išskyrus profesinius įsipareigojimus viešosios informacijos rengėjui. Įsipareigojimai politikams, dalyvavimas politinėje-partinėje veikloje gali sukelti interesų konfliktus.

 

Taip pat neįmanoma įsivaizduoti nešališką žurnalisto darbą žiniasklaidos priemonėje, kurios redaktoriai, vadovai demonstruoja palankumą kuriai nors politinei grupei.

 

Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas nurodo aiškiai atskirti nuo žurnalistų kūrinių reklamą, įskaitant ir politinę. Tiek šis kodeksas, tiek Reklamos bei Visuomenės informavimo įstatymai draudžia bet kokią paslėptą reklamą ir numato už tai atsakomybę.

 

Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija ragina žurnalistus nesivelti į rinkimų kampanijas, nedaryti politikams paslaugų paslėptos reklamos publikacijomis, nuotraukomis, vingriais prierašais, nenaudoti politinei ir kitokiai reklamai savo vardo, atvaizdo ir balso.

 

Gerbkime savo profesiją, žurnalisto vardą! Visuomenė mums suteikė teisę stebėti ir kelti negeroves. Teikti objektyvią ir įvairiomis nuomonėmis paremtą informaciją. Iš mūsų tikimasi ne pataikavimo politikams, valdžioms institucijoms, verslo interesams.

 

Tikras žurnalistas yra laisvas nuo įsipareigojimų įvairioms interesų grupėms, laikosi nuomonių įvairovės, profesinės etikos.

 

LŽS Etikos komisija

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-12-12 14:58
 
Share |
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media