2024 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas

 

2011-09-19“Arkos” galerijoje: ar įspausime pėdsakus savo laike?

Rugsėjo 21 d. (trečiadienį) 17 val. “Arkos” galerija (Aušros Vartų g. 7, Vilnius) kviečia į 7-osios tarptautinės tekstilės miniatiūrų bienalės „IŠNYKTI / IŠLIKTI“ atidarymą. Septintoji tarptautinė tekstilės miniatiūrų bienalė „Išnykti/Išlikti“ skirta šiuolaikinio žmogaus egzistencijos problematikai. Net 125 dailininkai iš 31 pasaulio šalies – nuo Baltijos valstybių iki tolimiausių pasaulio kampelių (Australijos, Japonijos, Kinijos, Lotynų Amerikos) savo darbuose apmąsto įvairius individo būties ir vaidmens šiuolaikiniame pasaulyje aspektus.

2011-09-19Rašytojų klube – intriguojantys vakarai su knyga

Lietuvos rašytojų sąjunga vėl atveria duris skaitantiems ir lietuvių rašytojų kūryba besidomintiems žmonėms. Vis dažniau šiuose renginiuose galima sutikti ir žurnalistų, kurie ateina ne dirbti (pakalbinti rašytoją ar parengti reportažą apie naujos knygos sutiktuves), o pasisemti dvasios peno. Rugsėjo 20 d. (antradienį) 17.30 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) rengiamas Romualdo Granausko kūrybos vakaras su nauja knyga „Trys vienatvės“. Vakare dalyvaus rašytojai R.Granauskas, P.Dirgėla, R.Šavelis, kūrybą skaitys aktoriai D.Jankauskaitė, V.Rumšas. Skaitytojų jau laukia ir savaitės knyga, kuri ypač turėtų sudominti kultūros tema rašančius, kalbančius žurnalistus. Tai žinomos dailininkės Jūratės Stauskaitės pokalbių knyga „13x13: trylika klausimų trylikai vyrų“.

2011-06-21Kolekcininkų vertinamo tapytojo darbai – sostinės galerijoje

Birželio 22 d., trečiadienį, 17 val. sostinės senamiestyje, Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje, atidaroma dailininko Dano Andriulionio tapybos darbų paroda „Šešiasdešimt spalvų. Aspektas“. Paroda atvers ir simbolinius vartus į būsimą menininko jubiliejų – rudenį D.Andriulioniui sukaks 60. Tad kartu tai ir galimybė pažinti šio dailininko kūrybą, kurią jau pastebėjo ne vienas kolekcininkas. "Labai svarbu, kad jauti, jog, filosofiškai tariant, esi kelyje, kada matai, kad tobulinimui ribų nėra, kad galimybės absoliučiai neišsemiamos ir egzistuoja begalė variantų,"- įsitikinęs dailininkas.

2011-06-20M.ir J.Šlapelių muziejuje - D.Kinderio knygos „Filipinai. Ugnies žiedo kerai“ sutiktuvės

Birželio 20 d. (pirmadienį) 18 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje visuomenei bus pristatyta keliautojo, žurnalisto, Mato Šalčiaus premijos laureato Dainiaus Kinderio knyga „Filipinai. Ugnies žiedo kerai“. Apie kelionių publicistiką, keliavimo džiaugsmą ir atradimus pasakos knygos autorius, jo bendraminčiai, leidėjai. Tad kviečiame pirmadienio vakarą kartu atversti dar spaustuvės dažais kvepiančią Dainiaus Kinderio knygą „Filipinai. Ugnies žiedo kerai“. Laukiame Jūsų muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius).

2011-06-14Stabtelėjimai prie mūsų laimės: esė ir fotografijos

Birželio 16 d., ketvirtadienį, 17 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje (Vilnius, Pilies g.40) vyks šiaulietės žurnalistės Vitos Morkūnienės esė, poetinių miniatiūrų ir fotografijų knygos „Su savimi ir tavimi" sutiktuvės ir autorės fotografijų parodos pristatymas. Tai antroji publicistės knyga, tęsianti pirmosios - „Pokalbiai tėvo Stanislovo celėje" (2006) - dvasinį kelią.

2011-05-02Lietuvių kalbos puoselėtojų atminimui – renginys Rasų kapinėse (1)

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena gražiu renginiu ir prasmingais darbais bus paminėta gegužės 7 d., šeštadienį, 12 val. Vilniaus Rasų kapinėse. Prie koplytėlės susirinkę vilniečiai prisimins ir pagerbs šiose kapinėse besiilsinčių lietuvių kalbos puoselėtojų, modernios visuomenės kūrėjų atminimą. Gražus renginio akcentas – senosios lietuviškos dainos ir giesmės, kurias atliks Vilnaius arkikatedros bazilikos ansamblis „Senoji giesmė“ ir Vilniaus žemaičių folkloro ansamblis „Tyklė“.

2011-04-19S.Paškevičiaus fotoparoda „Menininkų portretai“- po senamiesčio skliautais (1)

Knygos “Sausio 13-osios stenogramos” (2006 m.) ir fotoalbumo “Draugai” (2007 m.) autorius, fotomenininkas Stasys Paškevičius dažnai rengia autorines fotoparodas. Šįkart dar viena paroda fotomenininko bičiulius ir bendraminčius balandžio 20 d. 17.30 val. suburs sostinės senamiestyje esančioje kultūrinėje erdvėje – Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje.

2011-04-01„Gerųjų žmonių šešėliai“: kelionė į žmogaus sielos slėpinius

Balandžio 6 d. 17 val. Vilniuje, Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje, vyks Genovaitės Bončkutės-Petronienės knygos „Gerųjų žmonių šešėliai“ pristatymas. Šią knygą autorei padės atversti ir savo kūrybinėmis įžvalgomis dalinsis Laima Vincė. G.Bončkutė-Petronienė žinoma ir kaip viena iš Bernardinai.lt autorių. Jos esė pirmiausiai buvo spausdinamos čia, vėliau pas skaitytojus iškeliavo ir atskiru leidiniu. Knygoje autorė, remdamasi savo kaip psichologės darbo patirtimi, pasakoja įvairių žmonių gyvenimo vingius.

2011-03-17“Šviesuoliai 2011”: M.K.Čiurlionio fondas ir JAV ambasada pagerbs Lietuvą garsinančius žmones

Kovo 17 d., ketvirtadienį, 18 val. Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g.3A, Vilnius) vyks JAV ambasados Lietuvoje ir M.K.Čiurlionio fondo renginys “Šviesuoliai 2011″. Tai jau penktasis fondo vykdomo tarptautinio projekto “Čiurlionis – pasauliui” renginys. Vakaro metu bus apdovanoti du šviesuoliai – JAV diplomatas Viktoras Sidabras ir akademikė perkusininkė Linda Maxey. Juos apdovanos JAV Ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse. Šviesuoliams bus įteiktos M.K.Čiurlionio fondo užsakymu pagamintos specialios taurės.

2011-03-16Knygnešio dienai – popietė ir paroda „Vilnijos knygnešiai“ M. ir J.Šlapelių muziejuje

Kovo 18 d. (penktadienį) 14 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių name- muziejuje įvyks popietė „Vilnijos knygnešiai“, skirta Knygnešio dienai. Knygnešystė – unikalus lietuvių tautos istorijos reiškinys, suteikiantis prasmę mūsų nepriklausomybei ir išlikimui. Pasaulio kultūriniame dialoge knygnešystės tema yra išskirtinė dėl lietuvių ištikimybės savajai raštijai. Renginyje bus pristatytas I.Kubilienės ir B.Kaluškevičiaus parengtas elektroninis albumas „Paminklai Lietuvos knygnešiams ir daraktoriams“ ir J.Valiušaičio paroda apie Vilniaus ir Vilnijos krašto knygnešius.

2011-02-23Sugrižkime į laikus, kai dar buvo rašomi laiškai ir kuriami parkai...

Vasario 26 d., šeštadienį, 16 val. V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vyks renginių ciklo „Prancūzų kultūros atšvaitai Lietuvoje“ vakaras, skirtas prancūzų kraštovaizdžio architektui Édouard‘ui François André, Lietuvoje suprojektavusiam Lentvario, Palangos, Trakų Vokės ir Užutrakio dvarų sodybų parkus. Pasak muziejaus direktorės R.Šorienės, renginių ciklas sumanytas bene prieš septynerius metus ir vis pavyksta atrasti naujų, įdomių sąsajų tarp abiejų šalių, kultūrų, asmenybių.

2011-02-15Paroda „Lietuvių tautinis ir archeologinis kostiumas“: dvi unikalios kolekcijos M. ir J.Šlapelių muziejuje

Vasario 15 d. 15 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius) atidaroma paroda “Lietuvių tautinis ir archeologinis kostiumas“. Parodos lankytojai pamatys dvi kolekcijas iš Lietuvos liaudies kultūros centro fondų: atkurtus lietuvių archeologinius kostiumus ir penkių etnografinių šalies regionų tautinius drabužius. Apie tai, kiek triūso įdėta atkuriant autentiškus lietuvių rūbus, pasakos menotyrininkė T.Jurkuvienė. Visai kitu kampu į tautinio kostiumo spalvų ir raštų simboliką pažvelgs žurnalo “Liaudies kultūra” bendradarbis D.Razauskas.

2011-02-11Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje – popietė „Petras Vileišis ir Vilnius“

Vasario 12 d. (šeštadienį), 12 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius) vyks popietė „PETRAS VILEIŠIS IR VILNIUS“. Pranešimą tema „Petras Vileišis ir Vilnius“ skaitys dr. Alma Lapinskienė. Bus rodoma dokumentinė apybraiža „Petras Vileišis“ (filmo autoriai – Inga Berulienė ir Justinas Lingys). „Petras Vileišis buvo nepaprasta asmenybė ir išskirtinis mecenatas, visą turtą aukojęs lietuvybės puoselėjimui, o pats senatvėje likęs tik su duonos kriaukšliu. Tokių asmenybių, garsėjančių erudicija ir darbais visuomenės labui, labiausiai pasigendame šiandien. Turėti žinių apie juos privalu kiekvienam lietuviui,“- mintimis dalijasi dokumentinio filmo autorė žurnalistė Inga Berulienė.

2011-02-02Apsilankykite ten, kur įkvėpimo sėmėsi B.Sruoga

Poetas, prozininkas, dramaturgas, teatrologas, literatūros ir tautosakos tyrinėtojas. Visiems žinomo literatūros kūrinio „Dievų miškas“ autorius. Toks įsimintinas Balio Sruogos pėdsakas mūsų kultūroje. O kokių jo sąsąjų būta su teatru? Prieš 115-ka metų - 1896 m. vasario 2 d.- gimusio kūrėjo teatrinę biografiją vasario 5 d. atvers V.Mykolaičio-Putino muziejaus darbuotojai. Mat B.Sruoga, gyvendamas 1940-1943 m. šiame bute, sukūrė daug dramaturgijos kūrinių bei surengė ne vieną teatro seminarą. Tiesiai iš šio buto jis buvo išvežtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą... „Norėdami prisiminti B.Sruogos teatrinę veiklą, vasario 5 d. 16 val. kviečiame apsilankyti ir pasiklausyti režisieriaus Gyčio Padegimo pasakojimo,“- sako V.Mykolaičio-Putino muziejaus vadovė Ramunė Šorienė.

2011-01-05Vilniaus vaikų ir jaunimo pensiono auklėtiniams - M.K.Čiurlionio fondo koncertas

Sausio 7 d., penktadienį, 15 val. Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensione (Lakštingalų g.7) vyks M.K.Čiurlionio fondo labdaringas renginys šių globos namų auklėtiniams. Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos, Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos jaunieji muzikai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos solistai atliks F.Šopeno, L.V.Bethoveno, G.F.Hendelio ir kitų kompozitorių kūrinius. Šiame pensione dabar gyvena 66 auklėtiniai nuo trejų iki 25-erių metų amžiaus. Visi jie turi sunkią negalią, kuri yra neįveikiama kliūtis norint patiems atlikti muzikos kūrinius.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media