2023 m. sausio 30 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas

 

2013-07-24Lietuvos turizmo traukos vietovės 2013 apdovanojimai

Mieli žiniasklaidos atstovai, liepos 24 d., trečiadienį, 12 val. kviečiame į baigiamąjį EDEN projekto „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2013. Turizmas pritaikytas visiems“ renginį viešbutyje „Radisson Blu Hotel Lietuva“ (Konstitucijos pr. 20, Vilnius).

2013-07-23Signatarų namuose – naujos Vidmanto Valiušaičio knygos sutiktuvės

Liepos 25 d. (ketvirtadienį)17 val. leidykla „Žara“ ir Romualdo Ozolo paramos fondas „Už teisingumą Lietuvoje“ Signatarų namuose (Pilies g. 26) pristato žinomo žurnalisto ir publicisto Vidmanto Valiušaičio politikos komentarų knygą „Gyvuosius apraudu, mirusių šaukiuos. Politikos skliaute – velnio arija“.

2013-07-22Filatelisto Vyginto Bubnio kolekcijos paroda

Vilniaus centrinio pašto (Gedimino pr. 7) operacijų salėje vyksta žinomo filatelisto Vyginto Bubnio pašto ženklų, vokų ir atvirlaiškių unikalios kolekcijos „Oro paštas Lietuvoje: iš Lietuvos ir į Lietuvą“ paroda.

2013-07-19Tarptautinė ekslibrisų paroda „1863 SUKILIMAS (3)

Gariūnų verslo parke,naujame korpuse, pirmojoje sekcijoje veikia tarptautinė konkursinė ekslibrisų paroda „1863 SUKILIMAS“. Šiemet sukanka 150 metų nuo 1863-iųjų metų sukilimo, kartais dar vadinamo Sausio sukilimu. Tai Abiejų Tautų Respublikos tautų nacionalinio ir socialinio išsivadavimo sukilimas prieš Rusijos imperijos valdžią XIX amžiuje. Sukilime dalyvavę įvairūs visuomenės sluoksniai (bajorai, dvasininkai, valstiečiai ir kt.) nevienodai įsivaizdavo sukilimo tikslus, tačiau vienas pagrindinių stimulų buvo atkurti per 1772, 1793 ir 1795 metų padalijimus sunaikintą Abiejų Tautų Respubliką.

2013-07-16Gariūnų verslo parke paroda „1863 SUKILIMAS“. (1)

Liepos 23 dieną 10.30 val. Gariūnų verslo parke atidaroma tarptautinė ekslibrisų paroda „1863 SUKILIMAS“.

2013-07-16„KINFO“: kokiam filmui jėgas suvienijo Holivudo ir Lietuvos kino kūrėjai?

Įpusėjus vasarai – jau trečioji „KINFO“ laida. Šį trečiadienį (liepos 17 d.) kviečiame žiūrėti išskirtinį interviu su visame pasaulyje populiarios lietuvių kilmės rašytojos Rūtos Šepetys knygos „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijos teises vos prieš kelias savaites gavusiais žinomais kino kūrėjais Mariumi Markevičiumi („Kita svajonių komanda“) ir Žilvinu Naujoku („Tadas Blinda“, „Valentinas vienas“).

2013-07-15Paroda „Jaunieji Rusijos fotografai 2013” (2)

„Vilniaus“ fotografijos galerijoje, Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19),Vilnius) pradėjo veikti įdomi paroda „Jaunieji Rusijos fotografai 2013”. Vilniuje demonstruojami Jelenos Anosovos (Maskva), Darijos Aslanian. (Samara), Viktoro Borovskicho (Novosibirskas) ir kitų konkurso „Jaunieji Rusijos fotografai – 2013“ laureatų darbai. Paroda veiks iki liepos 27 dienos.

2013-07-15Paroda „Afganistano karo fotografija“ (3)

„Vilniaus“ fotografijos galerijoje, Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19),Vilnius) pradėjo veikti įdomi Johno Burke ir Simono Norfolko (Didžioji Britanija) paroda: „Afganistano karo fotografija“

2013-07-12A.Suckeveris : ’’…rašiau pasislėpęs sugriautame dūmtraukyje’’

Liepos 17 d., trečiadienį, 17.30 val. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centras ir Prancūzų institutas Vilniuje kviečia į rašytojo ir jidiš literatūros tyrinėtojo Gilles Rozier (Prancūzija) paskaitą "Avromas Suckeveris ir Vilnius". Tai išties įspūdinga galimybė sužinoti, pažinti, įvertinti Vilniuje gyvenusį ir kūrusį poetą, kuris tapo ne tik pripažintu eiliuotų ir prozos tekstų autoriumi, bet ir savo laikmečio metraštininku. Kaip liudininkas A. Suckeveris 1946 m. dalyvavo Niurnbergo procese, o kaip kūrėjas tik per žingsnį buvo nuo Nobelio premijos.

2013-06-28„TARPti. Nuo flamenko iki sutartinių“- intriga muziejaus erdvėse

Prie pagrindinės sostinės senamiesčio arterijos- Pilies gatvėje 40- įsikūręs Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejus liepos 5-osios vakarą į savo glėbį ketina privilioti kiekvieną „Kultūros nakties“ dalyvį. Praeiti pro šalį tiesiog nebus įmanoma. Viskas prasidės 21 val. ir tęsis iki vidurnakčio Pilies gatvėje prie 40-ojo namo ir muziejaus kiemelyje. Įžanginis projekto koncertas- liepos 4 d. 18 val. PIANO.LT koncertų salėje. Pasak renginio idėjos autorės Brigitos Bubelytės, tai galimybė visiems kartu kurti muzikos formų erdvę, supinant sutartinių melodijas ir flamenko ritmus.

2013-06-27Po kūrybinio simpoziumo A.Savickui atminti – plenero dalyvių paroda

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Augustino Savicko paveikslų galerijoje (J.Basanavičiaus g. 11, Vilniuje) atidaroma pirmojo tarptautinio kūrybinio simpoziumo-plenero Augustinui Savickui atminti dalyvių darbų paroda. Plenere, kurį remia LR kultūros rėmimo fondas, dalyvauja menininkai iš keleto šalių: Authandil Léladze (Prancūzija), Sasha Ganelin (Izraelis), Una Leitane ir Aigars Truhins (Latvija), Ramunė Savickaitė, Mantas Meškėla, Daumantas Pilipavičius, Aloyzas Stasiulevičius, Aleksandras Vozbinas ir Raimondas Savickas (Lietuva).

2013-06-25L.Šepkos drožinių ir fotografijų paroda – M.ir J.Šlapelių muziejaus galerijoje

Šiuo metu M.ir J.Šlapelių muziejaus galerijoje eksponuojamą grafikos parodą „Randai“ iš parodų ciklo „Kūnas. Lietuvių grafika 1980-2013“ jau liepos 8 d. pakeis kita, ne mažiau įspūdinga ekspozicija. Vilniečiai ir miesto svečiai galės susipažinti su unikalių drožinių kūrėjo Liongino Šepkos kūrybiniu palikimu. Parodoje „Pažįstamas ir nepažįstamas Lionginas Šepka“ bus eksponuojami garsiausio Lietuvoje dievdirbio drožiniai, kurie netilpo į jo ekspoziciją Rokiškio krašto muziejuje, ir fotografijos, atskleidžiančios kūrėjo kasdienę aplinką. M.ir J.Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g.40, Vilniuje) ši paroda veiks dvi savaites.

2013-06-12„KŪNAS“: 10 ekspozicijų devyniose Vilniaus galerijose ir originalus žvilgsnis į lietuvių grafiką

Birželio 12 – liepos 6 dienomis devyniose Vilniaus miesto meno galerijose bus rodomas dešimties parodų ciklas „KŪNAS. Lietuvių grafika 1980–2013“. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejus (Pilies g. 40, Vilnius) kviečia aplankyti vieną šio ciklo parodą „RANDAI“ ir pamatyti grafikų Jono Čepo ir Kęstučio Vasiliūno darbus. Parodos kuratorių Kristinos Kleponytės-Šemeškienės ir Jurgos Minčinauskienės sumanyta idėja išties originali ir padės parodų lankytojams pažvelgti į lietuvių grafiką išskirtiniu kampu.

2013-06-10Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija pristato unikalią parodą „Lietuva pašto siuntoje“  (1)

Birželio 11 d., antradienį, 17 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono 11, Vilnius) įvyks Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato kuruotos parodos „Lietuva pašto siuntoje/ Lithuania in the Mail Parcel“, skirtos Lietuvos pirmininkavimui ES Taryboje, atidarymas ir pristatymas visuomenei. Kiekvienoje „pašto siuntoje“ slypi Lietuvos kultūros ir gamtos vertybės, įrašytos į UNESCO registrus ir sąrašus. Renginyje sveikinimo žodį tars Lietuvos kultūros ministras Š.Birutis, parodą pristatys jos rengėjai ir kuratoriai.

2013-05-29Po bažnyčios skliautais- choro iš Nebraskos koncertas

Gegužės 30 d., ketvirtadienį, 20 val. Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje (Vokiečių g. 20) koncertuos Nebraskos Konkordijos Universiteto studentų choras Concordia University-Nebraska a Capella Choir. Tai gera proga ne tik užsukti į sostinės senamiestyje esančią evangelikų liuteronų bažnyčią, bet ir pasimėgauti koncertu. Jo programoje – klasikinė ir naujoji sakralinė muzika. Koncertas Vilniuje – 2013 m. turo po Europą dalis. Koncertas nemokamas.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media