2023 m. lapkricio 30 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

SPRENDIMAI

*print*

Dėl „Ūkininko patarėjo" žurnalistų skundo

2009-06-15
 

 

LIETUVOS ŽURNALISTŲ SĄJUNGOS ETIKOS KOMISIJOS SPRENDIMAS

2009-06-15

 

 

LŽS Etikos komisija išnagrinėjo laikraščio „Ūkininko patarėjas“ žurnalistų Polikarpo Ragožio, Rasos Jagaitės, Justino Adomaičio, Arnoldo Aleksandravičiaus, Vandos Vasiliauskaitės, Vandos Baronytės, Vytenio Neverdausko kreipimąsi. Kreipimesi nurodoma, kad LŽS narys, „Valstiečių laikraščio“ žurnalistas Albinas Čaplikas 2007 m. spalio – 2009 m. kovo mėn. laikotarpiu komentuodamas interneto svetainėje lrytas.lt patalpintus minėtų „Ūkininko patarėjo“ žurnalistų straipsnius, savo komentarais pažeidė Lietuvos žurnalistų profesinės veiklos ir etikos kodeksą, žemino „Ūkininko patarėjo“ žurnalistų etiką, garbę ir orumą. Kreipimosi autoriai mano, kad A. Čapliko poelgis yra gerai apgalvotas, sistemingai kartojamas ir turėjo aiškų tikslą.

 

Policijos pateikta medžiaga įrodo, kad įžeidūs ir žeminantys komentarai buvo rašomi iš A. Čapliko namų kompiuterio. A. Čaplikas komentavimo faktą pripažįsta ir dėl to gailisi.

 

Komisija, susipažinusi su pateiktais komentarais, nenustatė, kad tai yra gerai suplanuota ir kryptinga veikla. Tuo pačiu Komisija pažymi, kad dalis komentarų išties nesuderinami su žurnalisto profesine etika.

 

Komisija konstatuoja, kad LŽS narys A. Čaplikas, komentuodamas „Ūkininko patarėjo“ žurnalistų straipsnius interneto svetainėje lrytas.lt, nusižengė šiems Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso straipsniams:

 

str. 22 – “…privataus asmens kritikos ribos siauresnės nei viešojo asmens…” (A. Čaplikas aštriai ir nemandagiai kritikuoja tiek žurnalistus, tiek straipsniuose aprašytus asmenis);

str. 23 – „Taisyklinga kalba, kalbos kultūra yra vienas svarbiausių žurnalisto profesinių reikalavimų...“ (komentaruose vartojama nenorminė kalba, necenzūriniai žodžiai);

str. 26 – „Žurnalistų solidarumas yra garbingumo požymis...“ (A. Čaplikas įžeidinėjo ir žemino kolegas žurnalistus, kurių dalis priklauso tam pačiam profesiniam susivienijimui);

str. 54 – „Žurnalistui ir viešosios informacijos rengėjui draudžiama šaipytis iš žmogaus pavardės, rasės, tautybės, amžiaus, lyties, negalios ar fizinių trūkumų....“ (tai vienas iš dažniausių etikos pažeidimų A. Čapliko komentaruose).

 

Apibendrinusi tyrimo išvadas ir tai, kad žurnalisto elgesiu skundžiamasi pirmą kartą, KOMISIJA SIŪLO LŽS nariui Albinui Čaplikui viešai atsiprašyti „Ūkininko patarėjo“ žurnalistų Polikarpo Ragožio, Rasos Jagaitės, Justino Adomaičio, Arnoldo Aleksandravičiaus, Vandos Vasiliauskaitės, Vandos Baronytės, Vytenio Neverdausko.

 

KOMISIJA NUSPRENDŽIA supažindinti su tyrimo išvadomis LŽS Valdybą ir siūlyti Valdybai svarstyti klausimą dėl drausminės nuobaudos taikymo A. Čapliko atžvilgiu.

 

LŽS Etikos komisijos pirmininkas                                                                                       Viktoras Trofimišinas

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2010-11-05 10:59
 
Share |
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media