2020 m. birželio 2 d., Antradienis

Antano Macijausko premija

*print*

PATVIRTINTI

Lietuvos žurnalistų sąjungos

Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos

Biržų rajono savivaldybės

 


ANTANO MACIJAUSKO PREMIJOS NUOSTATAI

 

Antano Macijausko (1874-1950), iškilaus kovotojo už lietuvišką spaudą, publicisto ir leidėjo kasmetinę premiją skiria Lietuvos žurnalistų sąjunga, Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija ir Biržų rajono savivaldybė.

 

Antano Macijausko premija skiriama žurnalistui už geriausius žurnalistikos darbus (straipsnius, publikacijas, televizijos ir radijo laidas paskelbtas visuomenės informavimo priemonėse per kalendorinius metus) arba iniciatyvas (įvykdytas per kalendorinius metus), ugdančias pilietinį patriotizmą, nacionalinio pasididžiavimo jausmą, meilę valstybinei kalbai ir nacionalinei kultūrai.

 

Premijai gauti darbai pateikiami Lietuvos žurnalistų sąjungai (Žurnalistų namai, Jogailos g. 11 (III a.), Vilnius, el. paštas: info@lzs.lt)  kasmet iki birželio 25 dienos.

 

Premijai gauti pateiktus darbus vertina ir sprendimą skirti premiją priima bendra Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir Biržų rajono savivaldybės sudaryta šešių narių komisija. Du narius skiria Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija, po du Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Biržų rajono savivaldybė. Komisijos pirmininkas renkamas iš Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos atstovų.

 

Vertinimo komisijai pateikiami ne daugiau kaip trys darbai arba iniciatyvos, paskelbti periodikoje, transliuotos televizijos ar radijo laidos ar išleistos atskiros knygos. Darbai privalo būti pateikti ir elektronine versija (skaitmeniniu formatu: mpeg, mp3, pdf arba word).

 

Antano Macijausko premija žurnalistui gali būti skiriama tik vieną kartą.

 

Antano Macijausko premijos laureatui skiriama:

·  piniginis prizas -  600 eurų;

·  Antano Macijausko medalis;

·  premijos laureato diplomas;

·  monografija apie Antaną Macijauską.

 

Premija įteikiama iškilmingame renginyje, Biržų miesto šventėje, dalyvaujant Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir Biržų savivaldybės atstovams bei visuomenei.

 

Premiją įteikia Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos, Lietuvos žurnalistų kūrėjų asociacijos pirmininkas ir Biržų rajono meras.

 

Antano Macijausko premija teikiama nuo 2008 m.

 

Šia premija apdovanoti:

Indrė Makaraitytė (2008),

Vitalija Morkūnienė (2009),

Juozas Šalkauskas (2010),

projekto www.zurnalistika-kitaip.lt kūrėjai (2011),

Daiva Grikšienė (2012),

Romas Sadauskas-Kvietkevičius (2013) 
Algirdas Vladislovas Butkevičius (2014)

Virginijus Savukynas (2015)

Vaiva Lanskoronskytė-Stanienė ir Ignas Stanys (2016)

Biržų krašto žmonės (2017)

Živilė Kavaliauskaitė (2018) 

 

Parengė Vytautas Žeimantas

2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media