2024 m. birželio 24 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Apie klubą

*print*

LŽS Sporto žurnalistų klubas

 

Klubas įkurtas 2005 metų spalio 20 dieną, kai į jį susivienijo 10 sporto žurnalistų. Nuo to laiko klubo narių skaičius išaugo triskart ir dabar vienija daugiau negu trisdešimt žurnalistų. 2010 metais sporto žurnalistai klubą pavadino „PRESS‘as", buvo sukurtas klubo logotipas ir interneto svetainė www.pressas.lt

Iki 2007 metų lapkričio 6 dienos klubo pirmininko pareigas ėjo Vytaras Radzevičius, vėliau - klubo vairą perėmė Nerijus Kesminas, nuo 2009 metų gruodžio 17 dienos klubui vadovauja Tautvydas Vencevičius.

LŽS sporto žurnalistų klubas organizuoja tradiciniais tapusius futbolo ir krepšinio turnyrus. Nuo 2005 metų rengiamas tarptautinis žurnalistų futbolo turnyras. Pirmi keturi turnyrai vyko Vilniuje, penktasis Kėdainiuose, o nuo 2010 metų turnyras persikėlė į Druskininkus. Gausiausias buvo 2012 metų turnyras, kai dėl nugalėtojų taurės varžėsi 10 komandų iš septynių valstybių. Iš viso Lietuvoje vykstantį tarptautinį žurnalistų futbolo turnyrą aplankė jau dešimties valstybių žurnalistai, ne tik iš kaimyninių šalių - Lenkijos, Latvijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, bet ir iš Škotijos, Vokietijos, Armėnijos, Azerbaidžano ir netgi Egipto.

Nuo 2008 metų rengiamas Lietuvos žurnalistų futbolo čempionatas. Nuolat augančiame čempionate 2013 metais žaidė net dvylika komandų. 2012 metais pirmą kartą surengtas Lietuvos žurnalistų krepšinio čempionatas, jame rungėsi aštuonios komandos, o norinčių žaisti kasmet vis daugėja.

„PRESS‘as" atstovauja Lietuvai ir tarptautiniuose žurnalistų futbolo turnyruose užsienyje. Tolimiausia išvyka driekėsi iki Kalnų Karabacho sostinės Stepanakerto, aplankyti Lenkijos miestai Krokuva, Lodzė ir Ostrūda, Ukrainos - Luckas ir Odesa, Rusijos Brianskas, Baltarusijos sostinė Minskas. Klubo krepšininkai kasmet dalyvauja Sankt Peterburge (Rusija) vykstančiame turnyre.

Pastaraisiais metais sporto žurnalistų klubas rengia susitikimus su Lietuvoje viešinčiais užsienio šalių žurnalistais prieš Lietuvos futbolo rinktinės rungtynes. Rungtynės su Lenkijos žurnalistais vyko Marijampolėje, su Škotijos - Kaune, su Danijos ir Graikijos žurnalistais - Vilniuje. Su kaimyninės Latvijos kolegomis „PRESS‘as" susitiko Rygoje.

Be populiariausių sporto šakų - futbolo ir krepšinio, „PRESS‘o" žurnalistai išbandė ir kitų sporto šakų - rankinio, ledo ritulio, buriavimo ir netgi vandens krepšinio varžybas.

Sporto žurnalistų klubas aktyviai dalyvauja ir socialinėse akcijose. Trejus metus iš eilės žurnalistai kartu su garsiais sportininkais lanko vėžiu sergančius vaikus. Jiems sveikatos linkėjo olimpinis čempionas disko metikas Virgilijus Alekna, olimpiados prizininkas imtynininkas Aleksandras Kazakevičius bei futbolininkai Valdas Ivanauskas ir Tomas Ražanauskas.

2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media