2024 m. balandžio 23 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2010-06-17Filmas “Kai jūra skalauja krantus” V.Jankevičiui pelnė geriausio režisieriaus apdovanojimą

Chanty Mansijske (Rusija) vykusiame XIV-ajame tarptautiniame televizijos filmų apie ekologiją festivalyje „Išgelbėti ir išsaugoti“ diplomu “Geriausias režisierius” apdovanotas “TV Europa” sukurto filmo “Kai jūra skalauja krantus” autorius Vytas Jankevičius.Tai jau antras V.Jankevičiaus laimėjimas šiame festivalyje. Prieš porą metų jis buvo apdovanotas “Auksinės gagaros” prizu už geriausią autorinį darbą.

2010-06-08Režisieriaus R.Driežio idėja originaliai įprasmino D. Čiurlionytės jubiliejų

Birželio 12 dieną, lygiai prieš šimtą metų, gimė vaikų rašytoja Danutė Čiurlionytė. Gražus sutapimas: tą pačią birželio 12 dieną (po šešiolikos metų) prabilo Kauno radiofonas, kuris ir davė pradžią Lietuvos radijui. Tarpukariu šiam radiofonui talkino D. Čiurlionytė. Daugumą pasakų ji parašė būtent radijui, o tik vėliau pasirodydavo knygos. Tarp rašytojos kūrinių, nuskambėjusių eteryje, buvo ir pasaka „Šuniukas Padauža“.

2010-04-13Režisierius A.Stonys LTV kurs naują laidą „Kine kaip kine“

Balandžio 17-osios vakarą per Lietuvos televiziją startuos nauja laida „Kine kaip kine“, atversianti legendinių lietuviškų filmų užkulisius. Tai bus tarsi prologas - laidoje kino aktoriai ir žmonės dirbę už kadro pasidalys prisiminimais apie vieno ar kito garsaus filmo statymą, o išsyk po to žiūrovai išvys ir pačią kino juostą. Laidą „Kine kaip kine“ kuria Stonių šeimyna: žurnalistė Aistė Stonytė, jos brolis – kino režisierius Audrius Stonys ir tėvas aktorius Česlovas Stonys.

2010-03-26J.Lapinskaitės dokumentinio filmo premjera – per LTV

Balandžio 3 d. 14.45 val. per Lietuvos televiziją režisierės Janinos Lapinskaitės dokumentinio filmo “Traukinys stovi penkias minutes” premjera. Jau nuo seno geležinkelio vagonų bildesys skaičiuoja miestelio N. gyvenimo ritmą. Didžiulis akmuo geležinkelio stoties aikštėje primena tas akimirkas, kai traukinys čia sustodavo ilgėliau, kad prarijęs tūkstančius žmonių, išspjautų juos Sibiro platybėse. Dabar jis stabteli tik penkias minutes. Bet to laiko užtenka atsisveikinimo bučiniui ir pažadui, kad sugrįš...

2010-03-26Sėkmingas bedrapavardžių tandemas – dokumentiniame filme “Prie rugių ir prie ugnies”

Poeto Justino Marcinkevičiaus susitikimai su jo kūrybos gerbėjais – tarsi įdagu pažymėti. Kitokie savo paprastumu, bet labai šilti, nuoširdūs, pakylėti ir kitus keliantys… Tokios mintys neapleidžia net tuomet, kai mindžikuoji už durų Rašytojų klube kartu su būriu į salę taip ir nepatekusių vilniečių. O netrukus visi Just.Marcinkevičiaus kūrybos gerbėjai galės pasidžiaugti dar vienu susitikimu su Poetu. Balandžio 3 d. 19 val. 20 min. per Lietuvos televiziją bus rodomas iškilaus kūrėjo 80-mečio proga Lietuvos televizijos ir studijos „A propos“ sukurtas dokumentinis biografinis filmas „Prie rugių ir prie ugnies“.

2009-12-22„Gerumo sparnai“: režisieriaus Ž. Povilaičio dokumentinio filmo premjera

Visus metus prodiuseris Artūras Povilaitis ir režisierius Žeraldas Povilaitis filmavo televizijos dokumentinį filmą „Gerumo sparnai“. Filmas pasakoja apie dosnumą ir pagalbą vaikams. Ryškiausias labdaros pavyzdys – jau dešimt metų gyvuojantis Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas.

2009-09-29Po LŽS vėliava susibūrė režisierių gildija

Šiandien Lietuvos žurnalistų sąjungoje oficialiai susikūrė dar vienas klubas – režisierių gildija. Naujasis klubas ketina suvienyti žiniasklaidos priemonėse dirbančius režisierius. Klubo branduolys – 12 režisierių, tarp kurių yra 10 LŽS narių.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media