2024 m. balandžio 22 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Jaunųjų žurnalistų klubo svečiai

*print*

Archyvas

 

2022-10-18Apie mokytojus – iš mokytojo lūpų

Urtė Kubiliūnaitė/ Mokytojo dienos proga įprasta sveikinti mokytojus arba jiems dėkoti už žinias, įdomias pamokas, atsidavimą savo profesijai. Jaunųjų žurnalistų klubas nusprendė pakalbinti ir moksleivių tėvelius, ir mokytojus. Šįkart interviu su Vilniuje dirbančiu anglų kalbos mokytoju Karoliu.// Ar reikia mokytojus sveikinti su Mokytojų diena?/ O, tai labai geras klausimas! Ar reikia, nežinau. Aš sveikindavau, kai lankiau mokyklą, tikrai sveikindavau mokytojus tuos, kuriuos norėdavau pasveikinti. Manau, kiekvienam mokytojui malonu gauti kažkokį sveikinimą, nebūtinai jis turi būti materialus, bet netgi „rankų miškas“ pamokoje man yra didžiulis pasveikinimas.

2022-02-22Apie neįprastas natas, smagų muzikavimą ir „Spalvų orkestrą“

Danielė Voloncevičiūtė/ Muzikos netrūksta kiekvieno iš mūsų gyvenime. Jos mokytis gali visi norintys – tam nėra ribų. Tačiau kaip reikia mokyti tuos, kurie galbūt yra ne tokie kaip visi? Žmones, turinčius įgimtą negalią? Skamba kaip neįmanoma misija, tačiau šią sudėtingą užduotį yra pasiryžę įvykdyti „Spalvų orkestro“ studijos Vilniuje įkūrėjai Valerija ir Romualdas Brūzgos. Šis klubas yra žinomas visoje Lietuvoje. Kolektyvo gastrolės vyksta įvairiuose Lietuvos miestuose, miesteliuose bei užsienyje. Apie šį klubą ir jo istoriją pasakoja viena iš kolektyvo vadovų − muzikė Valerija Brūzgienė.

2021-03-23Poliglotas G.Degėsys:

Gerda Kasčiūnaitė/ "Esperanto – labiausiai paplitusi dirbtinė kalba. Esperanto nėra (ir niekada nebuvo) jokios valstybės nacionalinė kalba. Kalbos pavadinimas yra kilęs iš pseudonimo Doktoro Esperanto, kuriuo naudojosi esperanto kalbos kūrėjas L. L. Zamenhofas"– taip vieną ypatingiausių kalbų pristato kalbininkas, poliglotas, filosofijos mokslų daktaras Gediminas Degėsys. Jis pats užsiima esperanto kalbos dėstymu ir laiko tai viena didžiausių savo aistrų. Dar aštuntoje klasėje su galybe įdomių ir egzotiškų kalbų, tarp kurių buvo ir esperanto, Gediminą supažindino jo mokytojas.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media