2023 m. rugsejo 24 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Jaunojo žurnalisto užrašai

*print*

Archyvas :: Visos močiutės geros

2023-04-18
 
Asociatyvi iliustracija/ Sangailės piešinys (E.Straigytės nuotr.)

Asociatyvi iliustracija/ Sangailės piešinys (E.Straigytės nuotr.)

Elzė Budinaitė


Ar užimtos močiutės geros? Tai labai įdomus klausimas. Aš manau, kad visos jos geros. Nesvarbu, ar ta močiutė vis dar dirba ar ne. Jos visos geros ir nuostabios.


Mano močiutei aštuoniasdešimt. Ji gyvena kaimelyje ‒ Balninkuose. Močiutė augina vištas ir triušius. Dažnai vaikšto į renginius miestelio seniūnijoje. Ten gamina įvairias smulkmenas. Vieną kartą ji gamino šiaudinius žaisliukus. Dar kažkada audė juosteles.

 

Balninkų bibliotekoje vyksta paskaitos. Močiutė buvo tokioje paskaitoje, kurioje pasakojo apie sveiką mitybą. Pasakotojai kalbėjo, kad riešutų sviestą reikia teptis ant batono, o ant viršaus uždėti agurkų. Nežinau, ar tai labai sveika.


Taigi nors mano močiutė užsiėmusi, ji visada randa laiko man ir mano sesei. Ji labai gera.


Mano mokytoja taip pat močiutė. Ji savo anūkus mato retai. Viena anūkė gyvena kitoje šalyje, o kiti Lietuvoje. Ji negali savo anūkėliams skirti laiko, nes dirba. Ji dirba visą dieną. Bet mokytoja vis tiek gera močiutė. Nes kai atskrenda anūkė, ji visada ankščiau baigia darbą ir praleidžia laiką su ja.


Janai penkiolika. Ji iš Baltarusijos. Ji į Lietuvą atvažiavo su tėvais. Janos močiutės liko gyventi Baltarusijoje. Ji turi tradiciją kiekvieną savaitę joms paskambinti. Janos močiutė dirbo virėja. Bet kai Jana atvažiuodavo pas ją, močiutė skirdavo laiko ir jai. Jana pasiilgo senelių namo kiemo. Ji norėtų apsilankyti ten dabar. Tik jis per toli.


Aš iš dviejų nepažįstamų žmonių paėmiau interviu. Vienas iš jų buvo Mykolas. Jam vienuolika metų. Jo močiutė gyvena Druskininkuose. Kai jis pas ją atvažiuoja, dažniausiai berniukas padeda močiutei dirbti arba žaidžia su jos trimis katėmis. Mykolo močiutė dirba biure. Jis nežino, kuo ji tiksliai dirba. Jis mano, kad netgi užimtos močiutės yra geros močiutės. Mykolas galvoja, kad visos močiutės geros. Bet mano, kad negeros tik tos, kurios mušasi arba per daug klausinėja.


Dar pakalbinau Teresą. Jai penkiasdešimt. Teresos močiutė gyveno netoli jos namų. Kai ji pas močiutę nuvykdavo, dažniausiai Teresa dirbdavo arba žaisdavo. Ji pati planuoja būti tokia močiute, kokie bus ir jos anūkai. Jeigu blogi- tai ir Teresa bus jiems bloga, o jeigu geri, tai ir ji juos lepins. Teresa mano, kad visos močiutės geros./Tekstas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube, vad. Erika Straigytė; teksto autorei 10 m./

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-05-02 18:42
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media