2023 m. birželio 3 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

2023-05-16Jei iš dangaus nukristų galimybė savanoriauti NATO viršūnių susitikime

Liepa Rimkutė/ Vilnius – dėmesio centre. Ir jau gana ilgą laiką – nuo praėjusių metų, kai buvo paskelbta naujiena, kad 2023 metais liepos mėnesį Lietuvoje vyks NATO viršūnių susitikimas. Nuo pat pranešimo datos, kai buvo sužinota, jog sostinę aplankys maždaug 5000 žmonių (skaičius apytikslis ir vis auga – kai kur minima net 8000 asmenų) , Vilnius ėmė ruoštis. O ruošiamasi labai intensyviai. Prie „Litexpo“ parodų centro, kuriame ir vyks šis istorinis susitikimas, jau tvarkomi pėsčiųjų takai, pradedami genėti medžiai, tvarkoma mašinų aikštelių infrastruktūra. Rodos, Lietuvai svarbu padaryti gerą įspūdį ir tinkamai priimti svečius. Tie svečiai įdomūs ir man.

2023-05-09Ar sunku pereiti į kitą mokyklą, arba Kodėl vištos neskraido?

Elzė Budinaitė/ Aš lankau pradinę mokyklą. Mokslo metai beveik baigėsi, todėl visi mano klasiokai ir klasiokės kitais mokslo metais pereis į kitas mokyklas. Vieni eis į Žygimanto Augusto mokyklą, kiti keliaus į Simono Stanevičiaus progimnaziją, o viena iš mano bendraklasių pasirinko mokyklą, kurios pavadinimo neprisimenu. Aš pati dar visai neseniai stojau į Vilniaus Jėzuitų gimnaziją. Pagal testą įstojau. Dabar reiks eiti į pokalbį. Iš pokalbio galima gauti daugiausiai trisdešimt taškų. Mano mama sakė, kad ten gali klausinėti, kodėl dangus mėlynas.

2023-05-09Oazė tarp Šnipiškių medinukų

Liepa Rimkutė/ Viena iš pirmųjų saulėtų gegužės popiečių. Žaidimų aikštelėse čiauškėdami žaidžia ir metaliniais instrumentais skambina vaikai, o jų tėvai šnekučiuojasi besimėgaudami ramia vandens tėkme ir vėjyje betilindžiuojančiais varpeliais. Danguje – nė debesėlio, tad taip trokštamą šešėlį suteikia senas gluosnis ir vienut vienintelė pavėsinė. Skamba idiliškai, lyg pasaka, tačiau būtent taip atrodo sostinės centras šį antradienį. Čia vos prieš porą savaičių duris atvėrė naujas japoniškas sodas, kuriuo, kaip matyti, mėgaujasi daug vilniečių. Visų pirma, mane nustebino tai, kad šį sodą galima rasti beveik pačiame Vilniaus centre – Linkmenų gatvėje.
Archyvas (127)Naujienų prenumerataRSS
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media