2023 m. birželio 6 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Spaudos konferencijos

*print*

Archyvas :: LIETUVOS DAVOSAS - kovo 23 d. Kviečiame žurnalistus akredituotis

2023-03-21
 
Informuojame, kad jau kovo 23 dieną sostinėje vyks didžiausias ir svarbiausias Lietuvos ekonomikos forumas „Lietuvos Davosas". Šių metų renginio svarbiausias tikslas - paskatinti Lietuvos ekonomikos ir verslo potencialo augimą, siekiant kurti stiprią Lietuvos valstybę. Juk tik ekonomiškai stipri valstybė bus įgali tinkamai finansuoti technologinę pažangą, švietimą, žmonių gerovę ir gynybą. Tik tokia valstybė bus saugi ir galės užtikrinti saugią ateitį jos žmonėms.
Todėl visus, kuriems rūpi Lietuvos ateitis, kviečiame atkreipti dėmesį į mūsų forume keliamas temas, akcentuojamus iššūkius ir identifikuojamus sprendimus, kurių tikslas - skatinti technologinę, ekonominę ir socialinę pažangą, didinti verslo ir žmonių gerovę, stiprinti mūsų valstybę.
„Lietuvos Davose" šiemet vyks 25 sesijos ir keletas atskirų forumų. Su visa programa rekomenduojame susipažinti forumo svetainėje https://bit.ly/Davosas23
Globalių tendencijų sesijoje apie didžiausius iššūkius Lietuvos ekonomikai kalbės „Global BOD Group" valdybos pirmininkas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius; apie aukštųjų technologijų verslo ateitį - milijardus į Lietuvos ekonomiką investuoti planuojančios „Teltonikos" vadovas Arvydas Paukštys. Globalias ekonomikos tendencijas įvertins „Nasdaq" vyr. ekonomistas Philas Mackintochas, o apie Europos verslo lyderių lūkesčius pranešimą perskaitys Europos investicijų banko grupės biuro Baltijos šalims vadovas Marco Francini.
Lietuvos ekonomikos pažangos sesijoje apie LR Vyriausybės investicinę politiką kalbės Finansų ministrė Gintarė Skaistė. Po šio pranešimo vyks Lietuvos verslo ir politikos lyderių diskusija, kurios tema - „Trumpalaikis ir ilgalaikis Lietuvos ekonomikos bei verslo augimo potencialas ir galimybės jį didinti".
Šių metų „Lietuvos Davose" tradiciškai vyks ir Lietuvos transporto bei energetikos ateičiai skirti forumai. Pirmajame bus diskutuojama apie karo ir pasikeitusios geopolitinės aplinkos įtaką transporto bei susisiekimo sektoriams (diskusijoje dalyvaus Susisiekimo ministras Marius Skuodis), bus aptartos naujojo Šiaurės-Pietų transporto koridoriaus plėtros galimybės ir potencialas padidinti Lietuvos transporto, logistikos verslo ir valstybės pajamas.
Vėliau vyksiančioje sesijoje Lietuvos transporto ir susisiekimo verslo atstovai diskutuos apie svarbiausias globalias bei lokalias tendencijas, kurios veikia verslą, taip pat apie ilgalaikes augimo galimybes.
Energetikos forumo pirmojoje sesijoje įtakingiausi Lietuvos energetikos verslo lyderiai diskutuos apie energetikos sektoriaus plėtros potencialą, į kurį turi orientuotis visuomenė, verslas ir valstybė. Dar viena sesija bus skirta energijos kaupimo technologijų ir panaudojimo Lietuvoje plėtrai. Joje verslo ir politikos lyderiai bus skatinami užtikrinti verslui, piliečiams ir valstybei naudingą pažangą šioje srityje, mat ji itin svarbi žengiant energetinės nepriklausomybės ir energetinės gerovės keliu.
Startuolių lyderystės forume bus kalbama ne tik apie globalias tendencijas - Vienaragių lyderystės sesijoje mėginsime vienyti pažangias Lietuvos jėgas atsakingai ruošti Lietuvos valstybę naujai pasaulio ekonomikos augimo bangai, kuri neišvengiamai bus susijusi su technologine pažanga, todėl jau šiandien turime atsakyti į klausimą, ką turime daryti, kad kuo didesnė dalis šios pažangos koncentruotųsi mūsų valstybėje, didintų pažangių verslų plėtros galimybes, gerai mokamų darbo vietų skaičių ir Lietuvos žmonių gerovę.
Taip pat norėtume atkreipti dėmesį į Startuolių lyderystės forume vyksiančius dirbtiniam intelektui, kūrybinėms industrijoms ir žaliosioms technologijoms skirtas sesijas.
FINTECH forume sieksime suvienyti Lietuvos FINTECH sektoriaus lyderius, ekspertus ir politikus sutarti dėl globalaus FINTECH verslo potencialo bei galimybių ir būdų, kaip galime siekti tolesnės kuo naudingesnės šio sektoriaus plėtros mūsų valstybėje.
Vertinant Lietuvos verslo investicinį potencialą, reikėtų atkreipti dėmesį į sesijas, kuriose bus kalbama apie finansavimo verslui pritraukimą, tiek vertinant Lietuvos rinkoje egzistuojančias galimybes, tiek ir - specialioje EIB sesijoje - tokių institucijų kaip Europos investicijų bankas suteikiamas galimybes. Bus aptariamos investicijų globaliose vertybinių popierių, NT, kriptovaliutų rinkose galimybės. O tradiciniame NT forume ne tik žinomiausi ekonomistai detaliai analizuos Lietuvos NT rinkos ateitį, bus apžvelgiama industrinio, komercinio ir gyvenamojo NT situacija bei vertinamos perspektyvos, bet ir vyks didžiausio NT projekto - „Ministerijų miesto" - pristatymas; su naujai išrinktu Vilniaus miesto meru bus galima pabendrauti apie miesto plėtrą.
Ir tai dar ne viskas. Būtina paminėti ir Vilniaus demokratijų forumo sesijas. Vienoje jų kartu su buvusiu Finansų ministru Viliumi Šapoka bus aptariamas Maršalo planas Ukrainai, Lietuvos įsitraukimas į jo įgyvendinimą ir Lietuvos verslo galimybės. Kitoje sesijoje kartu su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Mariumi Vaščega bus aptariama Europos Sąjungos politika žengiant strateginės autonomijos keliu ir jos suteikiamos naujos galimybės Lietuvos ekonomikai ir verslui.
Tikimės, kad bendromis pastangomis telkdami Lietuvos visuomenę ir verslo, politikos, visuomenės lyderius atvirai diskutuoti ir sutarti dėl sprendimų, tikslų bei vertybių, kurios turi mus vienyti, jei norime kurti stiprią valstybę, mes tokią valstybę ir sukursime. Tad informuojame, kad jau kovo 23 dieną „Radisson Blu Lietuva" Konferencijų centre vyksiančiame „Lietuvos Davoso" forume dalyvaus ir pranešimus skaitys daugiau nei 120 pranešėjų ir diskusijų dalyvių. Bus vienijamasi kurti pažangią, stiprią, skandinavišką gerovę ir saugumą Lietuvos žmonėms ir valstybei galinčią užtikrinti Lietuvą.
Kviečiame vienytis, pagal galimybes apie forumą informuoti, šia informacija dalintis ir vienyti žmones stiprinti savo valstybę.
Išsami programa ir forumo dalyviai: www.davosas.lt
Turinys bus sinchroniškai verčiamas į anglų kalbą
Kviečiame akredituotis ir aktyviai dalyvauti tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu. Apie savo ketinimus atvykti ar stebėti forumą internetu prašom informuoti el. paštu almantas@valstybe.eu. Jus užregistruosime arba atsiųsime instrukciją, kaip prisijungti nuotoliniam forumo stebėjimui.

 

Pagarbiai -
Almantas Gliožeris
Eduardas Eigirdas
Forumo „Lietuvos Davosas" iniciatoriai ir organizatoriai
Daugiau informacijos:
Elektroninis paštas almantas@valstybe.eu
Tel. Nr.+37061643444
Vardas, pavardė Almantas Gliozeris

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-04-04 10:15
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media