2020 m. liepos 9 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Spaudos konferencijos

*print*

Archyvas :: Kviečiame prisijungti prie internetinio renginio „LIFE praktinis seminaras“!

2020-05-27
 
Ar žinote, kad LIFE programa gali padengti daugiau nei pusę įmonės kaštų diegiant žaliąsias technologijas ar vystant ekologinius produktus bei paslaugas? O įgyvendintos LIFE projektų idėjos tampa žinomos Europoje. Štai keletas pavyzdžių:
atitarnavusios vėjo jėgainių mentės panaudojamos kelio dangai;
sąvartynų dujos naudojamos naujos kartos biodegalams kurti;
elektromobilių dalinimosi platformos susiejamos su viešuoju transportu;
netinkami eksploatuoti automobiliai sparčiai ir tvariai sutvarkomi;
iš makulatūros ir kanapių pluošto gaminamos izoliacinės medžiagos.
O ką gali pasiūlyti Lietuva? Nuo 2014 metų tik 2 LIFE projektai Išteklių srityje įgyvendinami Lietuvoje, bet šiuo metu paskelbtas naujas kvietimas ir laukiama aktyvaus Lietuvos įmonių ir organizacijų dalyvavimo.
Šiuo tikslu birželio 9 d. 10-12 val. kviečiame į renginį "LIFE praktinis seminaras" anglų kalba, kuris bus transliuojamas tiesiogiai internetu! Renginio organizatoriai: Aplinkos projektų valdymo agentūra (projektas „LIFE gebėjimų stiprinimas Lietuvoje") ir Lietuvos švariųjų technologijų klasteris. Internetinis seminaras skirtas LIFE programos 2020 m. kvietimo pareiškėjams ir siekia supažindinti su LIFE Aplinkos ir išteklių efektyvumo projektų koncepcijomis. Internetinio seminaro metu bus apžvelgiamos visos koncepcijos aprašymo formos ir jų pildymas bei atskleidžiami LIFE projektų ypatumai.
Internetinį seminarą ves "Enviropea" ekspertė Anne Devieilletoile iš Prancūzijos. "Enviropea" ekspertai nuo 2003 m. bendradarbiauja su Prancūzijos aplinkos ministerija, teikia mokymus ir pagalbą Prancūzijos pareiškėjams rengiantiems LIFE projektus (maždaug 30 projektų per metus).
Kviečiame registruotis: http://lifeprojektai.lt/renginiai/life-praktinis-seminaras.
Internetinis seminaras bus transliuojamas tiesiogiai, prisijungę galėsite užduoti ekspertėms klausimus. Po internetinio seminaro įrašus galėsite rasti mūsų svetainėje. Planuojama seminaro trukmė iki 2 val.
LIFE - tai Europos Sąjungos aplinkos ir klimato politikos finansavimo programa. Pagal LIFE programą finansuojami projektai, kuriuos vykdo viešos ir privačios įstaigos. Aplinkos ir klimato tradiciniams projektams finansuoti Europoje šiemet bus skirta 450 mln. eurų.
Balandžio 2 d. buvo paskelbtas naujas kvietimas teikti LIFE paraiškas. Šiais metais parengti projekto paraišką LIFE programai bus dar patogiau, nes vienu mėnesiu prailginti paraiškų rengimo terminai, paraiškų teikimas tik elektroniniu būdu, projektai gali numatyti iki 100 000 eurų vietos iniciatyvų paramai, specialūs palengvinimai startuoliams ir tiesioginės konsultacijos su LIFE programos administratoriais. Pasitikrinti, ar Jūsų planuojamas sprendimas gali būti finansuojamas LIFE programos lėšomis galite apsilankydami LIFE gide http://gidas.lifeprojektai.lt/ arba kreipkitės info@lifeprojektai.lt.
LIFE koncepcijos (apie 10 puslapių) teikimo terminas Aplinkos paprogramės projektams yra liepos 14-16 d. Klimato paprogramės projektams teikiama pilna paraiška iki spalio 6 d. (dėl Lietuvos bendrojo finansavimo klimato paprogramės projektams paraiškas reikia pateikti Aplinkos ministerijai iki liepos 15 d.).
Aplinkos projektų valdymo agentūra įgyvendindama „LIFE gebėjimų stiprinimas Lietuvoje" projektą norinčius dalyvauti LIFE projektuose ir turinčius klausimų, kaip parengti gerą LIFE paraišką, kviečia rašyti elektroninius laiškus adresu: info@lifeprojektai.lt; ieškančius partnerių kviečiame susipažinti su mūsų duomenų baze: http://db.lifeprojektai.lt; naujienas apie LIFE programą rasite puslapyje: www.lifeprojektai.lt.
Projektą „LIFE gebėjimų stiprinimas Lietuvoje" Nr. LIFE14 CAP/LT/000008 finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa
Kontaktinis asmuo
Kristina Cijūnėlienė
Komunikacijos specialistė
Aplinkos projektų valdymo agentūra
(8 5) 278 73 28
kristina.cijuneliene@apva.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-05-28 10:53
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media