2021 m. kovo 5 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Spaudos konferencijos

*print*

Archyvas :: Kviečiame dalyvauti Laimės forume - neleisti COVID-19 pandemijai paskandinti Lietuvos piliečius dar vienoje depresijos pandemijoje

2021-01-18
 
Simboliška, kad šį pranešimą apie artėjantį forumą platiname dieną, kurią britų psichologas Cliffas Arnallas įvardijo kaip nelaimingiausią dieną metuose! Kitaip ji dar vadinama Mėlynuoju, arba Liūdnuoju, pirmadieniu. Tai įrėmina žmonių sąmonę tarp naujų metų šventės pabaigos ir naujais metais laukiančių iššūkių gausos, dažnai nerandant jėgų ir vilties, kad šiuos iššūkius pavyks įveikti. Tai ypač aktualu šiemet, kai metus pasitinkame siaučiant COVID-19 pandemijai, apie kurios milžinišką destrukcinę įtaką visuomenės dvasinei ir psichologinei būsenai kalba viso pasaulio mokslininkai. Jie įspėja, kad negalime leisti COVID-19 pandemijai virsti visuomenę skaldančia, skandinančia ir gal net žudančia COVID-19 depresija.
Pasipriešinkime tokiai ateičiai, padėkime Lietuvos žmonėms išgyventi krizę, rasti sprendimų, įsiklausyti į patarimus, susivienyti ir vienas kitą palaikyti. Pasidalinkite mūsų žinia, kad organizuojame forumą, kuriame dvi dienos bus skirtos tam, kad įkvėptume Lietuvos žmones, ypač tuos, kurie šiandien neturi jėgų ir nemato vilties, atsitiesti, pasirinkti forume siūlomus sprendimus ir į 2021-uosius žengti ne kaustomiems depresijos, o išlaisvinant savo kūrybingumą ir susigrąžinant laimės jausmą, kuris yra mūsų visų gyvenimo gerovės šaltinis.

PRIVALOME REAGUOTI Į GRĖSMĘ, KYLANČIĄ LIETUVOS ŽMONĖMS

 

Negalime nereaguoti į žinią, kad, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, depresija jau pakilo į pirmą vietą žmogaus veiksnumą labiausiai paveikiančių ligų sąraše. Pabrėžiama, kad šios ligos gydymas valstybėms jau dabar kainuoja daugiausia. Tačiau ne visada ir ne už visą gydymą sumoka valstybės, todėl tai tampa sunkia finansine našta ir patiems žmonėms. Bet mūsų, kaip Laimės forumo organizatorių, įsitikinimu, didžiausia našta yra ne finansinė, o socialinė, kai tiek pats depresijos pakirstas žmogus, tiek jo šeima, patekę į depresijos gniaužtus, patiria milžinišką įtampą, stresą, o gyvenimo kokybė drastiškai krenta. Tokioje situacijoje apie žmonių gerovę net sunku kalbėti, nes depresijoje jos nėra.
Neturime žvelgti į Pasaulio sveikatos organizacijos įspėjimą kaip į kažkokius nuo mūsų nutolusius duomenis. Visai neseniai „Sprinter" ir SB „Draudimas" atliko tyrimą, po kurio paaiškėjo, kad net 90 proc. apklaustų Lietuvos žmonių nerimauja dėl savo šeimos gerovės, o 61 proc. lietuvių mano, jog per pandemiją jų nerimo lygis išaugo. Taigi, tai nėra tolima problema, tai mūsų Lietuvos visuomenę šiandien tyliai ir negailestingai skandinanti problema. Jos šiurpiausias simbolis yra faktas, kad iš karto po pirmo karantino psichiatrinėse ligoninėse Lietuvoje negalėjo tilpti visi, kuriems reikėjo profesionalų pagalbos, net stacionaraus gydymo.

 

MES NEGALIME PADARYTI ŽMONIŲ LAIMINGŲ, BET GALIME PADĖTI JIEMS TOKIAIS TAPTI

 

Be jokios abejonės, net ir siekdami suorganizuoti patį kokybiškiausią forumą, kuriame dalyvaus pažangiausi psichologai, ekspertai, žinomi žmonės, kuriuos vienys noras padėti Lietuvos žmonėms išsivaduoti iš kovidinės depresijos gniaužtų, puikiausiai suvokiame, kad vienas forumas negali padaryti žmonių laimingų. Tačiau neabejojame, kad ir Jūs puikiai suvokiate, jog forumas gali priminti, kad būtina laimės siekti, gali padėti sužinoti būdus, galinčius sumažinti depresijos galią, sprendimus, galinčius padėti įžiebti viltį, kad įtampoje, nerime ar net depresijoje skęstantis žmogus gali tapti ir vėl laimingas.
Kaip šio forumo idėjos iniciatorius, noriu pasidalyti Lietuvos solidžiausio forumo, skirto verslo ir politikos lyderiams, „Lietuvos Davoso" organizatorių, kurie tapo Laimės forumo globėjais ir partneriais, atstovų mintimi, mat ji geriausiai atspindi mūsų laukiantį iššūkį: „Visi žino, kad Danijoje žmonės yra vieni laimingiausių pasaulyje, tačiau tai klaidingai vertinama kaip jų valstybės ekonominės ir socialinės sistemos funkcionavimo rezultatas. Taip nėra, nes ši sistema atsirado ne savaime. Iš pradžių turėjo būti žmonių, kurie norėjo būti laimingi, todėl jie tokią sistemą ir sukūrė. Tad jei sieksime, kad Lietuvos žmonės neskęstų depresijoje, nerime ir pyktyje, nebūtų suskaldyti ir supriešinti, kad siektų pažangos ir laimės, sukursime sąlygas būtent tiems žmonėms sukurti laimingų žmonių valstybę."
Tikiu, kad būtent taip ir yra, todėl kviečiu visus Lietuvos žurnalistus, redaktorius, rašytojus, nuomonės formuotojus, visą inteligentiją ir šviesuomenę savo geru žodžiu, įžvalgomis, straipsniais ir komentarais paremti Laimės forumą, kad jis padėtų Lietuvos žmonėms nepaskęsti COVID-19 depresijoje ir siekti laimės kuriant laimei palankią valstybę.

 

 

Pagarbiai -
Almantas Dulkys
Laimės forumo iniciatorius
 

 

PAPILDOMA INFORMACIJA APIE FORUMĄ

Forume, kuris vyks vasario 26-27 dienomis nuotoliniu būdu, pranešimus skaitys naujos kartos psichologijos ir psichoterapijos ekspertai, mokslininkai, psichiatrijos specialistai, visuomenės, žiniasklaidos ir verslo šviesuomenės atstovai. Tai pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas psichologinio atsparumo ir emocinio intelekto forumas, kuris padės piliečiams pasipriešinti nerimui bei depresijai ir siekti laimės.

PENKTADIENIS - EMOCINIAM INTELEKTUI

Forumą pradėsime penktadienį nuo emocinio intelekto lavinimo. Būtų sunku rasti kitą žmogų, kuris šia tema žinotų daugiau nei Aadas Jcm Van Vlietas - Šveicarijoje gyvenantis vadovų ir lyderystės treneris, situacinės lyderystės bei žmonių sinergijos modelių praktikas, BMI dėstytojas. Kokį vaidmenį postkovidinėje eroje atliks emocinis intelektas? Ar galime išmokti empatijos ir nuoširdžios komunikacijos? Kuo kūryba susijusi su stabilia psichika? Ar žinių perteklius gali pakenkti? Kaip emocinį intelektą įdarbinti produktyvumui ir pelningumui didinti? Kaip perdegus darbe pasveikti ir tokios klaidos nekartoti? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų Laimės forumo Emocinio intelekto dieną padės atsakyti jau minėtas Aadas, superkompanijų „Google" ir „Apple" atstovai, Lietuvos verslo elitas, visuomenės veikėjai ir mokslininkai. Diskusijas moderuos geriausi psichologijos ekspertai iš „Pauzės" komandos, vedami Pauliaus Rakštiko - vieno žinomiausių naujosios kartos psichologo ir mindfulness trenerio.

ŠEŠTADIENIS - PSICHOLOGINIAM ATSPARUMUI

Šeštadienio programa prasidės itin solidžiai - smegenų mokslininkai, psichoterapeutai, neurologai ir garsiausi visuomenės veikėjai skaitys pranešimus ir diskutuos aktualiausiomis temomis, kaip mažinti nerimą ir išsivaduoti iš depresijos gniaužtų, stengsis sugrąžinti prie svarbiausių gyvenimo temų - iš ko susideda laimė ir kaip jos siekti. Ši diena išsiskirs sprendimų ir patarimų gausa, tačiau bus stengiamasi koncentruotis į tuos, kurie gali būti lengvai realizuojami kiekvieno žmogaus gyvenime ir teigiamai jį veikti. Skambės ekspertų patarimai, kaip teisingai maitintis, kaip įveikti nemigą, kaip Vakaruose itin plačiai taikoma meno terapija padeda susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą. Be jokios abejonės, kalbėsime ir tokiomis temomis, kaip valdyti stresą, kai susiduriame su finansiniais iššūkiais, kaip įveikti fobijas ir neleisti nerimui nuodyti kiekvieną mūsų gyvenimo momentą. Forumo misija galutinai atsiskleis psichologinio atsparumo mokymuose, kuriuose savo žiniomis dalysis tokie pranešėjai kaip dr. Julius Neverauskas, Rytis Juozapavičius, dr. Alicja Juškienė ir dešimtys kitų geriausių savo sričių ekspertų bei profesionalų.

IŠSKIRTINIS DĖMESYS PRAKTINIAMS MOKYMAMS

Siekiant bet kokių permainų, reikalingos nuolatinės ir nuoseklios pastangos. Norint raumeningo kūno reikia nuosekliai sportuoti. Tad ne išimtis ir mūsų psichikos sveikatos pokyčiai. Todėl Laimės forume ne tik bus ieškoma būdų, kaip tapti laimingesniems suprantant savo mintis bei emocijas, daug dėmesio bus skirta ir praktiniams mokymams. Laukia daugiau nei dvi valandos meditacijos, atidžios mitybos, streso valdymo ir moderniausių vakarietiškų kūrybiškumo lavinimo metodų, kuriuos savo gyvenime taiko tokie pasaulio lyderiai kaip Billas Gatesas, Oprah Winfrey, Willas Smithas, Michaelas Jordanas ir kt.

MOTERYS TURĖTŲ PASIRŪPINTI VYRAIS, VADOVAI - DARBUOTOJAIS

Gyvename visuomenėje, kurioje vis dar gajus sovietinis įšalas, trukdantis rūpintis vieni kitais, o dalį žmonių suspaudžiantis klaidingų nuostatų gniaužtuose. Dalis vyrų, nors turi siekti laimės, negali įveikti stereotipų, kurie jiems trukdo pripažinti, kad norėdami būti laimingi ir džiaugtis laiminga šeima turi išsivaduoti iš šių gniaužtų ir siekti laimės. Todėl su žiniasklaidos ir nuomonės formuotojų pagalba norėtume pakviesti moteris, kurios dažnu atveju yra daug stipresnės ir drąsiau siekia laimės sau ir savo šeimai, padėti savo mylimiems vyrams žengti pirmą žingsnį ir bent jau pradėti domėtis keliu į laimę. Taip pat prašytume pakviesti Lietuvos verslo atstovus šiandien visų pirma atsakyti į klausimą, ką jie gali padaryti, kad jų darbuotojai taptų laimingesni, kad jų lyderystė atsispindėtų darbuotojų šypsenose, šeimose, gyvenimuose ir iš šios laimės jie galėtų generuotų dar didesnį pelną.

NUOTOLINĖ KONFERENCIJA IR BILIETAI

 

Deja, tokio dydžio konferencijos organizavimo išlaidos, ypač siekiant, kad forumas būtų ne vienkartinis, yra labai didelės, todėl atsiprašome visų, kad šiemet nesugebėjome rasti rėmėjų, kurie būtų leidę mums šeštadieninę forumo dalį, kurios tikslas - padėti visuomenei vaduotis iš kovidinės depresijos, padaryti nemokamos. Vis dėlto siekdami kuo kokybiškiau realizuoti savo misiją svarbiausių įžvalgų sesiją „Sustabdykime kovidinę depresiją" net ir be rėmėjų organizuosime nemokamai, kad bent trumpas svarbiausias įžvalgas ir pastabas galėtų išgirsti visa Lietuva. O išsamius pranešimus galės išklausyti visi įsigiję bilietus, kurių kaina bus mažesnė už vienos psichologo konsultacijos kainą.
Penktadienį vyksiančios Emocinio intelekto dienos programa turtinga išskirtinių pranešėjų, sesijos gilios ir kupinos naujų kampų bei įžvalgų. Ši diena naudinga ir paprastam žmogui, tačiau didžiausią vertę čia gaus žmogiškųjų išteklių profesionalai, skyrių ir aukščiausio lygio vadovai. Todėl šios dienos bilieto kaina kiek didesnė. Anot Harvardo mokslininkų tyrimų, laimingų darbuotojų kompanijos yra 13 % produktyvesnės, o tokių darbuotojų kūrybiškumas vidutiniškai yra net trečdaliu didesnis! Laimingi darbuotojai kuria ne tik sėkmingus bei konkurencingus projektus, bet ir laimingas šeimas, laimingas valstybes. Todėl visoms organizacijoms, kurios pasirinks laime dalintis su savo darbuotojais, tokį socialiai atsakingą sprendimą paremsime taikydami išskirtines nuolaidas.

 

LAIMĖS FORUMAS GIMĘS PASITARNAUTI LIETUVOS ŽMONĖMS

Prieš metus neturėjome net minties, kad organizuosime tokį forumą, tačiau neabejojame, kad šiandien jis yra būtinas, nes vien kalbėjimas apie rūpinimąsi visuomenės ir žmogaus psichikos sveikata jau yra prasmingas, kaip ir pastangos padaryti viską, kad Lietuvos žmonės, verslas ir valstybė siektų neleisti COVID-19 pandemijai virsti depresijos ir nerimo pandemija. Tačiau, gerbiami Lietuvos žurnalistai, nuomonės formuotojai ir šviesuomenės atstovai, be Jūsų paramos šis forumas vyks siauresnėje auditorijoje, bet su Jūsų parama jis gali tapti stipria galia, padedančia Lietuvos žmonėms iš kovidinės depresijos žengti kūrybos, vilties ir laimės siekio keliu. Dėkojame visiems, kurie parems geru žodžiu, įrašu, straipsniu ar kitais būdais.

ESAME PASIRUOŠĘ ATSAKYTI Į VISUS JŪSŲ KLAUSIMUS

Forumas vyks lietuvių kalba. Bilietus jau nuo šiandien platina Bilietai.lt. Visą Laimės forumo programą ir pranešėjus rasite čia - www.laimesforumas.lt. Į visus Jūsų klausimus ar pasiūlymus bendradarbiauti ar prisidėti organizuojant forumą su malonumu atsakysime, prašom rašyti ad@laimesforumas.lt arba skambinti tel. 8 655 65 891.

 

Dėkojame visiems net ir už menkiausią pagalbą ir džiaugiamės galėdami kartu su jumis kurti reiškinį, kuris šiandien Lietuvai ypač svarbus.
Daugiau informacijos:
Almantas Dulkys
Elektroninis paštas ad@laimesforumas.lt
Tel. Nr. +37065565891

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-01-18 11:50
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media