2024 m. birželio 13 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Spaudos konferencijos

*print*

Archyvas :: Spaudos konferencija: „Saulės energetika. (Ne?)prarandamos krizės suteikiamos galimybės pakeisti Lietuvos energetiką“

2023-01-09
 
Jau daugiau nei pusmetį įstatymu yra sustabdytos investicijos į didžiąsias saulės elektrines, jungiamas prie perdavimo tinklo. Dėl susiklosčiusios situacijos tolsta tikslas pasiekti Lietuvos energetinę nepriklausomybę, o elektros energijos vartotojams tai lemia didesnes sąskaitas: skaičiuojama, jog dėl sustabdytos saulės elektrinių statybos Lietuvos vartotojai jau prarado apie 700-800 mln. eurų. Reikšmingų lėšų netenka vietos bendruomenės, žemės savininkai, papildomų pelno bei pajamų mokesčio pajamų negauna valstybės biudžetas.
Dėl palankesnės investicinės aplinkos energetikos verslas investicijas nukreipia į kitas regiono valstybes. Prognozuojama, kad Lietuvos ekonomika gali netekti apie 3 mlrd. eurų tiesioginių investicijų į Lietuvos ekonomiką. „SolarPower Europe" duomenimis, pagal instaliuotą saulės jėgainių galią Lietuva jau gerokai atsilieka daugelio ES šalių. Smarkiai atsiliekame ne tik nuo saulės energetikoje pažengusių valstybių, bet ir nuo kaimyninių šalių, pavyzdžiui, Estijos.
Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacija kartu su Seimo Liberalų frakcija kviečia Jus į diskusiją, kurioje skirtingų Seimo frakcijų, LR Energetikos ministerijų atstovai, investuotojai į saulės energetiką ir asocijuotų struktūrų vadovai galės pateikti savo poziciją ir sprendimus, kaip išspręsti susidariusią situaciją saulės energetikos sektoriuje.
Diskusija vyks sausio 10 d., 10.00 val., Seimo Konstitucijos salėje. 12.00 VAL. ŽINIASKLAIDOS ATSTOVAI KVIEČIAMI Į SPAUDOS KONFERENCIJĄ, KURIOJE DISKUSIJOS DALYVIAI ATSAKYS Į KLAUSIMUS.
Daugiau informacijos apie renginį:
Vitas Mačiulis (vitas.maciulis@lsea.lt, mob.+370 698 48934).
Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-01-09 10:00
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media